IKARIKAR http://www.ikar.sk

Krídla Skutočnosti (BendeR)9.7.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 103, Komentáre 4

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Daisy10.7.2013
 

Ahoj, BendeR,
vo svojom profile píšeš, že by si rada vedela, či máš talent. Prešla som si dve kapitoly. Prekvapilo ma niekoľko vecí. Po prvé, píšeš lepšie ako niektorí tvoji rovesníci a možno lepšie ako niektorí starší autori, čo sú tu.
Taktiež ma prekvapilo, že tvoji hrdinovia sú starší ako ty sama. Netuším, koľko rokov majú, ale niektoré reakcie alebo rozhovory im veľmi neverím. Nerozprávajú sa ako tínedžeri - to zase nie, ale ani ako dospelí ľudia. Lepšie povedané, nerozumiem im. Toto je však len môj subjektívny názor a možno niekto iný, kto si prečíta tvoje dielo, nebude so mnou súhlasiť.
Poradila by som ti však, aby si sa lepšie pozrela na priamu reč. Napr. vo vete: \"Nad tým, akého mám skvelého muža,\" odpovedala s láskyplným úsmevom. Tam má byť namiesto bodky čiarka alebo potom bodka, ale ďalšia veta nasleduje s veľkým písmenom. Nepoužívaj bohemizmy a nespisovné slová ako ukľudniť (má byť upokojiť) a celkom nerozumiem ani tomu, prečo máš v názve skutočnosť s veľkým S.
A aby som zodpovedala aj tvoju druhú otázku, či máš písať len tak pre seba. Teraz si vo veku, kedy sa môžeš rýchlo zlepšovať. Dobre mienené rady ti, samozrejme, pomôžu. Prečítaj si sekciu Hodnotenia a Tipy na písanie na tejto stránke. Určite sa toho veľa dozvieš. Pokiaľ si pripravená na kritiku, ktorá ťa nasmeruje, môžeš ísť s tvorbou na verejnosť. Ak si na ňu netrúfaš, tak sa zlepšuj potichučky, ale určite neprestaň písať. Nikto učený z neba nespadol a písanie treba tiež trénovať. Ja som v tvojom veku vôbec nepísala a myslím si, že keby som už vtedy začala na sebe makať, tak by som mohla byť teraz na úplne inej úrovni. Ja som tiež len amatér, takže dúfam, že som ťa svojím komentom neodradila. Budem ti držať palce pri písaní. :)

BendeR11.7.2013
 

Ahoj Daisy,
ďakujem za názor, cením si ho. Vopred sa ospravedlňujem za chyby ktoré budem mať v tejto odpovedi, ale predsa len mám 14 a slang používam každý deň, takže je pochopiteľné, že neviem najlepšie slovenčinu.
No a teraz k tvojmu komentáru. Majú 24-25 rokov. A rozumiem ti, samozrejme z veľmi veľkej časti máš pravdu. Ale ja som sa inšpirovala ľuďmi, ktorých naozaj poznám, preto im niekedy nerozumieš, lebo som si hovorila, že ako by asi zareagovali oni. Teda aspoň dúfam, že je to tým. ;)
A čo sa týka priamej reči, máš úplnú pravdu. Priama reč mi nikdy nešla a bohužiaľ ani moc nejde, ale snažím sa čo najviac to ide.
Ako som už povedala, slang každý deň tvorí slová ako ukľudniť namiesto upokojiť. Vďaka za túto nájdenú chybu, už ju idem opraviť.
Skutočnosť s veľkým S? Hm..to sa ti nedá takto vysvetliť, lebo neviem nájsť teraz tie správne slová. Ak si ochotná dať mi mail, tak by som ti to tam nejak popísala prečo. Ak nie, tak sa to pokúsim nejako vysvetliť aj takto.
A ďakujem za držané palčeky. =D

Daisy11.7.2013
 

BendeR,
je super, že reaguješ takto pozitívne. Samozrejme, nikto od teba v 14-tich rokoch neočakáva dokonalosť, a teda je prirodzené, že robíš chyby. Dôležité je, že sa vieš poučiť.
Nie je nutné, aby si mi vysvetľovala, prečo si dala skutočnosť s veľkým S. Názov si tvoríš sama a ja som tiež len amatér, ktorý sa mýli. Okrem toho, mailovú adresu komentujúceho vidíš vo svojom admine. Tam, kde vkladáš nové kapitoly, je aj časť \"Komentáre\" a keď si to rozbalíš, uvidíš aj adresy - to len tak pre budúcnosť.
PS: Veru, bola som zmätená tými dialógmi, lebo tínedžersky fakt nezneli, bolo to niečo na pol ceste. :)

BendeR12.7.2013
 

Daisy,
ja inak ako pozitívne predsa reagovať nemôžem. Ja si rada vypočujem kritiku, ale len pokiaľ je mienená dobre a chce mi pomôcť, nie urážať. ;)
A ďakujem aj za radu s tými komentármi. Ešteže existujú taký ochotný ľudia ako si ty. =D
Takže ďakujem a pri ďalšom písaní sa budem snažiť tie dialógy písať čo najvieryhodnejšie.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

BendeR

O mne

Som ešte len dieťa, mám 14 rokov (v novembri 15) ale veľmi ma baví písanie kníh. Niekedy sa mi len tak v hlave zrodí myšlienka a ja ľutujem, že sa s ňou nemôžem s niekým podeliť. Rada by som vedela, či mám teda talent a nádej, že raz mi vyjde nejaká kniha alebo, či si mám písať len tak pre seba. Dúfam, že táto stránka mi pomôže.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: