IKARIKAR http://www.ikar.sk

Koniec alebo začiatok (Beata Majorosova)7.3.2011
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Tento historický román či romancu by som bez váhania zaradila do kategórie Nočná mora redaktora. Začnem hneď názvom – Koniec alebo začiatok a Pomsta. Netuším, ako to autorka myslela, ako alternatívy? Alebo sa román volá Pomsta a je to úvodný diel viaczväzkovej epopeje s nerozhodným názvom Koniec alebo začiatok?
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

JANA HOLKOVÁ, redaktorka vydavateľstva Ikar

3
 počet hodnotení: 6
prečítané 404, Komentáre 4

 
Koniec alebo zaciatok Pomsta
 Niekedy si myslím, že počasie vie presne akú máme náladu a prispôsobí sa našim pocitom.  A tak to bolo aj v tento smutný, zamračený deň. Obloha bola tmavá a ťažká.  Takže ste si mysleli, že v každom okamihu spadne nič netušiacim ľuďom na hlavu.  Rovnako ťažký bol aj vzduch, ešte nepršalo, ale každú chvíľu sa mohol spustiť dážď, ktorý by vlastne pôsobil ako úľava v  sparnom ovzduší. Sedela som v malom, čiernom koči, ktorý ma pravidelnými pohybmi  unášal na miesto, ktoré som vôbec nepoznala, k ľuďom, o ktorých som nevedela vôbec nič.  Smutne som pozrela cez okienko na krajinku ponorenú do tmy, ktorá mi v tmavých obrazoch  ubiehala pred očami.  Na zem začali padať ťažké kvapky dažďa. Akoby moja zarmútená duša čakala len na to, lebo zároveň s dažďom sa aj mne  po tvári skotúľali slzy. Nechala som si ich voľne padať do lona. Bolo by zbytočné utierať si ich, keďže ich príval som nedokázala zastaviť.
    Koč sa prestal natriasať, zastal pred veľkým domom. Rýchlim pohybom som si utr...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Beata15.3.2011
 

Dakujem za komentar :) Ten obsah na zaciatku nebol mojim cielom, ale co uz... Som trocha zmätena z tejto stranky a trocha mi trvalo kym som vobec zistila ako sa to sem posiela. Tak a namiesto aby som poslala synapsu do vydavateľstva tak som ju poslala sem :D cela ja :D ale aj tak dakujem za tvoj komentar

Boo15.3.2011
 

jop, som rada, že si to uverejnila práve tu... :) príjemné písanie a dúfam, že ťa moja mierna kritika neodradila.

beata16.3.2011
 

nie, samozrejme, že nie, som rada, ze si si to vobec precitala ;-)

Boo15.3.2011
 

Od čítania si ma odradila hneď na prvej strane, kde si prezradila úplne všetko. Napriek tomu som sa pustila aj ďalej. Je tam pár chýb, ale to je v poriadku, lebo tu, na mámtalente nenájdeš nikoho, kto by písal celkom bez chýb... Ako som už povedala, koniec si prezradila už na začiatku a tým by si u mnohých okamžite skončila, len úfaj, že otvoria aj ďalšiu stranu a budú čítať ďalej, lebo čo sa písania týka, je to celkom pekné... Pokračuj!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Beata Majorosova

O mne

Kontaktujte ma prosím na mail, dakujem

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: