IKARIKAR http://www.ikar.sk

KRÉDO (Kristína Janegová)10.9.2012
 

3
 počet hodnotení: 28
prečítané 7045, Komentáre 135

 
Recept
Maľujem si ťa
na ružovo.
A použív...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Dana14.6.2014
 

Tvoje básne mi pripadajú ako rozprávanie. Ako píše XX toho \"ja\" je tam veľa. Ale občas sa nájde pekné spojenie slov. :D

Kristína Ja1.7.2014
 

Áno, mám takú tendenciu, aspoň v poslednom čase, vypracovala som sa k tejto forme akoby \"básne v próze\", infikovala som sa čítaním podobných vecí
od renomovaných autorov. Akosi sa to na mňa nenásilne, prirodzene, nalepilo.

Kristína Ja27.4.2014
 

Ahoj Gregor,
Ty nemáš ani páru o čom tá báseň bola,
tak sa nestavaj do pózy najmúdrejšieho.
Schválne som nenapísala komu je venovaná.
Ihneď by si zistil, že socializmus s tým
nemá nič spoločné. Práve naopak. Vysvetľovať však báseň je zbytočná robota, každý si ju vysvetlí po svojom.
I Ty máš právo na názor, musím však povedať, ako autor, že sa, tentoraz, mýliš.

Dorian Gray27.4.2014
 

Rýpe do Teba Gregorka? Tá má plné gate :P Sama nevie písať.

Kristína Ja30.4.2014
 

Ahoj,
vieš sa pristaviť v pravú chvíľu, ďakujem Ti. Uvedomujem si svoje nedostatky, som však voči nim bezmocná, aspoň nateraz. Horšie je, že už nedokážem nič napísať, ani zlé, tobôž dobré. Mám z toho obavy, akýsi čudný blok.

Miriam Mikulková1.5.2014
 

Ahoj Tinka,
nič si z toho nerob. Nie si sama, vsetci mávame obdobia keď múza nekope. Najhoršie je písať nasilu, toho sa vyvaruj.
Potrebuješ čas na nové emócie a potom to pôjde uvidíš. :)

Kristína Ja3.5.2014
 

Mirka, ja nikdy, nikdy v živote som nepísala nasilu, všetko išlo zo mňa spontánne. Ďakujem za povzbudenie. Moja momentálna kríza hádam časom pominie. Nebudem však nečinne čakať, vyplním čas inými činnosťami, ktoré s písaním úzko súvisia.

gregor27.4.2014
 

Viem, Kristína že obsahom sa nedotýka socializmu a hentoho marazmu ale štýl,.akým si to spísala, mi silno pripomenul \"tiežbásne\" z mojich rannoškolských čias. To je všetko.

gregor26.4.2014
 

Budovať a brániť socialistickú vlasť buď pripravený!

To jediné ma napadlo po dočítaní, sorry.

Kristína Ja26.4.2014
 

Mirka, áno, máš pravdu, opravím.
Ďakujem, maj sa pekne, napriek upršanému počasiu. Ja vyplním čas účasťou na Stretnutí heligónkarov u nás na Myjave.

Miriam Mikulková26.4.2014
 

Ahoj Kristínka,
Posolstvo je pekná báseň, trošku mi vadil slovosled, v prvej strofe by si kľudne mohla dať správny, netvoríš v nej rým.
\"Nedaj si zobrať svoje sny\" Ale je to Tvoja báseň a s peknou myšlienkou. :) Pekný víkend Ti prajem.

Andrej Viňanský13.4.2014
 

K Č(i)aram života - páči sa mi, ako ste opísala postupnosť života cez premeny prírody, aspoň ja som to tak pochopil.

Kristína Ja1.5.2014
 

Andrej, vďaka, teším sa.
Nech sa Ti darí. Zastavím sa.

Kristína Ja13.4.2014
 

Alias S.,
vytkla si mi toho veľa, asi si to musím vytlačiť, lebo si to na prečítanie nepamätám. I sama cítim, že niečo by sa malo zmeniť. Tak trocha si mi naznačila kde robím chyby. Ďakujem za Tvoju podrobnú analýzu mojich textov. Z obidvoch príspevkov vznikne možno jeden.
Raz. Možno.

Alia S.13.4.2014
 

Nie je za čo. Ja len že je z čoho ťažiť - keď sa okreše záťaž, zostanú ti zdravšie jadrá.

Alia S.13.4.2014
 

No dobre, aby som bola konkrétnejšia, ešte raz som ich prešla, zaznamenávala postrehy:

Spolu – na konci by som nedala výkričník, veď načo?

Neskoro – zmrhať (nespisovné) pokojne vymeň za premrhať, nevytrhne nás z rytmu.

Májová - jak-a vyhodiť, je to zviera, do dnešnej tvorby nepatrí. Viem, je kvôli rytmu, ale ty už na niečo prídeš. Namiesto „tak veru“ skús niečo hlbšie, nech je vidno, že si sa pohrala, že si neodpálkovala najbežnejšou lacnotkou.
Zostarol, zmĺkol deň – že znie lepšie ako: Tak veru, zmĺkol deň?
A hneď bude mať vyššiu úroveň. Lebo inak je fajn.

V mene lásky: prehodiť „lásky našej“ na „našej lásky“, inverziu použiť čo najmenej, iba ak neruší. A táto dosť. Inak báseň oceňujem tiež.

Storočná lipa: On zasadil ju – tu sa zas prejavuje to polnočné svadobné veršovanie, keď sa svadobčanom krížia oči a smejú sa kadečomu. Neznelo by sofistikovanejšie: zasadil ju, ja z nej ťažím (tu je „ja“ vcelku v poriadku, nie je násilne vložené, len aby sadol počet slabík). Inak sa mi páči, rezonuje. Až na záver: Tak to veru, iba tak to chcel. Zavraždila si ten krásny odkaz. Vymysli niečo iné, neprešpikované ukazovacími zámenami, máš na to, zakončiť údernejšie.

Hravá báseň: Nevädze si kvitnú v júli – aj to je ukážka násilného veršovania. Aby pasovalo, z nezvratného si spravila zvratné sloveso. „Kvitnúť si“ slovenčina nepozná. Je to dosť infantilný počin, prepáč. Aj týmto skáčeš – v jednom vreci máš premýšľavé básne, zrazu takmer detská veršovačka, zrazu takmer odpad. Táto je jedna z najhlúpejších, vážne. Vyhoď do... preč, nech ti nehyzdí básnenie.

Kolotoč: ľúbime sa ako kone – takéto trhovnícke vyjadrenie ti zničí myšlienku!

Zrenie: som akosi nepochopila, o čom chce byť, lebo je nevýrazné, ničím nepúta. Nie je dôležité vždy pochopiť, veď ak si vysvetlí čitateľ inak ako písal autor, nie je to nič negatívne, len ak si nevysvetlí nijako a považuje za zbytočnosť...

Spomienka: je tiež jedno z najhoršieho. Začína ako detská veršovačka, potom zachádza do iného obrazu... ani poriadne neviem definovať, ale radšej by som ju vyhodila. Pre teba má cenu, mne nič nedala.

Ani „Liptovký Ján“ – vypadlo ti S, mi vlastne nič nedal. Je osobná, ale osobné veci veľmi čitateľa nezaujímajú, ak nie sú spracované zaujímavo.

Večer s anjelom: stačí jedného anjela v nadpise, ostatné už sú obťažujúce. Netreba donekonečna opakovať, skôr je vhodnejšie nepomenovať vôbec a nezvyčajne popísať – vtedy má báseń vyššiu hodnotu, ako keď nám autor predostrie rovno a hneď. A dokonca verklíkuje – s tým nevyhrá. Báseň chcela byť dobrá, má potenciál, ale zabila si ju vyjadreniami.

Moje letá: sa opäť vymyká nápadným (nie nápaditým) obráteným slovosledom. Prečo? Je rušivý, vážne je v dnešom poňatí rušivý a uberá, neobohacuje. Ak ujde jeden, budiž, ale neustále?

V Túžbe ma ten stakan rozhodil. Učila som sa ten jazyk, takže nie preto, že neviem, čo znamená, ale prečo po rusky, keď nemá nič spoločné s obsahom? Zas iba kvôli rýmu? Ale, podľa mňa, nevhodne. K tomu znovu tá unavujúca láska.

Dážď: ďalšie štyri lásky. Nevieme iné slová, nepoznáme, neche sa dumať, nahrádzať? Prečo pohodlne vopchať to, čo každý začiatočník, Kristínka?

Žiarivá: oblohou si pláva. Plávame alebo plávame si? Zas nevhodná zvratnosť kvôli... neviem čomu. Vlastne zdá sa mi celá báseń zbytočná, aj kvôli tomu nevydarenému poslednému dvojveršiu.

Skôr než odídem (bez bodky): opäť režúco prehodené slová.
Buď umri, lebo oži: lebo je v hovorovej reči častokrát myslené ako alebo, hoci znamená hlavne preto, pretože. Vidíme teda, že je nevhodné. Kvôli rytmu, viem, ale...
Za „pritenký“ je načo výkričník?

Sen: Ty, Tebe, Ťa... – vždy všetko s malým t. Len v listoch s veľkým.

Údel: budím sa ja – znovu príklad stužkových popolnočných odrhovačiek.
Táto je jedna z najhorších, doslova o ničom. Radšej prázdne miesto ako podobné báchorky s kopou chýb, nezmyslov. Aj „Premýšľavá“, aj „Poslanie“ sú u mňa na prepadnutie, Kristi.

Doktorát: ja už dosť mám skúšok, spravila som dneska doktorát – zas niečo, čo sa len tak narýchlo napísalo, len aby bolo. Ešte k tomu čudne. Komu prespeje? Nepáči sa mi. Myšlienka snáď, ale spracovanie viac nie ako áno.

Epizóda: tri bodky sa píšu bez medzier a dávajú sa tam, kde zostáva nedopovedané. A ty si dopovedala. Vyhodiť ich. Celkovo je to tiež jeden z počinov, ktoré by som vyhodila z viacerých dôvodov. Vypisovať sa mi nechce, ale nenašla som nič, čo by bolo pre mňa.

Ani Odhodlaná ma v podstate neoslovila, tiež mi pripomína začiatočnícke veršovačky.

Úsmev: na konci použité klišé ju pochovalo.

Za dosť vydarené považujem: Smútok, Vrásky, Po rokoch, Túžba, Inkonito, Výsledok.

Používaš často: lásku (tú dokážeš napchať takmer všade, unavujúco všade), srdce, anjelov, slniečko, vtáčiky, trávička... rekvizity vhodné do detských básní. Skús sa zbaviť týchto partiových (nemyslím obsahom, chápeme sa, dúfam) slov, typických pre začiatočníkov, hľadaj iné pomenovania, pútavé a neobdraté.

Nauč sa ZA (nie pred) interpunkčnými znamienkami vynechávať medzeru, aj v profile sa oprav, takéto základné chyby ťa ako autora pochovávajú. Zbytočné sú chvály, tiež ti nepomohli, skôr naopak, očakávala som viac invencie, lepšie spracovania...

Viac mysli na čitateľa ako na seba, Kristína. Lebo zažité nie je predpokladom k napísani dobrej básne. Pomôže, vnúti myšlienku, ale ak spracovanie kríva, tak je nanič. A viac metafor, lebo vymenovaním a pomenovaním seba i nás ochudobňuješ. Nezabudni vyjsť z bežného slovníka, nie je síce na obtiaž, ale ak nevložíš nič viac, po chvíli sa čo len trochu náročnejšiemu čitateľovi zdá, že viac vymyslieť nevieš, že všetko si už dala a že sa nemá na čo tešiť nabudúce, lebo predpokladá lásku, anjelov, lásku, slniečko, lásku, trávičku, lásku, vtáčiky...

Alia S.13.4.2014
 

Zabudla som hneď na prvú v poradí: Recept. Každá strofa je odtrhnutá odinakiaľ. Prvá, filozifická, rezunuje. Druhá, ako z hlúpeho školáckeho vtipu, zabíja. Možno to bol účel, len neviem, k čomu dobrý. Čo si mám odniesť? Že nevieš tvoriť? Že si sa nevedela rozhodnúť? Že si ma chcela šokovať? Podarilo sa, ale zahodila si šancu prvú strofu doviesť do zdarného konca, keď už si slušne našliapnuté.

Alia S.13.4.2014
 

filozofická, rezonuje... keď už si mala slušne našliapnuté
- samá chyba, ale náhlim sa variť obed :)

Alia S.13.4.2014
 

Kristína, raz sa ti podarí niečo lepšie, raz tvoje verše nestoja ani za fajku močky. Prečítla som si všetko a k jednotlivým počinom sa vyjadrovať nedá, takže zhrniem. Asi by som ubrala z horlivosti. Stačí menej často pridávať a kvalitnejšie. Problém vidím hlavne v tom, že sa motáš v rovnakej úrovni spleti slov. Pokús sa do nich vložiť trochu iné, nebežné. Nemyslím, aby si nás ohurovala samými cudzími výrazmi na efekt, ale aspoň malé vybočenie z bežnej slovnej zásoby neuškodí. A potom je tu násilnosť. Niečo nevychádza? Nevadí, máme \"ja\", \"len\", \"ešte\", \"už\"...
Divadlo - mám ja oči otvorené: toto je slabá veršovačka, pripomínajúca detské prekáračky. A máš ich zbytočné dokonca všetky tri. Občas ti unikne rytmus, občas mám pocit, že si chcela viazaný verš, keď sa nedarilo, hodila si ho do voľného, dokončila podľa neviem akého kľúča. A rytmus je v háji. Máš veľmi vydarené básne, podaktoré, ale aj veľmi \"násilné\". Skús preriediť, prečesať, stačí nám ich menej a kvalitnejších, premyslenejších, skús do nich vniesť viac tajomna. Lebo dá sa vybrať, len treba hĺbavejšie. Asi tak by som ti poradila.

Alia S.13.4.2014
 

K tomu Divadlu: chcela som napísať, že máš zbytočné všetky tri \"ja\".

Kristína Ja13.4.2014
 

Mirka ďakujem. Tvoje rady by som si mala
zobrať k srdcu. Viem o týchto osvedčených
spôsoboch, lenže, nerobím to a ako vidím je to chyba. Dosť dlho mi to vychádzalo, ale vidím, že musí nastúpiť tvrdá rehoľa - robota. A hoci som, v svojej podstate, tvor pracovitý, v tejto oblasti mi to veľmi \"nevonia\", no ako vidím je to nevyhnutné. Ešte raz ďakujem a želám radosť z tvorby.

Miriam Mikulková12.4.2014
 

Ahoj Kristínka,
Tvoje básne majú cit aj hĺbku, v poslednom komentári Ti Greg vyčíta výber slov a nezaujímavosť, to isté, čo vyčítal aj mne.
Ja som si vtedy uvedomila, že nestačí pekná myšlienka a a emócia, že treba trošku zaobaliť, utajiť, aby text nebol ľahko čitateľný. Ja neviem či sa mi darí písať lepšie, to nechám na posúdenie čitteľom. Pokús sa odložiť text ( poradila mi to Cat)
a prečítaj na druhý deň, skús upraviť ( keď aj viackrát).
Uvidíš chyby, ktoré predtým nie. Mne sa páčia Tvoje básne,
nevadí mi keď je báseň čitateľná, ak má emócie a myšlienku.
Pekný večer a veľa inšpirácie Ti prajem.:)

gregor12.4.2014
 

Premeny

Slabota, Kristín, sama to cítiš. Nič nové si nám nepovedala. Takto! Text má nejakú výpovednú hodnotu - obsah ak chceš, aj cit, aj pocit, no forma a výber slov je nevhodný, neprepracovaný, nezáživný.
Peknú sobotu.

Kristína Ja11.4.2014
 

Viem, viem, nie vždy je to to pravé,
no i tak Ti ďakujem.
Za záujem, za pristavenie, vážim si to.

Amadeo11.4.2014
 

Ahoj, niektoré básne máš vydarené.

Kristína Ja7.4.2014
 

Dobre, DAR vymažem, čo ešte?

greg7.4.2014
 

Teraz sadni k oknu a pozeraj. Možno nám napíšeš radšej o tom, než o sebe.

(Oceňujem tvoju reakciu, hoci by sa dalo očakávať, že si text nájde čitateľov. Škoda, že som ho neskopíroval do komentára. Takto ostatní len vyvaľujú oči na kritického gregora a chudinku kristínku.

Kristína Ja9.4.2014
 

Gregor,
ja ešte takých básní napíšem, budem sa snažiť, aby boli lepšie.
Ďakujem za rady, viem čo si mal na mysli, no sú určité témy, ktoré by som
chcela spracovať, no za svet sa mi nedarí, asi to príde keď to budem najmenej čakať. Do písania sa nenútim,
často ani neviem ako tá-ktorá báseň vznikla. Je to môj osvedčený spôsob, asi to treba nechať \"uležať\" a poriadne dlho, to by som na portál ale nič nedala, lebo s odstupom času sa mi páči máločo.

gregor7.4.2014
 

Dar

Suché, prázdne, bez invencie, na spôsob: aha aká som ja skvelá!
Neviem načo
sa píšu takéto texty.

Kristína Ja31.3.2014
 

Gregor,
už dávno viem, že písanie je tak trocha
banícka práca - veľa hlušiny - len sem-tam uhlie, alebo ryžovanie zlata, zrniečko, často len raz za život.
Keď som zbadala Tvoje meno, ihneď som sa
zľakla. Tentokrát som milo prekvapená.
Vidím, že vydarené \"dielko\" vieš oceniť.
Ďakujem.

gregor31.3.2014
 

Výsledok

Kristína, som vďačný za túto báseň. Nehovoríš o vzťahu \"ja a Boh\" a predsa o tom hovoríš. Fajn forma i spracovanie. Poklona.

Miriam Mikulková26.3.2014
 

Táto krátka sa mi veľmi páči.
A tiež to nie je potľapkávanie, podľa mňa je výstižná :)

gabriel németh31.3.2014
 

klikám, opäť kristína, super báseň.

Gabriel Németh31.3.2014
 

Kristína,
pridávam sa k Miriam, opäť skvelá miniatúra, len pozor na gramatický rým, ak rýmuješ sloveso so sloveso, je to neprípustné a uberá to na kvalite básne. Rýmuj sloveso s podstatným menom, sloveso s časticami , napríklad chýba - iba a podobne. Samozrejme, že klikám na hviezdičky a píš tak skvelé básničky.

Kristína Ja6.4.2014
 

Áno, Gabriel, gramatický rým, to je základ. Autor by sa nemal dopúšťať takejto základnej chyby. Asi mi to nejako
uniklo, viem, čo je gramatický rým, viem,
viem, viem, prepáč. Báseň som, pre istotu, vymazala. Maj sa krásne.

Alia S.6.4.2014
 

Kristína, nemusíš sa stresovať ani ho vymazávať, keď je s ním \"inteligentne\" narábané, tak môže byť. Ako aj s klišé - aj s nimi treba vedieť premyslene narábať. Nachádzajú sa v textoch niektorých velikánov, ak ich smiem tak nazvať, menovať nechcem, a predsa sú ich texty hodnotné a cenené. Vždy ide len o to, či je gramatických rýmov prípadne genitívnych metafor a podobných začiatočníckych neduhov pretlak, a vtedy je cítiť povrchosť, alebo s nimi bolo narábané rozumne a nebijú do očí. Celkovo má byť za textom cítiť vyzretosť autora, slovná zásoba, netradičné a jedinečné podanie, tajomno, invencia a všetko ostatné k tomu, na čo príde len ten, kto má niečo odčítané. Odžité mať nemusí, dôležitý je talent, povestný feeling a práca na sebe, ktorá má byť za textom vidieť. Lebo ak v tvorbe hrá celý orchester, ktorý rozvibrováva bunky čitateľské, nielen že oko kĺže po písmenkách a keď sa príspevok zavrie či stránka otočí, nezostanú žiadne pocity, žiadna zježená koža. To je umenie. Nie každému je dané mať v sebe cit preň. Naozajstný poet dokáže aj napríklad klišé a GM povýšiť na hĺbku, spraviť z nich poéziu, a diletant aj bez nich plytkosť.

gabriel németh26.3.2014
 

Nadväzujúc na tvoju báseň je vynikajúca. A prečo? Pretože je epigramická, nedopovedaná, ale podstatná, nabitá životnými skúsenosťami, a to sa mi na tvojej poézii páči.Kristína, vraví z nej múdrosť básne, životná skúsenosť a to je originálne na každej tvojej básni. Samozrejme klikám.

Kristína Ja23.3.2014
 

Priatelia, vidíte, niektorým sa môj príspevok páči, podaktorým nie.
Najnáročnejší čitateľ, veľmi kritický
Gregor nás chce znechutiť. Ale, ja by
som veľmi rada čítala niečo od neho, ak
vôbec píše, alebo nech odporučí na čítanie, podľa neho, dobrú poéziu, aby sme /som/ vedela, čo je teda dobré.
Všetkým nám veľa inšpiratívnych nápadov
a tvorivých chvíľ.

gregor22.3.2014
 

Nestačí zobrať päť viet a posekať ich na verše! Takto báseň nevznikne!
Je fajn, že nám chceš oznámiť niečo o sebe, ale toto je literárny portál a žiaľ, \"Úsmev\" ani náhodou nie je o poézii.

Miriam Mikulková22.3.2014
 

Kristínka pekná, pozitívna, fajn čítať v prvé jarné dni. :)

gabriel németh22.3.2014
 

Kristína, ako som vravel rád sa zastavím vždy pri tvojej poézii. Zdá sami, že píšeš, lepšie, dokonalejšie a báseň Usmev sa mi veľmi, veľmi páčila. Neostáva nič iba kliknúť a dať plný počet 5 hviezdičiek.

Kristína Ja23.3.2014
 

Ahoj Gabriel,
čítame si svoje básne navzájom, páčia sa
nám a dávame to i najavo. Je to prejav
sympatie, náklonnosti. Píšuci autori, totiž, veľmi dobre vedia o svojich mukách, čo sa tvorivého procesu týka. Sú ochotní podstupovať i mnohé chvíle neistôt, sú ochotní učiť sa, sú ochotní
počúvať a to všetko v záujme zrodu čo i len jedinej dobrej básne.
Sme citliví, až príliš, vycítiť vieme veľmi dobre kto nám chce pomôcť a kto uškodiť.

Kristína Ja22.3.2014
 

Mária, ahoj, milé povzbudenie ráno
od Teba. I vonku je krásne. Tak ďakujem, pekný slnečný deň!

Mária Blšáková21.3.2014
 

:)Sa ti povie, keď mi chutí :)
Pááčii

Miriam Mikulková16.3.2014
 

Len sa nedaj Kristínka a všetko pôjde. Tak ako píšeš v básni.
Nie ľahko, ale pôjde. Len sa nevzdávať. Aj ja to tak robím :)

Kristína Ja16.3.2014
 

Mirka, čítala som Tvoje básne, páčia sa mi. V poézii je to také vrtkavé - raz sa darí, inokedy nie. Možno práve teraz zažívam to druhé. Ako autor, ktorý píše už celé roky mala by som rozoznať čo je dobré, vhodné na uverejnenie a čo nie.
Lenže - ja prirovnávam báseň k dieťaťu.
Ktorá matka sa len tak vzdá i nepodareného potomka. Ani jedna. Ideme ďalej, čas je najlepší radca, liečiteľ i rozhodca. Maj sa krásne, ďakujem za reakciu, nech sa darí.

Salamanderv16.3.2014
 

Nech ti vydrží ?

Kristína Ja16.3.2014
 

Čo mi má vydržať?

gregor15.3.2014
 

Odhodlaná - to je tak riekankový text! Myslím, že to, čo ubližuje tvojim textom, sú rýmy. Prestaň s tým, preboha. Máš o čom písať, no myšlienky doslova dokaličíš rýmovaním. Navyše rytmus!!! hovorí ti to niečo? Ak áno, prečítaj si opäť ten text \"odhodlaná\" a uvidíš, že je to tak rozbité...no neuveriteľne. Je mi ľúto, zas som protivný.

Kristína Ja16.3.2014
 

Ahoj, Tebe sa to zdá rozbité, mne nie.
Riekanky mám rada, ale toto riekanka nie je. Kde si to zobral?

gabriel németh16.3.2014
 

vy ste, gregor, protivný pravdepodobne od narodennia, iba vás sežrať. Krístína, mám iný názor, lepšíš sa, stávaš sa originálnejšia, všetko má svoj čas...., budeš , respektíve stávaš sa zrelou dobrou poetko. klikám na plný počet . pokračuj, kristína, rád ťa čítam....,

Kristína Ja11.3.2014
 

Mária, dúfam, že si sa hneď zrána nepriotrávila mojím pokusom o báseň.
Ďakujem, asi si čakala niečo iné, lepšie.
Tak prepáč, ako som Ťa sklamala.
Veľa šťastia a Tebe, tak príznačného, optimizmu.

Mária Blšáková21.3.2014
 

Kristínka, až teraz som narazila na tvoju odpoveď a... nie, nebolo to sklamanie. Len som trošku blbla. Písala som to v duchu mojej Emy, tá nasáva ako dúha. Mne sa tvoje básne páčia a páčilo sa mi aj tamto slovo, preto som... :)

Mária Blšáková11.3.2014
 

Ale no Kristínka. Ja som v živote nič v okolí korteňov nepočičrala a vieš, koľko toho som už vypila? :)
Každý deň začínam nahliadnutím na túto stránku a dnes som si na raňajky dala teba :)

Kristína Ja9.3.2014
 

Vďaka i za túto radu. Asi si si prečítal moje uvažovanie hneď pod Tvojím príspevkom. Ak sa Ti moje veci nepáčia,
tak ich, jednoducho, nečítaj. Mne tiež
mnohých tvorba nič nehovorí, alebo jej
nerozumiem. Nech sa darí.

greg11.3.2014
 

Neviem prečo ma práve od teba prekvapila tá infantilná odpoveď \"ich nečítaj\". Dávaš veci na verejné miesto a musíš rátať aj s negatívnou odozvou. Ja viem, ste tu uzavretá kôpka vzájomne sa podporujúcich a potľapkávajúcich sa rádoby autorov a iný názor je pre vás neprijateľný. Základná chyba!!!
K textu EPIZÓDA:
Chýba mu akýkoľvek nápad. Nestačí natrhať text do veršov a povedať - toto je próza vo veršoch, či opačne. Musíš ešte dať tomu ten poetický náboj!!! Povedať veci spôsobom, ktorý bude iný ako obyčajný opis nepríjemnej udalosti pri práci na vinici! Zapojiť obidve mozgové hemisféry! Veď MT nie je čakáreň u psychológa, kde so spolutrpiteľmi preberáme svoje neľahké situácie z minulosti. Ale pre teba asi je.
(Na tvojich textoch nieto čomu nerozumieť. Nerozumieť možno len tomu, prečo ich sem v takej podobe dávaš.)
Pekný deň.

Kristína Ja11.3.2014
 

Ahoj Greg, to by si sa veľmi čudoval ako často si ja kladiem otázky okolo mojej tvorby. Inak však písať neviem. Podľa Teba sú moje pokusy vopred odsúdené na neúspech. Pripúšťam, niektoré sú možno nevydarené, ale nemienim sa nikomu ospravedlňovať. Chcem písať lepšie a dobre, veď kto by nechcel! Práve sa chystám urobiť zo všetkých príspevkov prísny výber a dať niekomu kompetentnému
na posúdenie. Ďakujem za rady, nechcem nikoho obťažovať, no naozaj neviem čo s tým. Nakoniec len toľko - mám svojich čitateľov- píšem v prvom rade pre nich
a skôr ma povzbudí záujem z ich strany.

greg8.3.2014
 

Mala by si zmeniť spôsob písania!!!
Čím skôr, tým lepšie. Prečítal som len dve tvoje /z ciest a doktorát a poviem ti: ježišmária!!/

Kristína Ja19.2.2014
 

Ahoj Gabriel, ja sama cítim, že by som mala zmeniť spôsob písania, ak sa Ti to páči - teším sa. Len originálnejších nápadov je akosi pomenej. Dúfam, že s príchodom jari a cez leto to bude zase o niečo lepšie. Siliť sa nechcem do ničoho, musí to byť spontánne, veď to dobre poznáš. Ďakujem a nech sa darí. Aj ja sa zastavím.

Eva Hrašková 23.2.2014
 

Nápady sú.. všade okolo :) len treba chodiť s otvoreným(i) srdcom (očami)

gabriel németh19.2.2014
 

Ahoj, Kristína, tvoje momentky sú stále krásne a originálne. Naviac som si všimol, že ich trocha rozvádzaš, čo nebolo tvojim zvykom a takto sa tvoje diela - básne stávajú lepšie, originálnejšie a kvalitnejšie, naozaj, Kristína.Jednoznačne dávam 5 hviezdičiek a rád, veľmi rád čítam tvoju poéziu.

Jeremy15.2.2014
 

Krisína, si majsterko skratky. V štyroch veršoch si obsiahla tak veľa zo života. 5*
Pekný večer.

Kristína Ja13.2.2014
 

Mirka, teší ma Tvoja návšteva i hodnotenie, veľmi si to vážim, je to pre mňa povzbudivé. Pokúsim sa Ťa nájsť v zozname autorov. Potom sa ozvem. Ešte raz vďaka.

Miriam Mikulková13.2.2014
 

Ahoj Kristína, píšeš veľmi pekne, Tvoje básne sú výstižné a zároveň precítené. Myslím, že aj odžité. Cítim z nich jemnosť a ženskosť.
Samozrejme klikám 5*

Kristína Ja7.2.2014
 

Milá Lenusch, som rada, že moja tvorba Ťa oslovila, že si v nej našla niečo pre seba. Položila si mi veľmi ťažkú otázku, čo sa týka zdroja inšpirácie. Dalo by sa odpovedať jedným slovom - neviem. Pokúsim sa byť konkrétnejšia: momentálne čítam veľmi zaujímavú knihu, historický román švédskej autorky Marianne Fredrikssonovej - Kto kráča v temnotách, román s historicko-biblickou témou, venovaným problémom viery, lásky, dobra a zla. Takže: čítam, chodím po svete s otvorenými očami, som silne citovo založená, dotkne sa ma hocijaká \"maličkosť\" týkajúca sa mojej osoby, viem sa vžiť, vcítiť do bolestí iných ľudí a v neposlednom rade - už nie som najmladšia - takže niečo som už stihla i zažiť, popri dobrom viacej zlého, ak mám byť úprimná posunulo ma vždy skôr to zlé. Mám rada prírodu, vlastním psíka - to je nevyčerpateľný zdroj. Nech sa darí, maj sa krásne.

Lenush5.2.2014
 

Ahoj Kristína! Pri niektorých básňach mi po tele začali behať zimomriavky, pri iných som zase zostala s otvorenými ústami. Kde berieš inšpiráciu? Úplná paráda, jednoznačne za 5* :).

Kristína Ja30.1.2014
 

Jeremy, moje filozofovanie nad ubiehajúcimi dňami si podoprel smutným
konštatovaním pána Saroyana, no ja kladiem dôraz na jeho prvú časť a v poslednom čase, pri každej vhodnej príležitosti, sa podľa toho riadim.
Ďakujem za okamžitú reakciu, potešila.

Jeremy30.1.2014
 

Kristína, aj on kladie doraz na prvú časť - Naučte sa zhlboka dýchať, vychutnávať jedlo,a naozaj spať, keď spíte. Dajte si čo najviac roboty, aby ste zo všetkých síl žili, smejte sa ako diabli, keď sa smejete,a ak sa hneváte, hnevajte sa dobre. Usilujte sa byť živí. Tak či onak onedlho zomriete - to je celý citát. Mne sa páčilo ako pekne písal o detstve, preto som mu venoval báseň, a videl tieto jeho slová na prebale knihy Srdce na vysočine, ktoré si vystihla vo svojej básni.

Jeremy30.1.2014
 

Kristína, rezonuje to vo mne, aj Saroyan povedal: Usilujte sa byť živí. Tak či onak onedlho zomriete. 5*

Kristína Ja19.1.2014
 

Zasmiala som sa schuti na Tvojom komentári, pravda, ak nič z toho nie je skutočnosťou. Nie vysoký, ani nízky - daj si sem-tam pohár wisky!

Jeremy19.1.2014
 

Kristína, pekné rýmy. Inšpirovala si ma -
Mám ja ušká malé, zvoní mi v nich stále.
Asi je to tak, mám vysoký tlak :-o

Kristína Ja19.1.2014
 

Ahoj Milan,
ďakujem a teším sa ak Ti to niečo dalo,
oslovilo Ťa niečim - boľačky si zo života básňou liečim. Nech sa darí.

Milan Hajaš18.1.2014
 

Ahoj Kristína.
Veľmi pekné.
Ďakujem za príjemný zážitok z tvojho dielka.
S pozdravom.
Milan Hajaš

Kristína Ja18.1.2014
 

Mária, dúfam, že s príchodom jari a leta, dúfam, že ešte nejaká zima bude,i moje príspevky /možno/ budú vyznievať optimistickejšie, mám totiž tendenciu byť ako počasie-som meteosenzitívna. Pekný deň želám, veľa šťastia a tvorivých úletov.Teším sa.

Kristína Ja18.1.2014
 

Jeremy, Tvoje hodnotenie ma teší, v istom zmysle máš pravdu, ja som momentálne spokojná, len sa neviem vyrovnať s minulosťou, tá ma prepadáva, omína a hoci som v danej situácii urobila maximum, predsa len sa nedokážem ubrániť výčitkám, že mnohé veci som mala riešiť v čase, keď boli aktuálne a nie až teraz, keď je neskoro. Nech sa darí.

Jeremy17.1.2014
 

Kristína, zo snára /V. Jamnická/- anjel: teraz sa Ti nevodí najlepšie, ale buď trpezlivá, dožiješ sa lepších časov.
Snár /Ikar/ - anjel - vidieť ho na nebi: budeš mať radosť.
Mňa Tvoja báseň potešila, vyčarila úsmev.

Mária Blšáková17.1.2014
 

Krásne Kristínka.

Kristína Ja31.12.2013
 

Ďakujem, Matt, privítajme nový rok s priateľmi, podaktorí i sami, s televíziou, rozhlasom, psíkom atď.
Aj keď obsahom mojich veršov je určitá dávka pesimizmu, lebo sú veci, ktoré nás nútia zamyslieť sa, v skutočnosti však uprednostňujem, ak to situácia životná dovolí, skôr optimistickejší náhľad. A touto úvahou, s pohárom vína, chcem vkročiť do nového, dúfam, že pre nás všetkých - úspešného roka.

Matt van den Bryll31.12.2013
 

Ahoj Kristína,
veľmi pekná \"Skôr než odídem\" núti zamyslieť sa nad tým všetkým okolo:)
Pekného Silvestra
Matt

Kristína Ja30.12.2013
 

Ďakujem mojim tisícim návštevníkom, teším sa veľmi, je to podpora, najmä keď prepadávam depresii, kladiem si otázky -
ako ďalej? áno, či nie? - Je to chvíľa krásna, odpoveď je jasná. Gramatický rým,
v tomto kontexte vám hádam nevadí. Šťastný nový rok vám všetkým, veľa zdaru!

Kristína Ja25.12.2013
 

Pekné vianočné dni, ďakujem Jeremy,
ďakujem neznáma osoba, na dôvažok pridávam len vám obom posledný príspevok.

Jeremy25.12.2013
 

Kristína, veľká VĎAKA, už ju viem. Niekedy je taká atmosféra, jedna báseň. Pekné chvíle nech nám pretrvávajú.
Jeremy

dotyčná osoba25.12.2013
 

paráááda! páčilo sa a veľmi :)

Jeremy24.12.2013
 

Kristína, jednoduché, krásne, pravdivé, ale smutné. Aby to bolo veselšie, pri čítaní som vynechal jedno t,veď sú Vianoce, čas lásky.5*

Kristína Ja9.12.2013
 

Ďakujem, Matt,môj vzťah k dedkovi - ešte stále to nie je ono - nepodarilo sa mi vyjadriť tak, aby som bola na 100% spokojná. Hádam téma chce svoj čas. Veľmi by som chcela a on by si to za svoj život zaslúžil. Nech sa darí.

Matt van den Bryll8.12.2013
 

Ahoj Kristína Ja,
Storočná Lipa za 5:) Páčila sa mi tá myšlienka.
Pekný večer
Matt

Kristína Ja27.11.2013
 

Vďaka, Jeremy, veľmi som sa bála, otvárala som odkaz s veľkými obavami.
Včera som si čítala Krédo i Odpustenie,
lebo som chcela vybrať zo 5 vhodných básní. Idem totiž, v sobotu, po prvý krát
v živote prezentovať svoju tvorbu na stretnutie členov klubu Slovenky. Drž mi palce, aby som to zvládla.

Jeremy26.11.2013
 

Kristína,prinútilo ma to zamyslieť sa.Obsiahla si oba póly periférie dnešného mesta.Záver je veľmi silný.5*

Kristína Ja8.11.2013
 

Okamžitá odozva od vás všetkých je viac ako vzpruha. Teší a zaväzuje zároveň. Netreba to vzdávať. Mám tendenciu s novou básňou sa s vami podeliť o moje momentálne nadšenie, no niekedy to preženiem a radosť zo zrodu spľasne ako bublina a potom som nešťastná z uverejnenia. No, som už taká, impulzívna.Ďakujem a teším sa na vaše nové príspevky, ktoré tešia a obohacujú.

Amanita7.11.2013
 

Kristína, krásne, teším sa aj na ďalšie...

Jeremy7.11.2013
 

Kristína, krásne,nežné, úsmevné.5*
Pekný večer.

Kristína Ja7.11.2013
 

Viem, mala by som sa prihlásiť na portál s novou zbierkou, žiaľ, neviem už ako sa mi to podarilo 2x predtým.A tak pridávam
a pridávam.Teší ma, že sa Ti to páči.Maj sa krásne.

Mária Blšáková7.11.2013
 

Vtáčia - Krásne. Oplatí sa prísť k tebe na návštevu. Viac hviezdičiek sa mi nedá dať, môžem ti však zatlieskať. Ťap, ťap, ťap :)

Jeremy31.10.2013
 

Kristína, páči sa mi nostalgia vanúca z básne i aktuálny, vitalistický záver. Vydarené.

Marta B.28.10.2013
 

Kristínka a určite má zmysel aj Tvoje písanie poézie... Pridávam 5*

Kristína Ja27.10.2013
 

Možno, podaktorí, ja k nim určite nepatrím, na Silvestra o polnoci mám obyčajne druhé kolo spánku za sebou.
Je to iba taký obraz - prirovnanie -
pohyb, rytmus, život, láska. Dosť zjednodušené, ľahko stráviteľné.
Ďakujem.

Jeremy27.10.2013
 

Kristína, pekná myšlienka. Myslím, že podaktorí tak možno robia večer na silvestrovskej zábave. Pridávam Ti hviezdy,neviem, či ich toľko zoberie.

oly ole23.10.2013
 

Ahoj Kristína,
/Objav/tvoja báseň je nepochybne optimistická:) Mám rada poéziu, ktorá sa mi zapíše hlboko do duše. Tvoj obraz bol len vonkajší. Pre mňa za ***

Kristína Ja13.10.2013
 

Pri písaní básne Bolesť som na Dospelosť vôbec nemyslela, ba čo horšie, úplne som zabudla. Jeremy, počkaj, ešte mám v zásuvke, zo včerajška, inú verziu týkajúcu sa snov a skutočnosti. Asi je to téma dneška- jesene. Čítala som Tvoj najnovší príspevok, samozrejme, dostal u mňa to najvyššie hodnotenie, čiže 5*. Tinka

Jeremy13.10.2013
 

Kristína, pripomenula si mi verše z Tvojej zbierky Zrkadlenie v tráve, báseň Dospelosť: Povedzte: čo je dospelosť,/ povinnosti, úspech,/ úsmev skrytý?/ Či doverný pohľad /pod plášť reality?
Je to daň dospelosti u nás./Prepáč mi vokáň./

Jeremy3.10.2013
 

Kristína, pekné. Občas to píšeme na dvere.Pripomenulo mi to vesmírnu sondu na začiatku a takého motýlika v závere.Rýmy dokážu spájať, slniečko nepáľ, z lásky som slepá, je krásne.

gabriel németh28.9.2013
 

veľmi dobrá báseň , najmä posledná strofa, Kristína, báseň sa páčila.

Jeremy20.9.2013
 

Kristína, posledná strofa je hodná majstra!Skutočne krásna pointa.Ja sám mám doma belorítky a viem, aká je to radosť, keď lietajú okolo a štebocú.

gabriel németh11.9.2013
 

tieto momentky Kristína ma dokážu vziať, sú krásne a človek rozmýšľa . život je báseň - báseň je život. Aj vďaka tvojmu podaniu. Klikám...., tvoja tvorba ma oslovuje. V najbližšom LT, čo vyjde budem mať básne. Ak týždenník vyjde, prečítaj si ich. Gabi

Kristína Ja7.8.2013
 

Jeremy, ďakujem Ti. Sú to také básne,
nebásne, spomienky, asi starnem, neodvratne. Ani vlastne neviem, prečo som použila horný, dolný, veď vlastne sme boli v Starom Smokovci a odtiaľ sme podnikali pešie túry, organizované. Bol tam nádherný, čistý vzduch. Nikdy nezabudnem, zišiel by sa, áno, v týchto dňoch horúčav zvlášť. Išlo mi srdce puknúť, keď som sa tam po pár rokoch vrátila, spali sme tam jednu noc, boli sme totiž na Táloch, potom sme išli na Pieniny. Zať si musel oddýchnuť od šoférovania. Bolo to už po tej kalamite, bolo mi do plaču, nechápala som. Dúfam, že už tam rastú mladé stromčeky. Len toto sucho im určite neprospieva. Pekný zvyšok leta, bez ničivých búrok, tichý dáždik na ovlaženie želám.

Jeremy6.8.2013
 

K Pozvaniu - páči sa mi spojenie myšlienok -vtáctvo je už hore, pozvania pre nás do hory.

Jeremy6.8.2013
 

Kristína, roky plynú, ten Smokovec je už aj Starý.V týchto horúčavách je tam určite príjemnejšie.

gabriel németh24.7.2013
 

Vždy jemné a pôsobivé z tvojej strany milá Kristína. Potvrdila si v jednoduchosti je krása. Klikám na hviezdičky a želám pekný večer.

Jeremy17.7.2013
 

Kristína, d´akujem, lúčne kvety sú naozaj krásne, neraz som hľadal kúkoľ do kytice, ako to je v básni- nevädza, kúkoľ, vlčie maky, život je taký, ale už ho nevidieť. Po tom K.O. som už O.K.,tak možno ešte niečo napíšem.

Jeremy14.7.2013
 

Kristína, škoda,že veľa letných východov slnka prespíme. Rána sú svieže. Pekné prepojenie prírody a ľudí.

Kristína Ja30.6.2013
 

Teším sa, že sa páči, občas sa i niečo vydarí. Musím na sebe ešte \"popracovať\"-
len sa mi zase zmenili podmienky, k horšiemu, takže mám obavy, či sa s tou zmenou vyrovnám v prospech tvorivosti, alebo ma načisto zahubí, čo by som nechcela. Mária, vďaka za návštevu a zhodnotenie, dobré želania opätujem.

Mária Blšáková29.6.2013
 

Krásne... Také rôznorodé jednohubky, ale každá chutí, každá niečím osloví. Veľa inšpirácie v ďalšej tvorbe prajem.

Kristína Ja16.6.2013
 

To máš svätú pravdu.

Jeremy15.6.2013
 

Kristína, krásne, romantické. Láska bolí, ked´ nie sú spolu na začiatku, v stave zamilovanosti, a potom, ked´ jedného už niet. 5*

Kristína J.13.6.2013
 

Jeremy,vďaka za pristavenie,áno,aj som váhala,opravím ten dĺžeň,ak sa aspoň niečo páči teším sa.Ozaj, ozaj prežité a pravdivé.Do bodky.Nech sa darí.

Jeremy11.6.2013
 

Kristína, to - naším stromoradím, sa mi páči, je to to, čo pretrvalo a pripomína spoločnú minulosť.Pekne napísané.

Kristína J.26.5.2013
 

Jeremy,Ty vieš potešiť,ani si to nezaslúžim.
Ďakujem za pristavenie a hodnotenie, veľmi si to vážim.

Jeremy25.5.2013
 

Kristína, krásne,vybudované na kontrastoch,už ju viem naspamäť.5*

Kristína J.25.5.2013
 

Marta B.,ďakujem za pristavenie i upozornenie,opravím.
Tiež som vďačná za názor na pridané príspevky. Želám všetko dobré.

Marta B.25.5.2013
 

Kristína, čítala som si ďalšie Tvoje básne. V každej sa nájde nejaké to zrnko múdrosti, ako napr. hoci v kratučkej básni Vrásky. Len pozor: Na povrch sa píše oddelene. Po rokoch je úplne nádherná, ale milá je aj Uspávanka atď.

salamanderv25.5.2013
 

Sa mi paci
ze si tu...

Kristína J.17.5.2013
 

Sme naladené na ten istý tón,na tú istú nôtu,som šťastná,Marta B., že Ťa stretám
na stránkach MT vydavateľstva IKAR. Tiež mám tú istú potrebu, pozastaviť sa pri Tvojich dielach.

Marta B.17.5.2013
 

Kristína, prečítala som si Tvoje najnovšie básne. Sama je dojímavá a Žena jemná ako kvietok. Rada sa zastavím aj na budúce :-)

Kristína J.17.5.2013
 

Vidím,že i báseň,ktorú som nezaradila ani do knižky a nepriradila ani sem na portál,môže sa niekomu pozdávať. Možno som ju vytiahla v pravý čas, kedy i vonku, v prírode sa prebudili všetky zemské šťavy a vytriskli, v plnej kráse. Hoci sa tento zázrak rok,čo rok opakuje,spôsobuje v nás prinajmenšom očarenie,ak nie búrku...
Vďaka, Jeremy, veľmi sa teším.

Jeremy16.5.2013
 

Kristína, veľmi jemné, čisté, také básne by som čítal stále - dokonalé. Amor si miesto nevyberá.

Jeremy12.5.2013
 

Sama sa mi páči, škoda, že jej nepomohli vtáci -orol, sokol, to bolo tiež pekné,pripadalo mi to také štúrovské.
Pekné rýmy.

Kristína J.9.5.2013
 

Ďakujem,cením si všetky hodnotenia, teším sa im,ako sa však poznám,nechcem zaspať
na vavrínoch,viem, že i naďalej budem prežívať niekedy dosť ťažké kratšie, či dlhšie obdobia, kedy ma zmáhajú pochybnosti.Ak výsledkom tých pochybností
je občas lepšia,lebo dobrá báseň- som i naďalej ochotná tieto \"skúšky\" podstupovať. Ďakujem.

Marta B.8.5.2013
 

Najnovšia báseň Prosba sa mi tiež páči. Je citlivá a má skvelé rýmy. Zrelá tvorba.

Lukáš Guľaša8.5.2013
 

Nice :P páči sa mi to :) len tak ďalej :P škoda, že také krátke :P ale dĺžka neurčuje kvalitu, takže je to pekné tak ako to je :)

Kristína J.6.5.2013
 

Oceňujem i pohľad,názor ženy na moje básne. Je to tak komplexnejšie a nevzniká dojem, že tu majú moje verše iba mužských obdivovateľov. Teším sa všetkým, najmä keď vidím, že v nich nachádzate nejaké posolstvo. Ďakujem, Marta B., želám veľa úspechov na portáli tohto významného vydavateľstva.

Marta B.5.5.2013
 

Prečítala som si všetky básne, sú síce krátke, ale krásne :-)
Páči sa mi najmä Spolu, Smútok a Májová...

Kristína5.5.2013
 

Veľmi pekne ďakujem za hodnotenie, je to pre mňa dosť podstatné, najmä názor muža na konkrétnu báseň /Smútok/a ešte k tomu skúseného autora.Potešil si ma,Jeremy, hneď mám krajšiu nedeľu. Želám veľa tvorivých chvíľ a originálnych nápadov, ba čo, ešte lepšie: pekné májové dni.

Jeremy5.5.2013
 

Kristína, je to krása prežitého, páčia sa mi Tvoje básne na malej ploche, dokonca som začal veršovať -
vypadla som neraz z pôjda,
na ceste nás život hojdá.
Na hojdačke cez tie doly prejdeme najrýchlejšie, v živote to býva však často naopak. 5* pridávam, páči sa mi obzvlášť nostalgia Smútku.
Prajem Ti peknú nedeľu.

gabriel németh16.1.2013
 

čítaním sa všetko napraví i tvoja tvorba, ver - bude stále lepšia a lepšia - držím silno palce, kristína.

Kristína16.1.2013
 

Gabriel, veľmi Ti ďakujem za hodnotenie,veľa to pre mňa znamená. I ja cítim, najmä po vydaní knihy, že mám čo zlepšovať, len sa mi, zatiaľ, nedarí. Píšem, aby som nevyšla \"z cviku\", no viem, že musím na sebe popracovať. Bude mi to však trvať dlhšie, hádam nie zase tých povestných tridsať rokov, potom by sa mohlo stať, že by som sa toho nedožila. I ja Tebe želám veľa pekných chvíľ s poéziou, zisťujem, že píšeš i prózu, tak nech sa darí a ešte raz ďakujem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Kristína Janegová

O mne

Už viac rokov píšem básne, získala som i zopár významných ocenení:Wolkrova Polianka, Literárna Senica, Literárna súťaž J.Braneckého Trenčín. V tomto roku mi vyšla zbierka básní s názvom ZRKADLENIE V TRÁVE.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: