IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kráska a zvieratko (Peter Milošovič)24.5.2013
 

4
 počet hodnotení: 3
prečítané 188, Komentáre 2

 

Sú dni, kedy ste radi, že sa zobúdzate sami. Napríklad tie, keď sa ocitnete na návšteve hádajúceho sa páru. Sedíte, cítite napätie, čakáte, a potom to príde. Nevinná poznámka o zase neumytom riade, čo vyprovokuje slovný súboj, v ktorom ide o česť. Dozvedáte sa, kto je prasa, kto zbytočne hysterický a dúfate, že vám dovolia odísť bez toho, aby ste museli zaujať stanovisko.
A sú aj iné dni. Také, počas ktorých stretnete starčeka so starkou, držiacich sa za ruky a bez výčitiek zavadzajúcich v ceste uponáhľanému svetu. Alebo pod oknom zbadáte mládenca s kvetmi, ktorý ostýchavo počúva krik otca svojej milej o tom, že nemá motať milovanej dcére hlavu. Hneď začnete veriť na pravú lásku.
Filip mal teraz obdobie, keď sa za každým dievčaťom obzeral ako za budúcou matkou svojich detí. Každú cestu autobusom svojím pohľadom znervózňoval niektorú zo slečien. V práci mu už kolegyne dali najavo, že radšej by sa s ním vo voľnom čase nestretávali. Na inzeráty mu zatiaľ reagovali iba muži uisťujúci sa, že by nechcel skúsiť niečo nové. Začínal panikáriť. Nebol starý, aspoň sa za starého nepokladal, no...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

talamo20.4.2014
 

Veľmi milé :-) jednoduchá a jasná línia aj pointa.
Len v „Asi budete musieť počkať, kým sa vráti slečna Rozália,“ nenechal sa Jakub vyviesť z miery...\" Nemal to byť Filip? ;-)

Peter Milošovič20.4.2014
 

neviem, ako je to možné, že práve v deň, keď sa rozhodnem po dlhom čase pozrieť, či sú moje poviedky ešte stále tvrdohlavo nepopulárne, tu pribudne komentár, ale budem to považovať za znamenie (ešte neviem, že čoho)

a, samozrejme to mal byť Filip, netuším, ako sa tam dostal Jakub :) idem to dať do poriadku

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Peter Milošovič

O mne

Čítam, počúvam a pozerám kadečo. Písať ešte len začínam, no stať sa spisovateľom bol jeden z mojich najväčších snov. Hneď po práci dobrodruha a čítača večerných rozprávok v slovenskom rozhlase.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: