IKARIKAR http://www.ikar.sk

Komár (Simona)18.9.2010
 

1
 počet hodnotení: 2
prečítané 111, Komentáre 2

 

Komár
 
 
Samé nohy , krídla – leť
už si našiel zas obeť.
Krúži nad ňou celú noc,
kým neprídem na pomoc.
 
Placátko už máva v diaľ,
za obraz sa neschovaj!
Nájdem Ťa hneď razom – snáď
za záclonu sa neschováš.
 
Nenecháš nás sladko spať??
Chceš sa hádam napapať??
Náš mok veru dobrý je,
lež tebe nedožičíme.
 
Nájdeme my spôsob hneď,
ako účinkuje dobrý jed.
Malý si , lež otravný,
s tým je...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Simona28.12.2010
 

Ahoj Veronika, až dnes som sa tu zas dostala. Bola som maximálne zaneprázdnená inými povinosťami..... som vďačná za každú radu a vidím, že fakt je to veľmi laické to moje písanie, snažím sa pretvárať už vytvorené a dávať väčší dôraz na celkovú skladbu verša... doteraz to boli len myšlienky veľakrát chaotické, ale neskutočne mi pomáhajú v živote .... sú moje:-D Aj keď to nikdy nedospeje do fázy vydania.....ale pozitívne odozvy vo vnútri svojej duše mám. A dúfam, že nielen ja.... Aj Tebe veľmi držím palčeky... chcela som to tu skúsiť a veľa mi to prinieslo....

Veronika Árendášová25.11.2010
 

Ahoj Simonka, badat v tebe velku tuzbu tvorit, citam, ze tu mas mnozstvo prispevkov... Ale prepac, neodpustim si niekolko rad: Ked v basni pouzivas vers, mala by si uplatnovat aj pravidla k nemu. Ako mnohi, pouzivas neskutocne mnozstvo gramatickych rymov...rytmus sa snazis zachovat, ale sem tam Ti tiez unikne. Ked raz v basni nejaky zvolis, nemala by si ho v dalsich versoch menit. Ak to nie je zamerne. Skus sa na to sutredit, objavit nove motivy a zacni s nimi pracovat. Ja ti drzim palce.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Simona

O mne

Pekný dník alebo možno podvečer :-D

Dovoľujem si Vám predostrieť kúsok svojho raja – moje básne. Som bežný človek so svojimi myšlienkami a náladami. Zistila som však, že tie nálady a myšlienky sa dajú podchytiť a zvečniť v písané slová, riadky, verše.

Ako kvet potrebuje vodu, tak ja potrebujem básne. Sú mojim životom. Dávajú mi silu, vieru a lásku.
Ešte ako mladé dievča som sa snažila svoje pocity vkladať na papier. Veľakrát to boli nesmelé myšlienky, ale pomáhali mi prekonávať trápenie. Neskôr som pochopila, že poézia je krásna aj keď som veselá ... a tie pochmúrne myšlienkové pochody sa s veľkou radosťou menili na riadky šťastia a lásky.

Snažím sa vnímať svet v jeho nekonečnosti, ktorá v súvislej čiare dodáva človeku silu. Taká som ja. Milujem život, ľudí a nekonečný štebot detskej radosti.
Som šťastná, ak sú ľudia okolo mňa šťastní.

Veľakrát som si otvorila Vašu stránku www.mamtalent.sk, ale nemala som odvahu...veď ja sem nepatrím. Sú tu skvelí autori a skvelé diela.
Ja som len laik, ktorí sa teší svojim písmenkám.
Ale nakoniec som si povedala, čo keď svojimi riadkami poteším aspoň jedného človiečika...už to bude pre mňa úspech ...

Ďakujem za každý prečítaný riadok.
Simona

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: