IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kniha, ktorá nastavuje zrkadlo... (7.10.2010) Celkový počet komentárov: 0
 

     Ďalšou knihou, ktorá vyjde v Edícii Mám talent, je román, ktorý dáva čitateľovi možnosť reálne nahliadnuť do našich nedávnych dejín. „Je to sviežo a čítavo napísaný román, v ktorom sa možno mnohí podnikatelia, ktorí svoju podnikateľskú kariéru odštartovali po roku 1989, nájdu,“ myslí si riaditeľka vydavateľstva Ikar Valeria Malíková.

 

     Drahoš Mihálek a jeho kniha „Biznis po slovensky“ je úsmevný príbeh začínajúcich podnikateľov v porevolučnom chaose na Slovensku. „Istotne sa mu dá vytknúť niekoľko chybičiek, ale tie môže autor v spolupráci s redaktorom v definitívnej verzii odstrániť,“ dáva V.Malíková. Príbeh samotný, osudy hlavných postáv, okolnosti, ťažkosti a slasti podnikania budú podľa nej pre mnohých čitateľov určite nepoznané a zaujímavé. Možno to tým, ktorí nepodnikajú, poskytne aj nový pohľad na podnikateľov. „Autor píše v prvej osobe so znalosťou podnikateľského prostredia, jeho dielo pôsobí vierohodne a vytvára dojem diela s autobiografickými prvkami,“ dodáva Malíková.

 

     Drahoš Mihálek má 50 rokov, baví ho šport, jazyky, cestovanie, no najviac jeho 8-ročná dcéra. Vyštudoval zahraničný obchod, dlhé roky podnikal a pôsobil aj v štátnej správe. V súčasnosti spolupracuje na developerskom projekte. „Moja kniha je zábavným príbehom budovania novodobého kapitalizmu na Slovensku po revolúcii. Za fasádou príbehov jej hlavných protagonistov sa však skrýva aj hlbší odkaz – hľadanie samého seba na pozadí meniaceho sa rebríčka hodnôt,“ vysvetľuje autor.

 

     Hlavní hrdinovia príbehu sa pokúšajú vyrovnať s deformovanými vzorcami správania sa kapitálovej elity a vládnucej garnitúry po svojom – prispôsobujú sa rýchlo sa meniacej dobe a hodnotám a využívajú všetky príležitosti, ktoré prináša. Kniha nastavuje zrkadlo aktuálnym pomerom deväťdesiatych rokov u nás a je pokusom o určitú sebareflexiu. „Jej prostredníctvom by som túto dobu rád priblížil aj mladým ľuďom, ktorí možno netušia, že pred rokom 1989 sme tu žili na úplne iných základoch, princípoch a hodnotách.“

 

     Mihálek privítal šancu prezentovať sa na portáli Mám talent a je rád, že je naozaj aj pre tých, ktorí by sa na knižný trh asi nedostali a dodáva: „Súčasne by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí knihu na portáli Mám talent čítali a hodnotili a v konečnom dôsledku dielo posunuli do finále. Ich príspevky ma povzbudili a utvrdili v tom, že kráčam po správnej ceste.“

 

 Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: