IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kmotor (Zimoslav)11.8.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 65, Komentáre 0

 
Kmotor
Na mesto si pomaly sadá večer. Nákupné tašky mám už zaplnené potravinami,veď sa neodvratne približuje víkend. Ľudia sa ponáhľajú ulicami,chodia hore -  dole,zdá sa mi, že vôbec nevnímajú krásu tohto podvečera. Jedni sú usmiatí , iní zasa zamračení, no a tí ďalší -bez tváre. Ulice sú plné áut . Pripomína mi to mravenisko. Neustály pohyb a ruch. Ešte sa zastavím v kancelárií na moment       a skontrolujem, či som všetko povypínal a pozatváram okná.
Prvé poschodie-to ešte ide, preto, že v týchto starých budovách je výťah často odstavený z technických príčin. Dávam do zámku kľúč, podvedome čítam menovku: Jaro & Max, súkromná detektívna kancelária. Vchádzam do vnútra,zapínam svetlo,letmo kontrolujem poriadok. Sadnem si a na chvíľku si oddýchnem, v rádií tlmene vyhráva Glenn Miller Orchestra. Na okennej parapete tíško odpočíva môj kocúr - Max. Licenciu mám skoro tri roky a máme aj dobré výsledky.
"Dôležitý oznam" ozýva sa razom z rádia,prerušená hudba, následne krátke ticho. Spozorniem, Max tiež,prebral sa. "Dnes večer,krátko po sedemnástej hodine,došlo k streľbe na Fialkovej u...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: