IKARIKAR http://www.ikar.sk

Krátke poviedky (Ada)28.8.2012
 

4
 počet hodnotení: 2
prečítané 616, Komentáre 4

 
Opustená dáma
Kráčam si po hlinenej ceste na svojom obľúbenom mieste, cintoríne. Mieste, ktoré rada navštevujem. Je tu krásne. Samota. Vôkol mňa len stromy a kopu naveky oddychujúcich nehybných tiel. Sú tak ďaleko a pritom tak blízko mňa. Nechcem ich vyrušiť a oni nechcú rušiť mňa. Je to prekrásne miesto. Miesto plné života a pritom také mŕtve a mĺkve. Nikde ani pohyb a predsa cítim, ako sa všetko navôkol mihá. Čas tu zastal a predsa viem, že okamih pretrváva a pokračuje svojim tempom do ďalšieho veku. Kráčam si teda chodníkom smerom k najstaršiemu stromu, ktorý svojimi jazvičkami pripomínal starčeka, zohýbajúceho sa k svojim chovancom a ochrannou rukou dohliadajúceho nad nimi. Tam, v tom kúte cintorína, kde sa vždy uvelebím a vytiahnem svoj pre ľudí skrytí karisblok, aby som si načrtla nové obrázky sa stalo niečo neobvyklého. Nad úplne novým hrobom v tichu lístia stála starenka, pohltená do svojho vnútra. Nevšímala si okolia. Odmietla sa podieľať na bežiacom čase života. Len tam tak stála a zrak upierala na hrob. Stála nad ním nehnuto, bez známky iného života. Sadla som si pod svoj...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Katie18.12.2013
 

Nadherne napisane.......... Paci sa mi ako chapete priatelstvo
P.S. ospravdlnte diakritiku pisem na anglickom positaci.......

Jeremy22.9.2012
 

V druhom diele mi chýba príbeh a pozor na chyby pri písaní narýchlo. Inak sľubné.

Nika4.9.2012
 

Je len málo spisovateľov, ktorý sa zameriavajú skôr na opis a vnútornú stavbu textu (ani ja medzi nich nepatrim, hoci by som chcela a snažím sa tam dostať), no ty svojím textom prinútiš človeka pozrieť sa do zrkadla a povedať si: Žijem naplno? Som dobrý človek? A myslím že to je na spisovateľoch to najdôležitejšie, prinútiť čitateľov zamyslieť sa nad sebou. Nádherné, naozaj.

Ďablik4.9.2012
 

Ďakujem za reakciu, veľmi ma potešila.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ada

O mne

Vždy, odmalička, som rada čítala knihy. Občas aj niečo napísala. Nikdy som však nemala tú správnu dávku odvahy, aby som aj niečo niekde poslala. Až doteraz.

Dúfam, že sa Vám moje prvé dielo zapáči. Bola by som veľmi rada, ak by ste mi hodili hviezdičky, alebo poskytli komentár, prečo sa vám dielo nepáči, alebo čo by ste na ňom zmenili. Veľmi by ma to potešilo. :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: