IKARIKAR http://www.ikar.sk

Krok od života (Alisa Lipská)15.4.2020
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 52, Komentáre 4

 


       Opäť putoval sám. Míňal obydlia, šíre planiny, lesy,  vyvýšeniny, rozprestierali sa pred ním stáda, osady, farebné políčka, sady. Nechal sa rozptyľovať okolím, hľadel na kopce, porastené skôr nízkymi drevinami, posiate skalami, len aby nemyslel na nič. Želal si stretať veľa vozov a čím skôr doraziť do mesta, do istoty. Spoliehal na odvoz späť i na odmenu. Mohol si vziať všetok náklad, no matkine slová mu nedovolili. Stretal pocestných, videl ich na bočných cestách, v poli, často sa obchádzal s povozmi, ako povedal Salvatore, pokývaním hlavy sa s nimi zdravil.


       Nezastavoval, aby bol čím skôr v cieli. Len siahal do brašny a vyberal zvyšky jedál, s chuťou do nich zahrýzal.


 


        Na obzore zbadal kláštor. Potešil sa. S priblížením sa vzrušenie narastalo. Odmena, cesta späť, možno s podobným spoločníkom ako Paolo... 


        Ulica, do ktorej vošiel, mu pripomenula rodnú dedinku aj pachom hnoja. Obchádzal ženy na šamlíkoch pred bránkami. Mesto sa čochvíľa zmenilo na nepriehľadnú aleju na sebe nalepených obydlí bez záhrad, bez polí. Prvýkrát videl domy z te ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Martina20.4.2020
 

Teším sa na pokračovanie. Písanie s takou ľahkosťou a živou predstavivosťou môžem len obdivovať a užívať si to 😃

Alisa Lipská26.4.2020
 

Vďaka. :)

Martina16.4.2020
 

Prajem veľa sily na pokračovanie v písaní. Číta sa to naozaj dobre :-) Ďakujem. Historické čítanie mi nikdy do očí nešlo nasmerovať, ale skúsila som a som veľmi rada, že sa mi to zladilo a môžem sa tešiť na pokračovanie :-)

Alisa Lipská 16.4.2020
 

Vďaka za prvú reakciu. Román zo sedemnásteho storočia je dopísaný, pracujem na pokračovaní.
Len mi to akosi divne odsadzuje po vložení kapitoly odseky, aj ich potom medzerníkom posúvam, aj tak sú krivé. Snáď nič iné nebude rušiť čítanie.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Alisa Lipská

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: