IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Kruhy na vode (Edita Nemcová)26.11.2009
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Pri čítaní Kruhov na vode sa dá precítiť mnohé – horkosť sklamania z jednostrannej a neperspektívnej lásky, bolesť z precitnutia aj hlodavé pochybnosti o nastúpenej ceste, ktorú považujú za ideálnu všetci, len nie jej aktéri. Záleží na životnej empírii čitateľa. Autorská stratégia textu nevnucuje radikálne riešenia.
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

ZUZANA BELKOVÁ, literárna publicistka

5
 počet hodnotení: 424
prečítané 4706, Komentáre 113

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lýdia J.11.5.2011
 

Milá Edit,

aj Vás som si už kúpila.:)
Majte sa dobre a teším sa na ďalšie dielka z Vašej dielne.

Edit11.5.2011
 

Lýdia, to som naozaj rada. Čo sa písania týka, musím priznať, že som veľmi nepokročila. Ale hádam cez dovolenku sa mi opäť podarí niečo napísať. Tentokrát si už pribalím aj notebook. Prajem všetko dobré

Elena Eleková16.2.2011
 

Dobrý večer, pani Edita,
dnes som si opäť spomenula na Vašu hrdinku Kristínu, čo je neklamný znak, že Vaše postavy sú živé:-). A odrazu mi napadlo, že by som chcela poznať Váš názor na život tých mojich postáv. Ak budete mať chuť začítať sa do môjho literárneho pokusu a pridať komentár /ak nie verejne, tak hoci na mail za týmto komentom/, budem veľmi rada. Ešte raz pekný večer.

ava16.1.2011
 

Pani Edita, po všetkom tom čase som sa konečne začíta do Vášho románu a v pohode som si prešla niekoľko kapitol.
Zaujal ma príbeh ako taký a čo sa mi veľmi páči - je Váš štýl písania, resp. akéhosi prerozprávania príbehu.
Teším sa na dočítanie v knižnej podobe, prajem všetko dobré. :)

Edit29.1.2011
 

Milá Ava, dúfam, že budete rovnakého názoru, aj keď príbeh dočítate. Ja sa taktiež veľmi teším na knižnú podobu Vášho diela. Prajem všetko dobré

Elena E.17.12.2010
 

Konečne som si našla čas Vám zablahoželať. Váš román bolo prvé, čo som si tu celé prečítala. A zaslúži si šušťavé stránky. Aj pokračovanie:-)

Edit17.12.2010
 

Vďaka za gratuláciu. O pokračovaní rozmýšľam, ako som sa už v rámci tohto fóra zmieňovala, dlhší čas. Len sa musím do toho pustiť. Okrem toho mám ešte jeden nápad, ktorý by som rada zrealizovala. Takže sa musím rozhodnúť a hlavne, nájsť si čas. Ešte raz ďakujem a prajem všetko dobré.

Lýdia10.12.2010
 

Dobrý večer Edit,
srdečne gratulujem k vydaniu knihy, vytešujem sa s Vami. No vidíte, a Vy ste chceli toto zlaté zrnko nechať ležať v šuplíku, vaľa šťastia, majte sa krásne

Edit11.12.2010
 

Lýdia,
ďakujem. Táto vynikajúca správa prišla v čase, keď som sa už zmierila s tým, že mi knihu asi nevydajú. O to väčšia bola moja radosť. Ešte raz Vám ďakujem a prajem pekný víkend.

Elena Eleková18.11.2010
 

Tak, príbeh ma držal vo svojej moci presne dva dni - kým som ho úspešne po nociach nezhltla. Zaujal ma najmä kultivovaný, vyzretý štýl, ako tu bolo vidím viackrát zdôraznené, psychológia postáv,trochu toho napätia, čo sa vlastne stalo a aj samotný príbeh. Správne som vytušila, že opis krásneho vzťahu s matkou a bolesti nad jej stratou mohol vychádzať len zo živej skúsenosti. Darmo, čitatelia, vždy premýšľajú aj nad autorom. A dokonca dielo aj v mojom prípade splnilo svoje vyššie poslanie - cez životné skúsenosti postáv si aj ja trochu ujasňujem svoju terajšiu i možnú budúcu pozíciu. Jediné mínus bolo, že po prečítaní pretrvával okrem pocitu porozumenia aj nejasný pocit trpkosti a zmaru. Ale taký je život.
A ešte niečo: milujem slovo šprihnúť, sama ho často používam v texte, zdá sa mi také expresívne.
Dúfam, že bude pokračovanie.

Edit19.11.2010
 

Vďaka za komentár. Potešil ma o to viac, že som už nečakala, že niekto si vyberie starší príspevok, keď každý deň pribúdajú nové. A z toho, že núti k zamysleniu, som absolútne nadšená. Čo sa týka pokračovania, jeho obrysy nosím v hlave už dlhší čas. Len musia trochu \"vyzrieť\" a ja si musím uchmatnúť čas na to, aby som ich odela do slov. Ešte raz vďaka.

Lýdia19.11.2010
 

Milá Edit,
nespoliehajte sa nato, že nie ste ostro sledovaná, pretože ste na MT služobne staršia:)
Vytešujem sa na pokračovanie, majte sa krásne, čitateľka

Edit20.11.2010
 

Milá Lýdia,
presne toto som potrebovala, takéto \"postrčenie\", aby som sa konečne rozkývala. Ďakujem a prajem pekný deň.

Tina Van der Holland27.6.2010
 

Ahoj, Edita! Prepáč, prosím, že sa dostávam k napísaniu svojho komentáru tak neskoro, ale predsa :) Čítala som si tvoj román na pokračovanie od marca, kedy bol zaradený do LC. Teraz ho už mám prečítaný celý a výborným vysvedčením (okrem iného) preňho je, že som tri mesiace nezabudla súvislosti a dejovú líniu, a že som pociťovala potrebu sa navracať!!! Je napísaný úplne brilantne, pokiaľ sa jedná o štylistiku a jazyk. Hlavné tri ženské postavy sú také plastické a skutočné, akoby vystúpili - z električky? Zo susedovie domu? Zo supermarketu? Cítila som sa v tvojej, respektíve ich spoločnosti tak, ako medzi normálnymi ľuďmi, žijúcimi svoje každodenné starosti. A pravdaže, aj dramatickú zápletku, ktorú si vytvorila. Som rada, že sa mi pošťastilo stretnúť ťa, takú talentovanú a živú, zdravú ženu. Moje srdce pookrialo a dúfam, že aj moja knižnica sa bude mať šancu vo Vašej šanci rozšíriť o tvoje dielo. Veľmi ti to prajem a bude to pre mňa cťou.

Edit27.6.2010
 

Ahoj Tina,
ďakujem za úžasný komentár. Ani si nevieš predstaviť, ako veľa pre mňa znamená. Je taký fantastický, že ani neviem, čo mám napísať. Som nesmierne rada, že Ťa môj príbeh zaujal. A ešte viac ma teší, že moje postavy pôsobia reálne, pretože o to som sa veľmi snažila. Ešte raz obrovské ďakujem a prajem Ti veľa tvorivých síl a inšpirácie do ďalšieho písania. Priznám, že je to trochu sebecké želanie, pretože s napätím čakám na každú novú kapitolu Tvojho najnovšieho románu.

Katarína2.6.2010
 

Edit,
bola som dosť rozčarovaná z hodnotenia pani Samcovej. Miestami sa mi zdalo, akoby hodnotiaca nerešpektovala skutočnosť, komu je Váš príbeh adresovaný. Akoby jej unikol zámer Vášho románu. Ale hodnotenia bývajú aj také. Verím, že Vás nerozladilo a neobralo a chuť písať ďalej.

Lýdia28.5.2010
 

Edit,
písala som Vám už dvakrát, ani raz nebol môj koment prijatý (nechcem pátrať po príčine).
Nesúhlasím s hodnotením Jarmily Samcovej, pozrite si ešte raz hodnotenie od Zuzany Belkovej - a ďalší komentár k tomu už ani netreba,
veľa šťastia a chuti do ďalšej tvorby, chcem čítať Vaše diela,
čitateľka MT, PhDr. Lýdia Juráková

Edit28.5.2010
 

Lýdia,
ďakujem za podporu. Ani si neviete predstaviť, ako ste ma potešili. Ako som napísala aj na FB, hodnotenia vnímam ako dosť subjektívnu záležitosť. Mám s tým skúsenosti aj zo svojho zamestnania, vôbec nie je výnimkou, že jedna a tá istá publikácia či projekt dostane diametrálne odlišné hodnotenia. A určite ma to neodradí od písania. Ešte raz ďakujem za priazeň.

Lýdia26.5.2010
 

Edit,
v piatok bude zverejnené Vaše hodnotenie (oznam na FB), som s Vami - veľa, veľa šťastia,
Vaša čitateľka

Edit26.5.2010
 

Milá Lýdia,
tiež som si to na FB prečítala a s malou dušičkou čakám na piatkový verdikt. Veľmi Vám ďakujem za podporu.

Elena19.5.2010
 

Pani Editka,
chcem Vám dať na vedomie, že si so záujmom čítam pozitívne ohlasy na Váš román. Som rada, že sa prekrývajú s mojím hodnotením. Držím Vám palce v ďalšej tvorbe.

Lýdia3.5.2010
 

Milá Edit,
dodatočne gratulujem aj k vynikajúcemu oficiálnemu hodnoteniu a prakticky i k uznaniu, že patríte do prvej trojky. Pevne verím, že sa tam dostanete, prajem veľa šťastia (a dúfam, že ani ďalšie diela nebudete chcieť schovávať v šuplíku),
majte sa krásne, čitateľka MT

Edit4.5.2010
 

Milá Lýdia,
vďaka za Vašu priazeň. Začína ísť naozaj do tuhého, tak mi, prosím, držte palce aj naďalej.

Katarína27.4.2010
 

Pani Editka,
som rada, že Váš román sa objavil medzi ohodnotenými prácami. Nepochybovala som, že bude hodnotený veľmi pozitívne. Pre mňa znamenal veľa. Rada sa k nemu vraciam, niektoré časti som prečítala veľakrát. Držím nám palce, nech skoro držíme v rukách jeho tlačenú podobu.

Edit29.4.2010
 

Milá Katarína,
ani si neviete predstaviť, ako veľmi ma Vaše riadky potešili. Ako som už spomínala, knihy ma sprevádzajú od útleho detstva. A samozrejme mám svoje obľúbené, ku ktorým sa veľmi rada vraciam. Ak sa môj príbeh zaradil u Vás do takjeto kategórie, potom sa mi podarilo oveľa viac, než som vôbec kedy dúfala.

Alexandra Enderle23.4.2010
 

Tak gratulujem. Išla som si to prečítať až teraz lebo neviem ktoré dielo skôr.Ale ked si bola tak fantasticky ohodnotená nedalo mi to.Nečudujem sa. Je to naozaj úžasné.dakujem za únik z mojej reality aspoň na chvíľu.

Edit24.4.2010
 

Knihy sú mojimi vernými spoločníkmi už od detstva, okrem iného aj pre možnosť odpútať sa od reality. Ak sa aj mne podarilo to isté mojim príbehom, som naozaj rada, že som ho nenechala uložený na dne zásuvky. Som rada, že sa Ti to páči.

Elena22.4.2010
 

Editka,
videla som hodnotenie Vášho diela. Potešilo ma, pretože si ho zaslúžite. Prajem Vám veľa, veľa nápadov a energie do ďalšej práce

Edit23.4.2010
 

Elenka,
som vďačná, že mi držíte palce. Mám nesmiernu radosť a súčasne tomu ledva dokážem uveriť, že som získala toľko priaznivcov.

Lýdia20.4.2010
 

Milá Edit,
pozerám, že ste sa dostali do výberu, veľmi ma to potešilo, srdečne blahoželám a veľa, veľa šťastia,
Vaša čitateľka

Edit21.4.2010
 

Milá Lýdia,

ďakujem za Vašu priazeň a podporu.

Enrique19.4.2010
 

Priznám sa, že už dávnejšie sa chystám na Vaše dielo a to hlavne vďaka tipu pani Lýdie, ktorý považujem za dobrý, ale ten nedostatok času, ach jaj! Stále s ním bojujem. Aj keď som teda Vaše dielo nečítala, úprimne gratulujem k postupu do tipov, verím, že je to pre Vás skvelý pocit, aj ja si ho totiž ešte pamätám. Zároveň aj k postupu do užšieho výberu o LC. Prajem Vám veľa spokojných čitateľov a dúfam, že sa k nim čoskoro priradím aj ja! :-D

Edit19.4.2010
 

Máte pravdu, naozaj je to fantastický pocit. Temer som nemohla uveriť, keď som dnes ráno objavila svoje meno medzi tipmi. Ďakujem za gratuláciu a tiež držím palce, aby sa Vám darilo.

Peter Elena Michael19.4.2010
 

Uveriteľné a skutočne, akoby úplne reálny život, niekedy tak ťažko unesiteľný. Navyše úprimne gratuľujem k postupu do výberu LC.

Edit19.4.2010
 

Ďakujem, že sa tešíte spolu so mnou. Keď som uverejnila prvé kapitoly príbehu, ani vo sne som nepočítala s takou odozvou.

Naďa11.4.2010
 

Naozaj ma to oslovilo. Hlavne to posolstvo zo záveru diela, žiť prítomnosťou. A páči sa mi aj to, že si nechala čitateľovi priestor, aby si sám mohol dotvoriť pokračovanie. Súhlasím so všetkými, ktorí oceňujú, že príbeh nemá klasický happy end ako väčšina románov pre ženy.

Marcel Páleš11.4.2010
 

Ak majú aj slová svoj tieň, ktorý vrhajú pri ich presvetlení lúčmi, siahajúcimi z očí čitateľov, tak potom z tieňov Tvojich slov badateľne cítiť, že dobrotu a láskavosť máš vytetovanú vo svojom vnútri a odráža sa na hladine Tvojej tvorby.
zaujímavý odraz - s tou servítkou, na ktorej si si zachytila nosný stimul.
nech sa darí, milá Edit. :)

Edit11.4.2010
 

Milý Marcel,
ďakujem za prekrásne slová, ich poetickosť ma dojala a nenachádzam slová. Takže, ešte raz ďakujem. A tiež Ti prajem veľa úspechov a tvorivých nápadov.

Veronika10.4.2010
 

Je to dobre napísané. Nie som príliš romantická duša, ale páčili sa mi aj tie \"sladkobôľne\" opisy vecí minulých. A tiež realita príbehu a príchuť tajomna.

Alžbeta11.4.2010
 

Veronika, presne si vystihla aj moje pocity pri čítaní. Len ešte navyše dodávam, že autorke sa podarilo, že to \"sladkobôľno\" nepôsobí gýčovito.

Lýdia31.3.2010
 

Možno Vás trošku povzbudí - odkaz na Gaston: O mám talente pekný večer, pa

Edit1.4.2010
 

Ďakujem, veľmi si to vážim, Vaše riadky ma naozaj povzbudili. Dodali ste mi elán, aby som v písaní pokračovala.

Lýdia1.4.2010
 

Ja sa zasa vytešujem, že si budem môcť kupovať Vaše knihy tak, ako všetko čo napíše - Repovská, Nagyová-Džerengová, Fulmeková, Keleová-Vasilková, Machová, Gillerová, Fartelová a Boková. Každej ich novej knihe nemôžem odolať, a to bez ohľadu na stav mojej peňaženky. Pevne verím, že mi kníhkupectvá umožnia sa dostať aj k Vašej tvorbe.
Prajem Vám veľa šťastia a vorivosti,
Vaša čitateľka

Edit4.4.2010
 

Milá Lýdia,
musím priznať, že o takom optimistickom scenári som zatiaľ vôbec neuvažovala. Prekvapilo ma už to, že si môj román prečítalo toľko ľudí, a som vďačná za všetky komentáre. Ďakujem Vám ešte raz za Vašu priazeň.

Magda29.3.2010
 

Keď som čítala kapitolu, v ktorej boli Zlaticini chlapci školákmi na základnej škole, mala som dojem, že píšete o mne. Tiež som mala podobnú skúsenosť. Podobne ako Marike aj ja oceňujem reálnosť románu. A vychutnávala som si dialógy.

Marika29.3.2010
 

Má to dynamiku, spád, kvapku tajomna, ale nechýba ani všedný, každodenný život. Román ma oslovil aj preto, lebo dej je veľmi reálny, nepôsobí vykonštruovane. Páčilo sa mi to.

Gabriela25.3.2010
 

Pani Nemcová, Váš román čítam po nociach, keď idú deti do postele a aj ja sa dostanem k počítaču. Tak rada by som si ho zobrala v tlačenej podobe vecer do postele a preciťovala osudy hrdiniek. Preto Vám moc držím palce, aby bol romám knižne vydaný.

Viera V.28.3.2010
 

Aj ja by som to uvítala. Tiež sa dostanem k čítaniu až večer, kedy by bolo pohodlnejšie zaliezť s knihou do postele. Príliš veľa phodlia niekedy škodí, mohlo by sa stať, že by som nad knihou zaspala, čo sa mi pri počítači ešte nikdy nestalo.

Vita24.3.2010
 

Milá Edita:)
Bola som zvedavá, prečo Kruhy na vode, tak som sa do toho začítala. Teraz už chápem, prečo, a musím povedať, že je to výborný roman. Držím palce.

Edit25.3.2010
 

Milá Vita,
ďakujem za povzbudenie. Dosť dlho som váhala, či mám román uverejniť na webe, napokon ma prehovorila priateľka. Ani vo sne som nepočítala s toľkými priaznivými komentármi. Ešte raz vďaka.

Katarína22.3.2010
 

Váš román som čítala počas vianoc, teraz som sa k nemu po dlhšom čase opätovne vrátila. Znovu mi poskytol veľa myšlienok na zamyslenie a to nielen nad osudmi jeho hrdinov. Ešte raz Vám ďakujem za pekné chvíle, ktoré som strávila pri jeho čítaní.

Lena21.3.2010
 

Šesťka je odjakživa mojim šťastným číslom. Preto som si z absolútneho rebríčka čítanosti vybrala v poradí šiesty. No a šesťka ma opäť nesklamala, bolo to výborné. Žiadna nasládla limonádka, ale nefalšovaný život, navyše kultivovaný vyzretý štýl. Väščšina plánovaných prác zostala nedokončená, ale neľutujem.

Darina22.3.2010
 

Plne s Tebou súhlasím, Lena. Tiež sa mi to páčilo.

Simona19.3.2010
 

Môžem sa Vás ešte niečo spýtať? Myslíte si, že odpustenie pomáha nájsť vnútorný kľud?

Edit19.3.2010
 

Podľa môjho názoru áno, rozhodne. I keď niekedy je to ťažké a určitú dobu to trvá. Ale odpustením oslobodíme predovšetkým svoju myseľ od negatívnych myšlienok a zbytočnej záťaže.

simona18.3.2010
 

Napísala som Vám už dva odkazy, ale nezobrazili sa. Neviem, kde robím chybu. Skúsim to ešte raz. Písala som Vám, že čítanie Vášho príbehu mi pomáha zvládať moju ťažkú životnú situáciu a drží ma nad hladinou. Prijímam Váš odkaz, že musím bojovať. Berte tieto riadky ako moje poďakovanie

Edit18.3.2010
 

Ja ďakujem Vám. Nikdy ma nenapadlo, že moje riadky by mohli mať aj takýto vplyv. I keď musím priznať, i v mojom prípade, ale to som možno už spomínala, písanie bolo pre mňa, tým, že ma prenieslo do iného sveta, určitou formu vysporiadania sa s niektorými problémami. Nech sa Vám darí všetko zvládať.

Simona18.3.2010
 

Ďakujem. Je od Vás veľmi milé, že ste si našli čas a odpovedali mi. Cením si to.

Lýdia15.3.2010
 

Vážená pani spisovateľka,
Váš román je úžasný! Uverila som každému slovu vrátane rozboru psychického prežívania jednotlivých postáv. Som neskutočne rada, že sa mi zasa podarilo objaviť zrnko zlata v púštnom piesku MT. A takisto ma teší, že ste sa rozhodli, po počiatočnom váhaní, svoje \"písačky\" zverejniť. Bolo by na škodu veci nechávať takýto klenot v \"šuplíku\".
Jediné, čo mi je ľúto, že môžem prehliadnuť ďalšie talenty spomedzi takmer tisícky autorov na tejto stránke. Ďakujem Vám za krásnu duševnú potravu, čitateľka mamtalentov.

P.S. Upravte si, prosím, len malé nezrovnalosti, ktoré ma akosi vyrušili z deja - v časti, kde ide Kristína na políciu pre syna Lukáša - dvakrát je spomínané meno Tomáš (išiel si pre skriptá a vzala Tomášovu bundu) a v záverečnej kapitole si Kristína na návševu Rosických oblieka pod sako tričko a po návšteve, keď vrazila do stromu, sa jej zo sukne vykasala blúzka.
Majte sa dobre a veľa chuti do rozpísania Vašich ďalších námetov, L.

Edit15.3.2010
 

Lýdia,
ďakujem za prekrásne hodnotenie, naozaj ma zahrialo pri srdci. A taktiež som Vám veľmi vďačná, že ste ma upozornili na nezrovnalosti v texte, ktoré mi unikli napriek tomu, že som ho po sebe niekoľkokrát skontrolovala. Prajem pekný deň a pohodu pri čítaní príbehov ostatných \"mámtalenťákov\".

Viera7.3.2010
 

Román sa mi veľmi dobre čítal, za srdce ma chytila nostalgia Tvojich opisov niektorých vecí minulých a hlboký ponor do psychiky postáv. Bolo mi ľúto, že skončil. Ešte by som si rada niečoo od Teba prečítala.

Lea31.3.2010
 

Aj ja som mala pri čítaní podobné pocity. Myslím, že dokážeš presne zachytiť atmosféru okamihu, obzvlášť sa Ti to podarilo v pasážach, keď sa Kristína v spomienkach vracia do svojej mladosti, či keď opisuješ, ako kráča opusteným cintorínom. Mala som pocit, že som tam spolu s ňou. Naozaj dokážeš narábať slovami.

Edit9.3.2010
 

Románu som nechala otvorený koniec, možno v ňom budem pokračovať. Ako som už písala, mám pár námetov, ale musím ešte ne nich trochu popracovať a musia sa \"uležať\". A hlavne, musím si ukradnúť trochu času, ktorého sa mi momentálne akosi nedostáva na nič mimo pracovných povinností. Teší ma, že sa Ti môj príbeh páčil.

Katarína9.3.2010
 

Som rada, že uvažujete v príbehu pokračovať. Vaša analýza charakterov, postojov hlavných hrdinov a znalosti životných situácií mi totiž učarovala.

Ivana7.3.2010
 

Bude tento príbeh vydaný aj knižne?

Edit7.3.2010
 

Neviem, závisí to od vydavateľstva Ikar.

Dana5.3.2010
 

Prvé kapitoly Vášho románu som prečítala ešte koncom decembra. Potom som vycestovala služobne do zahraničia, kde som bola plne vyťažená získavaním skúseností v materskej firme môjho zamestnávateľa. K románu, ktorý ste na moju radosť medzičasom dokončila, som sa mohla vrátiť až teraz. Dočítala som ho jedným dychom. Zaujal ma aj preto, že všetky príbehy a udalosti pôsobia nanajvýš reálne. Hlavne to, ako sa Vám podarilo zachytiť pozadie vzťahu Kristíny s oveľa starším mužom, to, čím ju opantal, jej rozpoltenosť, to, že si bola vedomá, že nerobí dobre. Neštudovali ste náhodou psychológiu?

Edit5.3.2010
 

Nie, študovala som niečo oveľa prozaickejšie, ekonómiu, ktorej sa vo svojom zamestnaní venujem dodnes. Ale rada pozorujem ľudí odhadujem ich reakcie a pátram po pohnútkach ich správania. Musím opäť zopakovať to, čo som už napísala viackrát. Som potešená, že Vás môj román zaujal.

Paulína5.3.2010
 

Som v strednom veku, na jeho hornej hranici. Svojím mladším \"súputničkám\" odkazujem: Dievčatá, čítajte tento príbeh pozorne. Aj toto je život.

Vlasta23.3.2010
 

Tiež patrím do rovnakej vekovej kategórie a možno práve preto sa mi páčil dej v dvoch časových rovinách a jeho vzájomné prelínanie. Vrátilo ma to späť do toho obdobia a opäť som si raz uvedomila, že som rada, že skončilo.

Eva6.3.2010
 

Tiež patrím do tej vekovej kategórie. Preto som vedela, o čom autorka píše, keď sa vracia do obdobia spred dvadsiatich rokov, presne vystihla atmosféru tej doby. Ale rovnako sa jej to podarilo aj v prípade súčasnosti. Bol to dobrý nápad písať v dvoch časových rovinách.

Alžbeta4.3.2010
 

Je sympatické, že ste sa nesnažili za každú cenu o happy end.

Júlia4.3.2010
 

Podľa mňa je dobrým koncom aj to, že sa človek dokáže rozlúčiť s minulosťou.

Alžbeta4.3.2010
 

Máte pravdu, ale ja som mala skôr na mysli taký ten klasický happy end, keď sa zázračne vyriešia všetky problémy.

Júlia3.3.2010
 

Príbeh ma zaujal, ale sledovala som hlavne vnútorný posun hlavných hrdiniek.

Viera V.3.3.2010
 

O existencii tejto webstránky ma informovala priateľka. Aj keď som pôvodne nemala v úmysle čítať ďalší román pre ženy, prológ toho Vášho ma dostal. Príbeh je napísaný citlivo, všetky postavy sú viacrozmerné. Aj tá dávka napätia, opisy myšlienkových pochodov aktérov, to všetko robí príbeh pútavým. Myslím, že si nájde okruh čitateľov.

Jana24.2.2010
 

Môžem vás ubezpečiť, že čas venovaný čítaniu tohoto príbehu bol pre mňa skutočne vytrhnutím od každodenných povinností a príbeh ma zaujal.

Jarmila23.2.2010
 

Prajem Vám ešte veľa takýchto skvelých motívov. Podeľte sa však o príbehy s nami.

Edit23.2.2010
 

Vôbec som nepredpokladala, že moje, ako ich ja nazývam \"písačky\" budú prijaté tak priaznivo. Naozaj ma to povzbudilo. Ako som už minule odpovedala, mám niekoľko námetov, nad ktorými musím ešte trochu popremýšľať a obrúsiť ich, než sa pustím do písania.

Beáta21.2.2010
 

Prajem Vám veľa tvorivých dovoleniek, príjemných reštaurácií a serítkov, aby mohli vzniknúť ďalšie pútavé príbehy. Tento sa mi veľmi páčil.

martina21.2.2010
 

Mozem sa opytat autorky, ci sa tento roman zaklada aspon scasti na realnych postavach, alebo na nejakom realnom pribehu zo zivota? Vopred dakujem za odpoved.

Edit21.2.2010
 

Všetky postavy a príbehy sú vymyslené. Charaktery jednotlivých postáv som \"vyskladala\" z povahových čŕt viacerých ľudí. Jedinú výnimku tvoria Kristínine pocity, keď cestuje vlakom do rodného mesta, ako aj jej spomienky na matku. Tu som popísala svoje vlastné pocity a svoje spomienky na matku, s ktoru som mala výnimočný vzťah a so smrťou ktorej som sa veľmi dlho nedokázala vyrovnať. Musím zdôrazniť, že všetko ostatné, čo sa Kristíny týka, je vymyslené.

Dana19.2.2010
 

Až teraz som objavila túto stránku a som rada, že som si vybrala práve Váš román. Len tak, pretože názov mi nehovoril nič. Voľba bola správna.

Edit19.2.2010
 

Pôvodne som mala v úmysle nazvať román \"Tajomstvá\", ale potom som sa rozhodla podľa prológu pre \"Kruhy na vode\", ktorý sa mi zdal výstižnejší. Som rada, že Vás môj príbeh zaujal.

Daniela18.2.2010
 

Pripravujete aj ďalšie príbehy?

Edit18.2.2010
 

Tento príbeh som písala pomerne dlho, s dosť veľkými prestávkami, keď mi to dovolili moje pracovné povinnosti. Bola to pre mňa určitá forma odpútania sa od reality. Písala som iba tak pre seba. Na začiatku som vôbec neuvažovala o tom, že by som ho niekde zverejnila, a ani o tom, že by som mohla začať pracovať ešte na niečom inom. Ale teraz, keď som dospela na koniec, zmenila som názor. Už mám niekoľko nápadov, ešte musia trochu \"dozrieť\" a možno sa znova pustím do písania. Ďakujem všetkým za pozitívne reakcie a hodnotenia.

Barbora16.2.2010
 

Len Vám chcem povedať, že napriek svojej zaneprázdnenosti neľutujem čas, ktorý som venovala čítaniu Vášho príbehu. Posunul ma ďalej.

Ingrid16.2.2010
 

Som totálne nevyspatá, včera som až do noci čítala, nemohla som sa od príbehu odtrhnúť. Páči sa mi, že dej nie je násilný, pôsobí veľmi reálne. A hlavne, postavy nie sú vykreslené ako čierne alebo biele, každá má dobré i zlé vlastnosti. A ten otvorený koniec je tiež dobrý.

Peter13.2.2010
 

Vždy som si myslel, že vzťahové veci ma moc neoslovujú, ale vidím, že som sa mýlil. Pokračujte.

Edit14.2.2010
 

Som eľmi príjemne prekvapená, že môj príbeh si prečítali nielen ženy.

Elena12.2.2010
 

Kultivovaný príbeh, vzbudzuje úctu. Som štasná, že mám možnosť zoznámiť sa s ním

tana12.2.2010
 

Je to oslava literarneho zanru roman, najviac sa mi pacia plasticke osudy postav, ako skutocne zrkadlo zo zivota. Prajem dalsie uspechy v tvorbe.

Vlado12.2.2010
 

Toto je roman zo zivota, ziadna limonada. Autorka pise o veciach, ktore su a ktore asi sama pozna. Paci sa mi to. Vlado

Edit14.2.2010
 

Presne o to mi išlo, aby môj príbeh pôsobil reálne. Som rada, že to tak vnímate aj Vy.

Zuzi12.2.2010
 

Konečne príkladná ukážka toho, že sa dá napísať pútavý príbeh aj bez posteľových scén,krviprelievania...Nato, ale treba talent, ktorý pani Editka očividne má.Držím palce.

Evka12.2.2010
 

Veľmi pútavé a svieže dielko.

Ľubica3.2.2010
 

Píš ďalej, máš čo povedať čitateľom. Dobre sa číta, páči sa mi.

martina21.1.2010
 

Stale citam a stale sa mi to fakt paci. Ma to rozpravacstvo aj lyriku, napriklad ten opis cesty vo vlaku, decembroveho slnka a prichodu domov... vidno, ze mas zmysel vnimat a podavat veci, ktore v nas vsetkych niekde hlboko rezonuju, a ktore by sme si inak ani nevsimli, alebo by sme n ane nepomysleli. fakt ma to obohacuje...

ZuzanaH18.1.2010
 

Ďakujem, ďakujem, ďakujem! Veľmi sa mi to páči. Želám Ti pohodové a rýchle písanie.

Radka16.1.2010
 

Som nadšená a dojatá. Ďakujem.

Martina15.1.2010
 

Je to naozaj vynikajuce. Zanrovo aj vyjadrovacimi schopnostami. Profesionalne. Klobuk dole a pokracuj! :)

Katka14.1.2010
 

Velmi sa mi to pacilo. Mate uzasny pozorovaci talent, velmi dobre vyjadrovanie a ocividne nadanie.

Edit12.1.2010
 

Ďakujem všetkým za priaznivé hdonotenie. Dúfam, že Vás zaujme aj pokračovanie.

Viera11.1.2010
 

Veľmi sa mi páči prelínanie časového deja a ešte viacej Tvoje opisy. Navyše je to napínavé, aj veľmi emocionálne.

Skuki11.1.2010
 

Pútavé a vyžaduje rýchle pokračovanie... nenapínaj a píš...

Maja T6.1.2010
 

Super, cakam na pokracovanie

Zuzka5.1.2010
 

Nemôžem sa dočkať, ako to dopadne.

Katarína3.1.2010
 

Príbeh ma vťahuje do reality, veľmi sa mi to páči

Zuzana7.12.2009
 

Dúfam, že aj pokračovanie sa bude čítať \"jedných dychom\". Zatiaľ sa mi to páči.

Viera29.11.2009
 

s napätím čakám na pokračovanie

Elena29.12.2009
 

Je to úžasné.

Hugo29.12.2009
 

Páči sa mi nielen dej, ale aj postoj k prežívaniu osudov

tana12.2.2010
 

Je to oslava literarneho zanru roman, najviac sa mi pacia plasticke osudy postav, ako skutocne zrkadlo zo zivota. Prajem dalsie uspechy v tvorbe.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Edita Nemcová

O mne

Prvé riadky tohto príbehu som si zapísala počas dovolenky na servítku v reštaurácii. Po príchode domov som v ňom s väčšími či menšími prestávkami pokračovala. Bola to pre mňa určitá forma relaxu, úplne iný žáner než ten, na ktorý sa sústreďujem v práci. Dúfam, že Vás zaujme a čas venovaný jeho čítaniu bude rovnako príjemným vytrhnutím od kažodenných povinností ako pre mňa ten, ktorý som venovala jeho písaniu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: