IKARIKAR http://www.ikar.sk

Krvavé mesto (Dereq Tajomný)5.10.2013
 

3
 počet hodnotení: 5
prečítané 119, Komentáre 1

 
Začiatok
 Prvá kapitola

Začiatok
 
Dereq stál opretý o múr nejakej budovy. Bola hlboká noc. Na konci uličky alebo skôr priestoru medzi budovami, kde sa Dereq nachádzal bola lampa ktorá nervózne blikala. Mal už dosť zlú náladu a ešte ho aj lampa štvala. Spozornel. Niečo počul. „Sú to oni?“ opýtal sa v duchu sám seba. Áno boli to oni. Kráčali ráznym krokom k nemu. Päť vysokých postáv. Všetci vyzerali ako ľudia, ale vnútri boli zo skla. Z mrazivého skla ktoré aj dotykom zabíja. Boli to upíri. „No konečne! Už som myslel že neprídete.“ povedal Dereq keď už boli pri ňom. Odpovedal mu z nich najmenší ale zato v očiach ostatných mal neuveriteľný rešpekt: „a čo si čakal? Že nedodržím slovo? Pamätaj že ja vždy, ale vždy dodržím slovo.“ „Dobre. Nemusíš sa hneď rozohňovať.“ Dereq naňho vrhol tvrdý pohľad. „Ani ty.“ povedal v pokoji a pokračoval: „Tu to nie je bezpečné. Mohol by nás niekto počuť. Poď za mnou.“ Ako to dopovedal vyskočil na jednu stenu a z nej sa odrazil na druhú a takto postupoval až hore na stre...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Veronika 23.11.2013
 

Ahoj Dereq,
príbeh je veľmi zaujímavý. Aj keď nie som fanúšikom podobných zápletiek, zaujal ma. Všetko ide plynule, čitateľ sa nikde nezasekáva a vytvára sa v ňom dojem akéhosi napätia. Postavy sú veľmi plastické, po chvíli sa vytvoria v mysli a nejde ich dostať preč :)
Je iba jedna vec, ktorá sa mi na tom nepáčila. Skús sa pohrať s rozdelením textu tak, aby bolo čitateľovi ihneď jasné, ktorá z postáv práve hovorí. Trebárs môžeš dať reč každej postavy na ďalší riadok, príbeh bude prehľadnejší a čitateľ sa do neho väčšmi zahĺbi.
Rozhodne je to však veľmi dobré. Len tak ďalej :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dereq Tajomný

IMG_20130915_115649.JPG
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: