IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kráľovstvo biedy (Andrej Tymko)24.12.2010
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 424, Komentáre 0

 
Kráľovstvo biedy
Kráľovstvo biedy 
Neodbytné myšlienky jej dorážali do mozgu ako príboj.Čím dlhšie ich rozpitvávala, tým viac ju zotročovali.Ba zlomili už aj vnútorný hlas.Ten ju začal presviedčať, že ich hrôza a jej osud majú spoločný rukopis.
Ale prečo? Zapochybovala.
Nezodpovedaná otázka v nej vyvolala nepokoj.Ten sa uhniezdil až v hĺbke mysle a sústavne ju provokoval.A nekompromisné týranie pokračovalo aj v ďalšej časti noci.V hlave jej vírili vidiny čiernych hladujúcich detí, ich vyduté brušká, výrazné rebrá,soplíky až na brade,vyčítavé pohľady. Keď sa ten mučivý reťazec nakrátko prestrihol, napadlo ju.
Misionár.On bol tým vinníkom, ktorý narušil jej kruhy pokoja.Ako svedok čiernej biedy celý večer pumpoval do krehkých žien z charity pravé africké peklo.Koláž hrôzy zostavil z obrázkov z buše, vzrušujúcich príbehov a vlastných skúsenosti.Tvrdými argumentmi otvoril prítomným oči a odhrnul kulisy, za ktorými sa ukrývali hlad, bieda a utrpenie.
Po krátkom intermezze vidiny začali opäť vyčíňať.Proti jej vôli sa v mozgu odvíjala tá najbrutálnejšia scéna.Rebeli sa rozliezli po bu...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Andrej Tymko

O mne

O mne hovori poviedka.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: