IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kto koho sleduje? (lucia macharová)24.5.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 80, Komentáre 2

 

BABKINA KUCHYŇA
Každú nedeľu idem k babke na obed.Je to náš zvyk.Obliekla som si čierne nohavice,čierne tričko,jednoducho všetko čierne.Keď otec zabil mamu bola nedeľa.Preto každú nedeľu idem k nej.Ona si pripomína dcéru a ja matku.Ubehlo už dvadsať rokov a stále nám chýba.Zamkla som dom a nasadla do auta.Naštartovala som a odišla.
Zaparkovala som na parkovisku pred babkinou bytovkou.Vošla som dnu,vo výťahu so mnou ušli nejaké dvanásť ročné deti.Vyviezla som sa na piate poschodie.Zazvonila som na zvonček a otvorila mi malá,staršia žena,silnejšej postavy.Babka.Usmiala sa a pozvala ma ďalej.
"Čo si dnes varila?" spýtala som sa.
"Nechaj sa prekvapiť." odpovedala mi
"Som hladná... " sadla som si za stôl,ale babka ma vyhrešila,aby som si išla umyť ruky.Išla som teda do kúpeľne,znova to tam pekne-kvetinovo-voňalo.Vrátila som sa a babka už nakladala na tanier...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

O.4.6.2015
 

Dočítala som to dokonca, lebo som bola zvedavá, ako ukončíš kapitolu. Úprimne, je to naivné, detinské hneď od začiatku. A potom sú tam aj primitívne chyby. Uvediem príklad:
-vrátila mi jedna z nich lístky, nebolo by lepšie- jedna z nich mi vrátila lístky
-za ktorým sedeli dve panie, ako to znie?-hlúpo. Dala by som- pri stole sedeli dve dámy.
-píšeš-pripravila jedlo mužovi, usúdila som, že tam nemajú kuchára a stačia obsluhovať a robiť aj jedlo. O chvíľu napíšeš zavolala na kuchára, aby urobil cestoviny. Tak sa pýtam, prečo kuchár neurobil aj jedlo tomu mužovi?
-veľa zbytočných-teda, lebo,sa, tak-pozrieť a vyhodiť to. Skús začať od začiatku,viac dramatičnosti. Toto je také, jednoduché a prosté až je to smiešne.

Alia S.28.5.2015
 

Pravdepodobne máš okolo 10 rokov, no i tak musíš začať veľa čítať a veľa sa učiť, aby si začala menej infantilne a už v anotácii nerobila školácke chyby ako:
hrala som sa z bábikami = s bábikami
ozvali sa výstreli = výstrely
a v prvej vete ďalšia: každú nedeľu idem k babke = chodím k babke.
Nedá sa poradiť viac, keďže som dielo nedočítala ani po koniec prvého odseku.
Poskytnem ešte niekoľko rád: po každom interpunkčnom znamienku (čiarka, bodka, otáznik...) nasleduje medzera. Ak ju nedáš, text je zliaty, a tak nečakaj, že sa niekto začíta a uverí, že dokážeš stvoriť všimnutia hodný príbeh, keďže sama málo čítaš. Ak by som nemala pravdu a ty by si čítala veľa, musela by si si už dávno všimnúť tento \"detail\", čo sa nestalo.
Dávaj v škole pozor na hodinách slovenčiny a veľa veľa čítaj, potom skús písať, začni s kratšími útvarmi, nie rovno románom.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

lucia macharová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: