IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kráľovná môjho srdca (Ana Ignis)18.4.2015
 

3
 počet hodnotení: 8
prečítané 341, Komentáre 9

 
1.kapitola- Iný svet
Anglicko 1518
           
         Zbadal ju hneď ako vošla do siene. Nepoznal ju, ale okamžite v ňom rozpútala búrku. Vycítila jeho pohľad, zdvihla oči a predviedla bezchybnú poklonu. Usmial sa a hltal ju očami, nevšímajúc si utrápený pohľad svojej manželky, ktorá mu sedela po pravci. Nikdy sa netrápil, tým ako sa cítila. Nemohla mu dať syna, a tak hľadal inú posteľ, aby malo Anglicko následníka. Chcel veľa synov, aby sa na neho, Henricha VIII. spomínalo ako na mocného kráľa, najslávnejšieho.
Hudba začala hrať a on okamžite vyskočil, požiadať o tanec krásnu neznámu. Keď k nej pristúpil, pokľakla, ale on ju okamžite zdvihol a na ruku jej vtisol horúci bozk.
          „Vaše Veličenstvo...“ vytisla zo seba v rozpakoc...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

ľudo herman16.5.2015
 

Moderný svižný ľahko odsýpajúci text, ktorý sa veľmi dobre číta. To čo ho robí moderným je jeho skratkovitosť a umenie neodkláňať sa k nepodstatnostiam. Text je čistý a vzdušný a pôsobí ľahko.Úžasné!

Romana T.17.5.2015
 

Ďakujem za reakciu :) veľmi ma potešila :)

Olinka22.4.2015
 

Je to pekné. Každý deň čakám, kým pridáš novú kapitolu. Len chcem upozorniť na pár detailov. Človek si to nevšimne,keď píše poznám to podľa seba. Sú to maličkosti, ale trocha to ruší. Na začiatku, keď si písala o chodbe. 2x po sebe sa opakovala dlhá chodba, tam by bolo treba to zmeniť. Potom, Magdaléna tam ti chýba zámeno-sa-zahľadela. A nakoniec- Chudobným-čiarka nie a oddane.

Romana23.4.2015
 

Ďakujem :) už som to opravila...len pri tých chudobných, tam mi sedí \"a\" namiesto čiarky :)ale som rada, že ma upozorňujete na chyby...keď si to čítam mnohokrát si ich neuvedomím...

Olinka24.4.2015
 

Ja to poznám podľa seba. Niekedy si to prečítam desať krát, nezistím žiadne nedostatky. Potom si to vytlačím a koniec, nájdem toľko chýb, že to celé prepíšem. Iné je to čítať v počítači a iné je to, vytlačiť a prečítať.

Ján Mikula18.4.2015
 

Historické príbehy vedia byť veľmi zaujímavé a tento sa zdá, že patrí naozaj k tým zaujímavým. Mňa osobne zaujal a som veľmi zvedaví ako bude pokračovať ďalej. Je vidieť, že je písaný s ľahkosťou, žiadne zložité vety, je to super. Čakám na ďalšie kapitoly, aby som si ich mohol prečítať.

Romana18.4.2015
 

Ďakujem Vám za názor :) príbeh je už dopísaný a budem sa snažiť pravidelne pridávať ďalšie kapitoly.

Olinka18.4.2015
 

Tento začiatok sa mi celkom páčil. Zaujalo mňa to. Celkom rada by som vedela, ako ďalej pokračovalo stretnutie kráľa a Magdalény. Treba tam len prehodiť pár slov. Nie sú zoradené správne po sebe.

Romana18.4.2015
 

Ďakujem, tento príbeh je môj úplne prvý, písala som ho ešte pred tým \"nezáživným\" :) skúsim to ešte opraviť :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ana Ignis

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: