IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kliatba (Martin Tomčík)17.3.2011
 

2
 počet hodnotení: 2
prečítané 152, Komentáre 4

 

Frederik sa chystal zabiť po siedmy krát. Ktokoľvek iný by už bol dávno mŕtvy, ale v prípade mladého kováča, bolo všetko úplne inak.
Do opátsva Cordwealth prišiel pred dvomi rokmi, úplne bez peňazí a s piatimi mladšími bratmi. Všetci verili, že si čoskoro nájde prácu a zúročí niekoľkoročné skúsenosti v otcovej vyhni. Tak sa aj stalo. Onedlho nato už celým krajom koľovala povesť o zázračnom kováčovi, pre ktorého nič nebolo nemožné. Iba jedna vec mu chýbala.
A práve tá ho dohnala k tomu, že sa rozhodol skoncovať so životom.
Stál na útese a hľadel dolu, na spenené vlny ako dorážajú na skaly. Severák sa preháňal okolo, bušil do zúfalého muža a lomcoval ním. Ani mohutné duby, pár stôp nižšie po s...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Martin Arcey Tomčík1.11.2011
 

Marek: Ďakujem za komentár, ale toto bola len ktátka rozvička v čase, keď som mal depku a nijak som nemohol začať. Tak som napísal dve minipoviedky len tak, bez ladu a skladu, čo mi hneď napadlo.

draculin1.11.2011
 

Heh, tak jo. Na to, ze to bolo pisane pocas depky to potom je v podstate mimoriadne dobre :))
Ved ja uz nic nefrflem. Len je proste skoda pouzitelny napad (sa to tyka oboch mikropoviedok) zobrat takto z rychlika. No, ale nastasie toto nie je vsetko.

draculin1.11.2011
 

Hm, nejake prikratke, skor len nacrt, ze? Pricom vlastne ide o tusim dost klasicky pripad, ked nesmrtelny trpi svojou nesmrtelnostou a pokusa sa premenit na smrtelnika, aby tuto smrtelnou dokonale vyuzil :)

Prakticky - mohol sa skusit upalit a ako hromada popola by ho uz nesmrtelnost netrapila. Pokial nebol azbestovy.

Prakticky 2 - pokial je nesmrtelny, tak zije povedzme zopar storoci a za taku dobu nedokazat ziskat nijaku zenu je dost zufale. Nakolko sikovny bohac by v stredoveku bol uzasna partia, asi musel byt vazne trubka...

Takze poviedka nemohla ohurit pointou, ale mala sancu byt atmosfericka, pokial by sa pohrala s prostredim a nejakym dejom. Kludne nech vsetko zostane, ale medzi to nastrkat zopar stran niecoho zmysluplnejsieho... Minimalne aby mal citatel trosku vacsiu sancu sa vcitit do duse hrdinu. Takto totiz vazne trosku posobi ako dusevne nevyrovnany emo :)

Monika23.10.2011
 

Ahoj Martin,
chutná poviedočka. Škoda, že taká krátka. Mohol si to spracovať hlbšie, viac prežívania mladého kováča a tak, mohol si spomenúť nejaké vtipné historky o neúspešných láskach. Hodili by sa nejaké metafory, prirovnania, keď je to o vnútornom svete, veď vieš, čo ti budem písať...
V prvej vete stojí - chystal sa zabiť, čo som pochopila, že chcel niekoho zabiť, nie spáchať sebevraždu :) a to ma hneď zmiatlo.
Asi si to trochu odflakol, inak sa mi téma páčila. :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Martin Tomčík

ja.jpg
O mne

Chuť napísať nejaký príbeh, rozprávku, či detektívku mám už od útleho detstva a našťastie mi to vydržalo až dodnes. Mám sa však stále, čo učiť a čo zlepšovať. Písanie je jedna z najťažších vecí, aké som kedy skúsil a nepoznám nič duševne náročnejšie ako dostať zo seba myšlienku, ktorá má hlavu i pätu, aby ju mohol pochopiť aj niekto iný ako ja, bez mojich vnútorných pochodov. Viem, veľmi dobre, že v hlave to mám pekne "pomotané" a tak porozumieť mi je niekedy fakticky dosť náročné. :))

Dúfam, že moje príbehy si nájdu fanúšikov i kritikov, pretože je potrebné mať jedných aj druhých. Takže prajem, každému, čo si niečo odo mňa prečíta, aby mu v hlave ostala nejaká myšlienka, ktorou by si spomenul na ten alebo ten príbeh z môjho pomyselného husacieho brka. Hurá do toho!

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: