IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kto riadi váš život, ste to naozaj vy, alebo o ňom rozhodujú iní ľudia vo vašom okolí? (Blanka Linden Linden)12.5.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 16, Komentáre 1

 
Kto riadi váš život, ste to naozaj vy, alebo o ňom rozhodujú iní ľudia vo vašom okolí?
Manipulujeme a sme manipulovaní často tak, že si to ani neuvedomujeme. A to všetci. Manipulácia niektorých ľudí dokáže byť ohromná. Ja sama som pristihla jednu moju priateľku, ako sa ma snaží zmanipulovať a naviesť ma tým „správnym“ smerom. Najhoršie je to, že to robila cielene a bolo pre mňa ťažké si to v tej chvíľi uvedomiť. Nestalo sa to však vonkoncom prvý krát. 
Je to tak, my ľudia máme tendenciu rozdávať „dobré“ rady svojmu okoliu bez toho, aby sme si to mnohkrát uvedomovali. To nie je zlé, ale treba sa zamyslieť a uvedomiť si, akým spôsobom informácie podávame a kedy. Možno ste to už zažili, zachovali ste sa v nejkej situáci nejako alebo ste niečo povedali a zároveň ste si uvedomili, že toto predsa nie ste vy, že takto vy nereagujete, že táto reakcia nie je z vašej hlavy. Prečo ste teda povedali toto tak a nie onak?
    Mnohokrát si myslíme, že všetko, čo robíme a dokonca aj to, ako myslíme vychádza nejkým spôsobom z nás samých. Nie je tomu však vždy tak. Neustále sme ovplyvňovaní z...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Bonifác14.5.2015
 

sory
ale nemyslim že takéto prázdne moralizovanie -presnejšie táraniny - niekoho zaujmú

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blanka Linden Linden

O mne

Píšem, lebo hľadám odpovede na otázky, ktoré si kladie každý a zisťujem, že pravda je niekde uprostred. Lenže, čo je to pravda?

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: