IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kristína (Eva H.)21.5.2018
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 128, Komentáre 12

 


20.


Prevaľujem sa na roztiahnutej sedačke u sestry. Neviem čo sa to so mnou deje. Som zaľúbená, záleží mi na Zdenovi a som odhodlaná s ním nadviazať vzťah, ibaže zatiaľ z jeho strany nemôžem očakávať rovnakú odozvu. Dúfam, že čas vyrieši túto moju situáciu. Pozerám do mobilu. Je osem a za dverami počujem rozruch, Dominika s Olíviou sa už prebudili.

„Teta Kika...spíš?"

Do obývačky vstupuje Dominika. Natáčam hlavu.

„Nie nespím."

„Tak poď hore...mama nám varí praženicu. A vieš čo to znamená?"

„Nie neviem, ale keď mi to povieš, budem o niečo múdrejšia," vyslovujem vetu, ktorú si Dominika zaručene zapamätá, uloží si ju do svojej blonďavej hlavičky a bude ju používať. 

„To, že je nahnevaná. Ak si na tanieri nájdeš škrupinku od vajíčka, buď radšej ticho, lebo na teba zaútočí ako býk na červenú šatku," prikyvuje hlavou, čím utvrdzuje, že má pravdu, vie čo hovorí a sadá si ku mne na sedačku.

„Je zlostná? A prečo...zle sa vyspala?"

„Neviem, ale včera volala s ujom Maťom a bola veľmi nervózna. Zavrela sa s mobilom do izby, aby som nepočula o čom hovoria."

„Aha...a ty by s ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva H16.10.2018
 

Ellia ďakujem. Nesmierne si ma potešila, toto som nečakala. Ja sama sa neviem ohodnotiť, vždy pochybujem, či je to naozaj dobré a či mám na to. Vážim si a som rada, keď niekto, kto tiež dobre píše a má veľa kníh prečítaných, mi pod dielko napíše pozitívnu reakciu. Inšpiruje ma to nevzdávať sa. Ďakujem. :))

Ellia S.16.10.2018
 

Čím ďalej píšeš, tým viac mám pocit, že čítam skutočnú knihu. Máš na to. Odo mňa 5*

Eva H16.10.2018
 

Ahoj Ellia. Ďakujem. Potešila si ma. Je príjemné si prečítať milé a povzbudivé slová. Ďakujem, že čítaš.

Ellia S.15.10.2018
 

Ahoj, musim uznat, ze pises naozaj dobre a som zvedava na dalsie casti, aj na to, ako sa to vyhroti medzi Kristinou a jej matkou...

Eva30.7.2018
 

Ďakujem Elis, že ešte stále čítaš. Začala som čítať tvoj príspevok, ale sa mi potom kdesi stratil a stránku už neviem nájsť.

Elis B.30.6.2018
 

No super, páči sa mi trocha záhadnosti, ktorú si spolu s dámou v čiernom do rukopisu vniesla. Aj ten rozhovor s neterkou bol super. Viem si živo predstaviť celú situáciu. Už sa teším na pokračovanie ;)

Eva14.6.2018
 

Ďakujem Elis. Máš pravdu. S čiarkami mám problém, uvedomujem si to... Niekoľko minút premýšľam, kde čiarku dať a kde nie. Teším sa, že ťa môj príbeh zaujal. :)

Elis B.13.6.2018
 

Ahoj Evka, súhlasím s tým, že svojimi textami vieš pobaviť. Na niektorých pasážach som sa veru smiala, až ma za brucho valilo :D A páči sa mi štýl písania. Akurát som si všimla, že ti chýba zopár čiarok. Inak pekné a teším sa na pokračovanie.

Eva H30.5.2018
 

Ahoj Elza. Ďakujem za radu. Príbeh mám už ukončený. Niečo som viac opísala, niečo menej. Verím, že počas celého príbehu sa zblížite s postavami. Ak v ňom bude veľmi chýbať ten opis, tak to zmením. Olívia je blondína a Kristína brunetka :))

Elza30.5.2018
 

Ahoj Evka. Tvoj príspevok ma zaujal hneď prvou vetou, tak som si na neho klikla. Čítalo sa to dobre a začiatok vyzerá sľubne, zdá sa, že máš rozpracovaný zaujímavý príbeh, ktorý má aj hlbší podtext. Trochu ma prekvapilo, že píšeš v prvej osobe a ešte aj v prítomnom čase, ja osobne na to nemám odvahu (lepšie sa mi píše v tretej osobe), ale tebe to ide dosť dobre. Možno čo mi tam trošku chýba, je lepšie opísať prostredie, ako keď sa v tretej kapitole Kristina rozpráva s Olíviou, ako vyzerá byt, ako vyzerá sestra, čo má oblečené. Aby som si celú tú scénu lepšie vedela predstaviť. Inak fajn a teším sa na pokračovanie :).

Eva H29.5.2018
 

Ďakujem Viktória. Potešila si ma. :)

Viktória29.5.2018
 

Ahoj Eva H.
Je to zaujímavé a celkom dobre sa to čítalo. Niektoré pasáže pobavili ako leňochod zo Zootropolis. Pokračuj v písaní, podľa mňa ti to ide.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Eva H.

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: