IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kráľovná z Magdaly - 21.kapitola (Miroslav Minich)7.10.2014
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 251, Komentáre 1

 
Kráľovná z Magdaly - 21.kapitola
Kapitola 21.

   Zásluhou Larisy mala Jelena svoj osud spečatený. Nedalo mi veľa práce, kým som všetko premyslel - na udržiavanie domácnosti mi stačí postaršia pani, ktorá ma nebude dirigovať a otravovať nezmyselnými telefonátmi. A hlavne – nebude chcieť vzťah. To už by bolo veľmi zlé.
    Rozhodnutie padlo rýchlo. Simona som - napriek obrovskému pokušeniu - nebudil. Chudák, veľa pokojného spánku si pri mne neužil, preto som mu ho chcel aspoň raz dopriať. Bolo mi síce jasné, že sa bude hnevať, lebo som dal prednosť taxíku pred jeho ochotou a spoľahlivosťou, ale hlava ma z toho nebolela. Jednoducho som si zavolal taxík a nechal sa zaviezť domov.
   
    Jelene vypadla šálka z ruky, keď som sa ráno objavil vo dverách do kuchyne iba v župane. Sadol som si za stôl. Stála ako socha, s preľaknutým výrazom v tvári.
    ,,Daj to do poriadku, urob si kávu a sadni si,“ povedal som pokojne. ,,Potrebujem sa s tebou rozprávať...“
    Zdvihla šálku, ale kávu si neurobila. Sadla si na stoličku, zopla ruky a pozrela mi priamo do očí. Uhol som, no po...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Miroslav9.10.2014
 

Priatelia, niektoré kapitoly v Kráľovnej z Magdaly som dokorigoval a upravil, ale nebudem ich zverejňovať. Pošlem celé dielko na posúdenie do vydavateľstva a po konečnom verdikte buď ho uverejním celé, alebo sa jej dočkáte v knižnej podobe. Dúfam, že tí, ktorých príbeh zaujal, počkajú... Ďalšie kapitoly už nepridám, 24 -tá je zatiaľ posledná(dielko má 49 kapitol...) Ďakujem vám za podporu.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Miroslav Minich

O mne

Mám rád dobré knihy, hlavne historické romány.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: