IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kvietok (Michal Bujňák)23.10.2011
 

4
 počet hodnotení: 1
prečítané 92, Komentáre 6

 

       KVIETOK
 
Nebesá nekvetú toľkou krásou,
a peklo nemá taký plameň,
keď si spevom božských hlasov,
zložila mi, zo srdca kameň.
 
Učarila očiam mojim,
opojila vnútro...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Michal Bujňák25.10.2011
 

Ospravedlňujem sa, ak sa Vám to zdá nelogické, posnažím sa si zobrať k srdcu čo najviac z vašej kritiky tak aby to bolo nabudúce lepšie. :)

Zdenka Rumanová25.10.2011
 

okrem toho, čo tu už bolo napísané, chcela by som ešte dodať, že mi v Tvojej básni prídu niektoré veci nelogické, napr.: \"nebesá nekvetú toľkou krásou...keď si spevom božských hlasov, zložila mi, zo srdca kameň\"
-> myslím, že nebesá sú naopak kvetnatejšie, keď zo sŕdc nám padnú balvany, či zasiahne nás amorový šíp :)
to isté sa mi javí pri \"zronení\" z krásy, pričom vyššie píšeš, že učarila Tvojim očiam a opojila dušu :)

proste pozor aj na logiku...aj báseň, rovnako ako všetko, musí mať svoju logiku...nemôžeš mať slovká nahádzané do veršov len tak, ako prišli na jazyk :)

huk robert25.10.2011
 

velmi spravne!

Huk Robert25.10.2011
 

pozdravujem, úplne v skratke, je to amatérske, no čítal som viacero amatérskych vecí kde su autori dosť mimo a zdá sa, že tam aj ostanú ale u teba sa mi javí, že ak budeš viac čítať ako ti písal rišo a okrem svojho srdca viac potrápiš aj rozum nad papierom, má to do budúcna snubnú cestu. Viem, že teraz píšeš skôr pre seba, ventil pocitov ako sám vravíš, no myslím, že ak máš tvorbu skutočne rád zmení sa to a čím skôr začneš sledovať iných autorov, tým lepšie pre teba ;)

Michal Bujňák24.10.2011
 

veľmi pekne ďakujem za cenné rady, ale poézia nie je presne to, po čom moje srdce plesá. Nevyužívam ju ako literárny prostriedok, skôr ako prostriedok uvoľnenia myšlienok a uspokojenia vlastných potrieb. Nesnažím sa ísť podľa nejakých pravidiel a noriem, ktorých sa držia iný básnici. Ja len proste chcem vyjadriť svoj názor v rýmoch presne tak, ako to mám v hlave bez nejakých schematických úprav.

Ale aj tak veľmi pekne ďakujem a cením si tvoju radu.

Richard Miške24.10.2011
 

Si už na gymnáziu, píšeš rok, chceš osloviť vrstovníkov... tak týmto nemáš veľké šance, nevravím, že neočaríš spolužiačku milými veršami, ale svet nekončí vo vaše triede/škole... tvojou rodinou... Ich názor väčšinou nie je taký objektívny - kritický, ako by sa vyžadovalo. Viem to, tiež som začal písať na strednej a mojej rodine/spolužiakom sa to páčilo, dnes, s odstupom mnohých rokov viem, že som písal úplný brak...

Aj stredná škola ti ponúka široký základ poetiky od ktorej sa môžeš odraziť... Ivan Krasko, Ján Kostra, Vojtech Mihálik, Miroslav Válek, Pavol Koyš, Daniel Hevier, prekliatí básnici... získaš tým prehľad, ako sa písalo, prehľad o našej poézii, ale tam určite nekonči, ty chceš predsa osloviť súčasnú generáciu, tak siahni aj po autoroch ako Peter Staríček, Pavol Garan, neskôr ďalších a ďalších, nezastavuj sa... Mila Haugová, Jana Pácalová, Dana Podracká... a neskôr si už nájdeš to, čo ťa osloví... hlavne čítaj.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michal Bujňák

O mne

Som študentom gymnázia v Prešove. Píšem už rok a preto by som chcel skúsiť šťastie s vlastnou tvorbou. Venujem sa aj poézii a aj poviedkam. V každom svojom diele sa snažím osloviť hlavne mladých ľudí z mne blízkej vekovej kategórie.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: