IKARIKAR http://www.ikar.sk

Krajina (Carodej)20.1.2014
 

2
 počet hodnotení: 3
prečítané 87, Komentáre 2

 
Vánok
„Legenda hovorí, že ak nemôžeš zaspať, je to preto, lebo si vo sne niekoho iného.“
 Stalo sa Vám to tiež ? Že ste sa zobudili zo sna tak skutočného, že ste mali chvíľu problém prijať, že to bol len sen ? Cítili ste smútok, že to bol len sen a nie skutočnosť, sklamanie, že to nemôžete prežívať opäť. Samozrejme, zaspať a snívať opäť môžete, ale nebude to to isté a aj keď sa Vám to podarí, a to sa stáva len výnimočne, tak si z toho nebudete nič pamätať, pretože okamžite ako sa prebudíte skutočnosť Vás a váš „vysnívaný“ svet ochromí a zahltí vás tak, že už si nebudete vedieť vybaviť takmer nič z toho sna, iba úplne malé útržky, ktoré chradnú a zostane Vám max. jedna uchopiteľná spomienka na Váš sen. A sklamanie i lútosť, že sa tam už nikdy nevrátite. Aj keby sa Vám to podarilo, čo sa deje len výnimočne, tak si toho nebudete vedomý, pretože s...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Marianne23.1.2014
 

Ahoj,
pripájam sa k Dark, navyše mi to pripadá trochu nezmyselné a ťažko čitateľné. Neviem ani prečo. V žiadnej knihe som nečítala podobnú vec, preto tomu nemôžem prísť na chuť. Keby si sa to pokúsil zmeniť tak, aby čitateľ aspoň videl, o čo pôjde, vložil tam niečo záživné, mohlo by to byť lepšie. Ja osobne mám úvahy rada, ale iba v prípade, ak cítim, že to má význam. :)

DARK20.1.2014
 

Carodej, okrem toho, že zatiaľ tvoje úvahy nespĺňajú náležitosti románu, tvoj text vyznieva ako veľmi nekvalitné mudrovanie, by som ti chcela poradiť - vždy poznaj presný význam slov: sen, ak by nás \"ochromil\", tak by nás zbavil pohyblivosti, čo je nezmysel. Mal si na mysli ohromiť.
Chradnúť znamená chorľavieť, takže ani toto nie je správne volený pojem k útržkom sna.
Našla som viac chýb, k základným patrí aj to, že otáznik a výkričník sa dáva za posledné písmeno slova, Vás Vám a pod. sa píše s malým \"v\", atď.
Ak chceš písať román, urči si tému, postavy, ich charaktery atď. Ak chceš len plano filozofovať, ver mi, že nikoho neoslovíš.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Carodej

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: