IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kresielko (Maxima Gali)16.2.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 205, Komentáre 0

 
Kresielko
Sedeli sme len tak. Ležérne, ako sa na prežité roky patrí. Už nebolo, čo nás má vykoľajiť k výšinám, či vyprovokovať  k hrabaniu lístia, čiže k prestavbe ubytovania stagnujúcich červíkov. Nečakané stretnutie, ako keď z neba príde mráz, čo ste ho už zabudli čakať po mesiacoch netradičného tepla. Precitnutie do sviežosti s občasným štipnutím.
Usrkávam z kávy. Káva má niečo do seba. Tradičný rituál, ktorý hľadá v hlave bunky príjemného.
Na pódiu, teda nie celkom pódiu, skôr na ostrovčeku vytvorenom odsunutím stoličiek, jedna slečna, alebo dáma, kto sa má vyznať v spletitosti rokov a vizáže, číta poviedku. Pokúšam sa zachytiť vety, hútam, či sa bude dať oprieť  o nejakú múdrosť, kým bývalý spolužiak sa len usmieva. Jeho oči, zrejme zvyknuté k dialógom, sa ostro zabodnú do mňa a čakajú. Asi chce aby som začala, ja naopak, čakám, kedy sa rozhovorí. Lebo nič nechcem a keď ja nič nechcem, netreba mi začínať, lebo sa to zamoce, kam nechcem. Robiť niečo z ničoho býva riskantný podnik. Pokiaľ sa človek neuchýli ku všeobecným frázam. Je mi dobre. Dávno som  s nikým nikde nesed...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Maxima Gali

trava.jpg
O mne

Jeden profesor mi na skúške z množín povedal, že komplikujem a povedal, že mi dá skúšku ak ten môj dôkaz, čo som vypotila na tri strany, zhustím na polstránku.

Aj jednoduchá vec sa u mňa mení na rébus.

Najobľúbenejší autor: James Herriot
Najobľúbenejšia kniha: Pan kaplan má stále třídu rád, Leo Rosten
Najobľúbenejšia poviedka: Môj nepriateľ, Barry Brookes Longyear

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: