IKARIKAR http://www.ikar.sk

Klamné znamenia (Lektor)17.4.2020
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 75, Komentáre 0

 

Klamné znamenia 22.kapitola


Na štvorcovom námestí panoval každodenný ruch. Uponáhľaní ľudia križovali námestie zo všetkých strán, no jedná vec prekrývala všetok zhon a tou bola hra miestneho harmonikára. Elegantného pána v klobúku s knírom, nahodeného v obleku.  Vždy keď rozozvučal svoj nástroj, prenášal mysle okoloidúcich do akejsi pomyselnej pokojnejšej oázy. Bolo zaujímavé sledovať ako ľudia pri ňom spomaľujú svoje tempo, s potešením si vypočujú pár šansónových tónov a po chvíli znova utekajú ďalej. Akoby svojou harmonikou na chvíľu spomalil čas.

Džonyho myseľ sa z neďalekej lavičky tiež vydala na oddychovú cestu, no po chvíli už bola späť, aby sa mohla sústrediť na krížik zvieraný v ruke. Ostril zrak a snažil sa ho porovnávať s krížmi na Sirotári, poprípade či nenájde niekde na fasáde nápis „Svätý Krištof“. 

Očakával, že každú chvíľu príde Joseph, no nečakal akým štýlom príde. Z rohu námestia sa vyrútil so šálkou kávy v ruke. Nevedel, ako má reagovať, tak len nemo sledoval, ako si k nemu prisadol a inštinktívne pofúkal kávu.

„No čo fúzač, v pohode?“ Adresoval prekvapenému Džonymu otázku.

„Ja áno, l ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lektor

IMG_20180509_190921.jpg
O mne

Instagram: lektor50
Facebook: Lektor

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: