IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kréta (Dagmar Sádovská)26.8.2014
 

5
 počet hodnotení: 4
prečítané 50, Komentáre 1

 
Kréta...
KRÉTA
Jednoduché slovo.. Názov... Dovolenková destinácia... More... Ostrov...Gréci.... Cestovka... A mnohé ďalšie prirovnania napadnú každého bežného človeka, turistu. Iba tak... Kréta.
Čo ale napadne toho, kto ju pozná lepšie, toho kto tam strávil dlhší čas, kto si ju zamiloval...KRÉTA....... Divoká, mystická, pohostinná, tropická, hrdá.
 
DIVOKÁ
Kvôli abnormálne a zároveň prirodzene nádherným plážam. Nádherným, ale nie katalógovo sladko nádherným. Sú to pláže, kde more je priezračné prirodzene a jeho modro tyrkysovo tmavo zelená farba sa nedá definovať jedným slovom.. MORE, do ktorého keď sa ponoríte, musíte od pohody vzdychnúť a energia čistej prírody sa Vám vlieva do tela. More, z ktorého sa Vám nechce vyjsť von a keď už len predsa musíte, neobzerajte sa späť- pretože ak sa obzriete, musíte sa so špľachotom hodiť nazad.
Teda v prípade, že ste milovníkom vody samozrejme. Pláže, na ktorých vo vhodnom čase nenájdete absolútne nikoho, iba veľké orly vám lietajú nad hlavou a strácajú sa v dierach priľahlých skál.. Napriek tomu sa nemusíte báť, že by ste...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Emko26.11.2014
 

Ešte by som to doplnila aspoň strohými informáciami o histórii a zaujímavých miestach, no nie z pohľadu bedekrov (tie sa beztak na 99 % opakujú), ale z tvojho pohľadu.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dagmar Sádovská

O mne

Ucitelka anglictiny a rustiny, delegatka, cestovatelka, kozmopolitny jazykar a "kresliar":-)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: