IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Kto mi verí (nech dá čiarku). (Patrik Galajda)18.1.2010
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Nepochybne zaujímavá je téma – násilie na ženách. Autor má rozprávačský talent, vie fabulovať a rozvinúť príbeh. V tom vidím jeho veľký potenciál. Spracovanie je však naivné, nevierohodné, plné klišé a nedôsledností.
(Celé hodnotenie si prečítajte v sekcii Hodnotenia)

DADO NAGY, porotca LC MT

5
 počet hodnotení: 13
prečítané 917, Komentáre 5

 
 
                                                  P R O L Ó G
Volám sa Júlia. Keď som mala 15 rokov zomrel mi brat. V tom období som už mnoho vecí chápala dosť jasne. Patrila medzi ne aj smrť. Napriek tomu bolo pre moju mamu lepšie povedať mi, že Lukáš odišiel na lepšie miesto, do neba, kde mladého a silného 18-násť ročného chlapca potrebovali. Načo, som sa však od mami nedozvedela. Chcela som veriť jej bájkam o tom, že Lukáš sa na mňa pozerá zhora, že dáva pozor, aby sa jeho malej sestričke nič nestalo. Postupom času, keď som si uvedomila, že svojho jediného brata už nikdy neuvidím som prestala veriť. Moja doterajšia viera v čokoľvek zmizla. Rovnako, ako hlasný Lukášov smiech. Dovtedy ja, ako tuhá katolíčka, ktorá každú nedeľu navštevovala kostol, som tam prestala chodiť. Do...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

ANDREA BUGÁTOVÁ18.3.2010
 

No, Paťo,
na to, že si chlap - tvoj román stál za prečítanie.
Všimla som si ťa v tipoch a tak som si otvorila, že čo taký Paťo môže napísať /mimochodom, môj muž sa tak volá, tak asi preto :)/.
Julka mala asi naozaj ťažký život, otec alkoholik, brat Lukáš zomrie pri nehode, kde ona len vyviazne a mama sa dá do kopy s Ivanom, hrozným chlapom, ktorý ju nakoniec zabije. Ten súd by som nepriala nikomu, ani to, ako ju chcel znásilniť. Ale dopriala som mu tých 20 rokov bezpodmienečne, to si zaslúžil, aj keď ja by som ho dala doživotne, aby už nikdy nikomu nemohol ubližovať.
Ešte, že má Dávida a Martina a Elenu, ktorá ju zastupovala na súde a vyhrali ho.
Ďakujem MT za tip a Tebe za napísanie tohto zaujímavého románu.

paťo31.3.2010
 

Veľmi pekne vám dakujem. Som rád, že sa vám to dielo páčilo. Napísal som to v ženskom rode, pretože som to tak cítil. Ženská hlavna hrdinka do tohto deja mi pasovala viac. Ak ak sa mi naozaj podarilo priviesť vás do rozpakov, teda že ste pochybovali o tom, že to napísal chlap, alebo žena, splnilo to ten účel, ktorý malo. Ešte raz dakujem.

Enrique17.3.2010
 

Blahoželám k postupu do tipov na čítanie a želám veľa spokojných čitateľov. Určite do tohto diela aspoň na kúsok mrknem!:-D

paťo31.3.2010
 

vdaka, budem len rád

Daduš2.2.2010
 

Paťko dávam Ti 5 stars ;-) už len čakám kedy ti výjde kniha :-) teším sa...tak měj se krásne a píš taky i básne :-D
:-*

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Patrik Galajda

O mne

Píšem, lebo je to môj život.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: