IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kráľovná Abeceda (Alžbeta)9.4.2014
 

2
 počet hodnotení: 3
prečítané 29, Komentáre 4

 
Cibuľa Cecília
 

Smutná Cilka
Kráľovná Abeceda sa jedného dňa rozhodla, že pripraví pre všetky písmená akciu s názvom Týždeň zdravej výživy. Všetci mali jedinú úlohu a to, počas celého týždňa pripravovať zdravé jedlá.
Jabĺčko Janko upiekol jablkový koláčik, Pomaranč Peter zase pomarančovú tortu. Ježkovia sa stretli a pozbierali všetky jablká, ktoré našli. Každý chcel prispieť svojim výborným receptom, či nápadom. 
Keď už bolo všetko pripravené a misy boli plné dobrôt, prišli ochutnávači, ktorí mali vyhlásiť víťaza najkrajšej misy a najlepšieho koláča.
Radili sa spolu 5 hodín, lebo nájsť víťaza bolo veľmi ťažké. Nakoniec sa rozhodli pre Banánovú roládu a&nbs...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

gregor10.4.2014
 

Súhlasím s Felis Catus!
Podotýkam, že mám prečítaných dostatočný počet kníh pre deti a mnohé viackrát!
Nepodceňuj detského čitateľa, nie je hlúpy. Tento text, žiaľ taký je.

Alžbeta11.4.2014
 

Milý Gregor!
Nepochybujem o tom, že máš prečítaných dostatočný počet kníh, a že poznáš termín čítanie s porozumením. Pretože Felis sa text páčil, okrem číslovky nevytkla nič, kritizovala BÁSNIČKU, ktorá (ak si si všimol) tu UŽ NIE JE. Asi som si zobrala jej slová k srdcu.
Ešte som chcela dodať, že je dôležité upresniť vekovú kategóriu, pre ktorú je čítanie určené. Ja som to písala pre deti prvého ročníka. V škole si vyvodia na hodine SJ nové písmenko , a k tomu krátky príbeh ako vzniklo.Preto je dôležité, aby nebol na 10 strán, veď takého čitateľa to odradí. Jasné, že by to bolo pútavejšie s napínavým dejom, zápletkou,ale pre prváka?Ktorý sa učí čítať prvé vety?
Malo by to byť výstižné, krátke s pointou. Čo je samozrejme ťažké a každému nevyhovieš. Tak, prosím ťa, slovo hlúpe...nič v zlom,ja kritiku beriem, ale treba ju vedieť aj správne podať. Nikto učený z neba nespadol. Vži sa kože tých, čo sa snažia, píšu a hneď na to slová, ktoré odradia....
Podstatné je, beriem, nepáči sa ti to. :)

Felis Catus10.4.2014
 

Ahoj Alžbeta,

text je celkom fajn, je to milé, akurát 5 by som napísala slovom.

Ale tá básnička. Veď si ju prečítaj. Nemá to ani rytmus, ani poriadne rýmy, aj myšlienka je úplne triviálna (Cibuľa je zdravá a začína sa na C). Čo si z toho majú deti akože odniesť? Čo im to dá, čo ešte nepočuli stokrát? Že takto sa píšu verše? To hádam nie!

Alžbeta10.4.2014
 

Ahoj Felis,
keby si mala prečítaných veľa knižiek s 1básničkami pre deti, určite by si si uvedomila, že nie každá ma mať ponaučenie,dokonca ani zmysel.O to mi nešlo ...Takže veta: \"To hádam nie!\"sa tu určite nehodí, najprv sa treba nad básničkou zamyslieť a ...ale vlastne...sto ľudí, sto chutí...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Alžbeta

O mne

Milujem deti,mám rada,keď slnko svieti. Píšem si ja básničky, pre veselé dušičky.
Rým to je môj kamarát, verím, že i on má ma rád.
Abeceda, sprevádza nás od prvého ročníka, jej venujem rýmovačky do zlatého košíka.
Chcem byť ako Anna zo Zeleného domu, už len sponzor a šťastie k tomu. :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: