IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kubánske cigary. Chilli con carne. Siesta. Fiesta. (Kristína Práznovská)27.10.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 39, Komentáre 1

 
Kubánske cigary. Chilli con carne. Siesta. Fiesta.
Exteriér, deň
Kráčam po historických uliciach takmer miliónového mesta. Nákupné promenády, malé utajené uličky s barmi, o ktorých vedia len skalní, vône všetkého druhu. Turisti-dôchodci, turisti-Japonci, turisti-mladé páry a miestni opálení muži v oblekoch, ktorí sa vyznačujú bledomodrými košeľami a červenými kravatami. Mladí metrosexuáli v leteckých okuliaroch s taškami Louis Vuitton. Tými pravými a uveriteľnými. Ženy o pár rokov staršie odo mňa s vráskami od slnka, nemilosrdné následky dní a rokov strávených na pláži v snahe byť čo najtmavšia. Mám chuť vykúpiť Tezenis a Intimissimi, no odnášam si len dvoje pančušky. Hodiny na katedrálovej veži odbíjajú poludnie. Každú chvíľu sa začne siesta. Telo sa mi kúpe v pote, netúžiac po ničom inom, lež po dlhej vlažnej sprche a malom ponurom miestečku, kde možno uniknúť pred nemilosrdnými lúčmi Ré.
Exteriér, večer
So zvrašteným čelom fajčím na streche cigaru. Vychutnávam si pohľad na obláčiky dymu. Nehodí sa mi, ale môj mužský princíp tieto druhy pôžitku priťahuje. Popol oklepávam o rímsu a...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Gabriel Jon Reyes9.6.2015
 

Skor taka uvaha nad tym, co si zazila ako skutocny cestopis. Chcelo by to viac faktov, nieco nam slovami ukazat, nieco nas naucit. Ale citalo sa mi to napriek tomu dobre, pacilo sa mi, ze to bol inak ponaty cestopis.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Kristína Práznovská

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: