IKARIKAR http://www.ikar.sk

Krab a semafor (Kamila Majorová)10.1.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 92, Komentáre 0

 
Krab a semafor
Hlboko pod morskou hladinou bola ukrytá krajina, v ktorej žili nevšedné morské živočíchy. V hlbinách morskej soli žila jedna obrovská veľryba, ktorá ustavične bojovala so štíhlou líniou. Každý deň pila zoštíhľujúce čaje z morských rias a následne si išla zaplávať až do Severného ľadového oceána, aby spálila čo najviac kalórií. Zakaždým, keď sa vrátila zničená domov, matka nad ňou len nešťastne krútila hlavou a potom ju vyhrešila za to, že jej nepomáhala s prípravou obeda.
Veľryba nebola zďaleka jediným sladkovodným živočíchom, ktorý sa pre niečo trápil. O niekoľko kilometrov ďalej sedel na svetloružovej mušli ohnivočervený krab, ktorý sa od dovŕšenia svojej plnoletosti ani raz neusmial. Sníval o tom, že sa stane morským policajtom a že bude riadiť semafory. Jeho krabí rodičia však z neho chceli mať lekára morských koníkov.
,,Radšej sa od vás presťahujem, akoby som mal nosiť biele oblečenie,“ odvetil im urazene syn.
,,Môžeš ísť!“ skríkol naňho otec, a odvtedy bol mladý a zdravý krab sám. Už párkrát chcel skoncovať so životom tým, že by sa vynoril na breh a ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Kamila Majorová

O mne

Tak sa mnou nechaj viesť. Zachránim ťa pred vyschnutím. Rastliny k životu potrebujú vlahu. Zdrojom ich energie nie sú len slnečné lúče, ale aj voda. Voda, ktorá ich oživí. Ktorá pohladí ich stonky a listy. Ak stratia vodu, stanú sa z nich suché výhonky, korene, ktoré zacítia príchuť osamelosti a dezilúzie. Keď sú už zmierené so zúfalou situáciou, vtedy sa to stane. Zaprší. Znova vyjde slnko.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: