IKARIKAR http://www.ikar.sk

Keď osud rozhodne... (Tereza Noone)22.1.2016
 

3
 počet hodnotení: 3
prečítané 12, Komentáre 3

 
1. Nočný rozhovor a útočiace dorážačky.
A/N - Upozorňujem na podstatnú zmenu od pôvodného diela. Fred prežil. Namiesto neho tam v mojej poviedke vtedy zomrel Percy (áno, splnila som si prianie). Táto prvá časť je skôr "preddavok" k poviedke... písala som ju ked som mala štrnásť rokov - pustila som sa do toho znovu až o niekoľko rokov neskôr. Stalo sa z nej úplne niečo iné, než čo to ešte tu byť malo. Dá to vidieť.. ale snad jej dáte šancu :)
Brloh bol ponorený do tmy. V oblokoch sa už dávno nesvietilo a jeho obyvatelia sa spokojne oddávali spánku.
Teda...väčšina.
Hermiona potichu schádzala dolu do kuchyne. Nech sa akokoľvek snažila nenarobiť hluk, vždy pod jej nohami zavŕzgal schod práve vtedy, keď to najmenej čakala.
„Sakra,“ zakliala potichu, keď už piatykrát stúpila na uvoľnenú dosku. Konečne posledný krok a schodisko mala za sebou.
Napriek tomu, že nikto z nich už letné prázdniny nemal, bola opäť u Weasleyovcov. Strávila tu takmer celý rok, domov chodila len málo.
Po špičkách sa zakrádala po kuchyni. Jej bosé chodidlá síce mierne ťapkali po dlážke, ale a...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Emko2.2.2016
 

Ahoj,
ja ti, na rozdiel od Alie, ďakujem za návštevu v Brlohu :) Tí, ktorí majú svet HP radi, s obľubou čítajú a tvoria fanfiction. Rowlingová vytvorila užasne rozmanitý svet a hoci jej príbeh skončil, vždy je tu niekto a niečo, kto chce, želá si, aby sa to, alebo ono, čo bolo v kánone, stalo inak. Sú to len príbehy pre vlastné potešenie, nič iné v tom hľadať netreba. Nepíšu sa preto, aby urobili dieru do sveta. Rešpektujú autorkin originál a vlastným svetom HP mu, dalo by sa povedať, vzdávajú úctu.
Čítalo sa celkom fajn, dúfam však, že v ďalších kapitolách objasníš, prečo Hermiona nie je s Ronom. Je zaujímavé predstaviť si ju s Charliem, žiarlivý Fred má tiež niečo do seba :)
Niekde tam máš slovo \"zrzek\" - oprav. Nie je slovenské.

Alia S.2.2.2016
 

Komu/čomu prospeje napodobňovanie/dopĺňanie/parodovanie/kopírovanie a pod. HP? Aj tento davový ošiaľ ide mimo mňa, dokonca vyvolal opačný účinok, všetko je ním zaplavené a pritom je horší od Dobšinského/Nemcovej/Glocka/Andersena/Podjavorinskej a podobných skvelých rozprávkarov, takže sa k tomuto textu nedokážem vyjadriť, veď HP som vydržala pozerať len 10 minút a prečítať prvé tri strany, len ma zaujíma, prečo chcieť vymyslieť vymyslené.

Emko2.2.2016
 

Prvé tri strany prvého dielu? Nečudujem sa, že si nepokračovala. Jednotka a dvojka sú diely, ktorými sa treba prelúskať. Príbeh, ten skutočný a podmanivý, začína niekde v závere trojky. 4,5,6, nepustíš z ruky a 7 je čerešničkou na torte. Ale proti gustu žiaden dišputát :)
Ale HP nie je horší od horeuvedených autorov, je iný, no nie zlý. Čarovný, nech si už ktokoľvek vybaví pod týmto slovom čo chce.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Tereza Noone

f1eec65070715bd99806b06950e29f6a.jpg
O mne

Vždy som milovala dážd viac než slnko. Noc viac než deň. A zo všetkého najviac tie prchavé okamihy, ktoré sú nakoniec všetkým, čo zostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: