IKARIKAR http://www.ikar.sk

Krehké duše (Alexa)8.12.2013
 

3
 počet hodnotení: 4
prečítané 298, Komentáre 2

 
Krehké duše
Bol týždeň pred Vianocami. Viktória prezývaná Viki už viac ako hodinu sedela v autobuse a trýznila sa otázkou...zvládne to? Koľko ľudí tam asi žije...dožíva? Ešte pár minút a dozvie sa to. A je to tu! Autobus zastal. Bola na mieste. To, že jej srdce zoviera a bije ako zvon na kostolnej veži vedela len ona sama. Nestihla poďakovať a šofér už zatváral dvere.
Najskôr sa snažila zorientovať a až potom sa vydala smerom k starému kaštieľu uprostred rozľahlého parku. Plná očakávania kráčala po úzkom chodníku s popraskaným asfaltom vedľa hrdzou poznačenom plote s kovovými hrotmi týčiacimi sa k oblohe. Kľukatý chodník určený sotva pre jedného končil pred vstupnými dverami s nápisom... Sociálne zariadenie.
Budova bola stará, niečo odžila. Podľa toho aj vyzerala. Padajúca omietka cerila zuby, akoby chcela prichádzajúcim návštevníkom už dopredu oznámiť... sem sa nechodí na pozvánku... tu je konečná! Posledná zástavka pred.... Ešte raz, pre istotu sa rozhliadla. Ostré slnečné paprsky ako deravý ementál presvitali pomedzi konáre košatých líp, aby ju upozornili, že tam v diaľke postáv...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Matt van den Bryll3.1.2014
 

Ahoj Alexa,
páčilo sa mi to:) Dojímavé s pekným koncom. Dávam 5. Možno niečo na okraj - váhal som nad slovíčkom dohovie.
Pekný večer
Matt

Alexa4.1.2014
 

Ahoj Matt,
ďakujem za záujem o moju tvorbu.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: