IKARIKAR http://www.ikar.sk

Krstný otec (Opica)18.7.2012
 

3
 počet hodnotení: 9
prečítané 601, Komentáre 14

 
Krstný otec a iné minipoviedky
Spievala dobre, vyzerala použiteľne, milá bola tiež. Ibaže jej album sa nepredával. Možno keby ho vydala o dvadsať rokov skôr, bola by aj vo výklade predajne Hudobniny a časopis Populár by napísal milú recenziu. Takto jej CD viselo na stene vo FUN rádiu, spolu s ostanými skvostami, ktoré sa na stenu hudobnej beznádeje dostávali.
Párty a krst albumu dva mesiace po vydaní si hviezda vydupala a zohnala aj sponzorov. Viac podobných týpkov po kope som v tej dobe videla iba v Queens pube alebo v Mraziarňach...Také malé milé obludárium. Podľa mňa mali doma všetci brány so sadrovými levmi a žlté saká založené v skriniach pre prípad, že by sa staré dobré časy chceli vrátiť. S mojou spolubojovníčkou za lepší život slovenskej popmusic sme sa preventívne odstavili k pultu s drinkami. Ďaleko od pódia, ďaleko od všetkých soláriových cicušiek a steroidových borcov.
„ Baby kde ste? Idete predsa krstiť album!“, dobehla hosteska. Strmé schodíky na pódium sme spoločnými silami zdolali. Náš veľký šéf marketingu v slušivom obleku a kravate s úsmevom skrývajúcim...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva Kmeťová20.8.2012
 

AD:Realita realít

Opica...musím povedať, že si ma neskutočne sklamala. Ak ti môžem poradiť, vymaž tento článok (áno, článok, lebo od poviedky, či anekdoty, alebo akéhokoľvek iného literárneho útvaru to má ďaleko ako z tvojho rodného mesta do Osla).
Slang, smajlíky, potrhaný text bez hlavy a päty, konštatovanie zrejmého...jednoducho všetko, za čo si bola doteraz pochválená si zmazala šmahom ruky. Aké ľahkovážne a nedôstojné zlyhanie. Rýchlo to zmaž dievča, kým ti to nedajú na hodnotenie.

E.E.25.7.2012
 

Súhlasím s Vasilom aj Evou, čo sa týka Ernesta. Nemám nič proti momentkám, ale tomuto na poviedku čosi nie nedôležité chýba. Ale inak sa to čítalo dobre. Zájdem si ešte na nejakú tú minútku a držím palce vo \"vážnom písaní.\":-)

Vasil25.7.2012
 

Ernest - ako taká momentka (s vtipnými sekvenciami) dobré, ale ako poviedka EE. O čom to vlastne je? Ale možno iba ja niečomu nerozumiem. Inak, súhlasím s vytknutými prehreškami a napriek tomu stále tuho držím palce.

Eva Kmeťová25.7.2012
 

Ad:Ernest
Nasmiala som sa, máš skvelý zmysel pre humor. Vypichnem ti zopár vecí, kde to škrípe:
Lustrovala - dvakrát po sebe, pichá do očí
dušu a spirit - obávam sa, že je to to isté, len v inom jazyku
outfit - anglické slovo, hoci sa používa v hovorovej reči, predsa len ho použila rozprávačka, takže by som to nahradila vzhľadom, výzorom, atď
v meďovi - ale no tak...
k murovke - -//-
Teším sa na ďalšie

Lýdia J.24.7.2012
 

Fajn, aj Opica sa chce tváriť.:)) Asi je jej ukradnutá spätná väzba - nereaguje, zdá sa mi, že na žiaden komentár čitateľa.

Opica24.7.2012
 

Ďakujem za reakcie a pripomienky. Spätná väzby je pre mňa veľmi dôležitá, rovnako ako Váš záujem, čas a energia, ktoré ste sa rozhodli venovať mojim poviedkam.

Lýdia J.25.7.2012
 

:)) Opica, ďakujem.

Eva Kmeťová24.7.2012
 

Ešte dodám, že sa nevyjadrujem k poviedke o Jacksonovi. Krstný otec ma uchvátil poslednou konverzáciou

Eva Kmeťová24.7.2012
 

No, nedalo mi to, keď ťa Janka tak chváli, prečítala som si všetky tvoje minipoviedky. K tejto sa vyjadrovať radšej nebudem, pretože mám pocit, že si ju ani nepísala ty, alebo si ju písala počas opice popísanej v tejto poviedke. Marhule ma oslovili najviac, s jednoduchou, no zato silnou myšlienkou. Musím podotknúť, že humor našej Opice je skutočne skvostný a chytľavý, úprimne som sa smiala. Rýchlo ma však oblial studený pot pri výrazových prostriedkoch, ktoré používaš, anglické slová, slangy, ktoré sú síce prijateľné, kým sú v dialógoch, a vyskytujú sa striedmo. To však nie je tvoj prípad. Je to ale veľká škoda, vidím v tebe potenciál, nedávaš si servítku pred ústa a neriešiš pseudoproblémy rozdielnosti pohlaví, ale opisuješ situácie triezvo a s odstupom. Opica, prosím ťa, pouvažuj nad tým, či sa chceš reálne zaoberať literatúrou, a keď si odpovieš \"áno\", tak maj úctu k čitateľom a popracuj na slovnej zásobe. Napriek všetkému sa k tebe určite vrátim a budem dúfať, že nie si jedna z tých, ktorá mi napíše, že toto je tvoj štýl a má blízko k dokonalosti :). Janka, vďaka za tip, vyplatil sa.

Opica24.7.2012
 

Milá Eva, ďakujem za spätnú väzbu - neuvedomila som si, že používam toľko slangu a anglických slov - asi daň času a priestoru, v ktorom žijem:o) Každopádne je to pre mňa dôležité, lebo čo si budem nahováreť - áno, chcem sa venovať písaniu tak naozaj - \"ako veľká\". Zatiaľ je pre mňa písanie úžasnou psychoterapiou a pomáha mi. A som rada, ak to, čo píšem, dokáže osloviť a potešiť aj iných. Neriešila som, či mám svoj vlastný štýl a k dokonalosti mám chvalabohu ďaleko. Lebo všetko, čo je dokonalé, je pre mňa podozrivé a byť podozrivou sama sebe - z toho by som sa už asi ani vypísať nevedela:o) Rozhodne však beriem Tvoje riadky ako super inšpiráciu a tiež záväzok - lebo keď už si si našla čas a napísala si mi - venovala si pár svojich chvíľ mojej tvorbe a pre mňa to veľa znamená. Takže ďakujem:o)pekný večer

Eva Kmeťová25.7.2012
 

Opica, ty si ale opica... Rozosmiala si ma už len komentárom. Pracuj na sebe, budeme ťa podporovať, o tom tento projekt je.

Vasil24.7.2012
 

Ešte poznámka - premenuj Krstného otca na Krstný otec a iné poviedky a bude to relevantný názov folderu, kam môžeš pridávať - hocičo. Aj recepty :-))

Opica24.7.2012
 

Ďakujem Vasil za radu - spravím to hneď, ako budem dávať niečo ďalšie na mamtalent.Inak keby som sem mala dávať recepty, tak by to tu asi zostalo dlho prázdne:o)tuším som o tom niekde aj písala, ale neviem, či som to sem dala:o) každopádne hasiči nakoniec nemuseli prísť.

Vasil24.7.2012
 

Život je sviňa. Ten náš zvlášť. O chlapoch rašej ani nehovorím! :-))

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: