IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kým ma vidíš, nemusíš sa báť (Novohradka)5.9.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 15, Komentáre 0

 

  Možno bolo a možno nie, začína sa takto dnes moje rozprávanie. Bol raz malý chlapec, volal sa Dominik. Sedel stále doma a nikam nechodil. Dominik sa totiž všetkého bál. Býval s maminkou na veľkej lúke pri lese, ale nikdy doňho nevstúpil. Bál sa vlkov, medveďov, hadov a kliešťov, dokonca aj pavúkov. Cez deň sa bál vlastného tieňa a v noci zase, bál sa tmy. Nemal kamarátov, lebo sa bál, že by ho pri hre strčili a on by si rozbil kolená. Okrem svojej mamky bál sa úplne všetkého.
  Dominikova mamka vybrala sa jedného dňa na drevo do lesa. Bolo treba v piecke kúriť. Mrzelo ju, že jej syn je taký bojko, keby to tak nebolo, mohol by jej viac pomôcť. Drevo nazbierať, vodu od studne nanosiť. . Ako tak hútala, čo si počať so synom, privravel sa jej v lese malý mužíček:
-Trápiš sa ženička? Strachopudka doma schovávaš? Kým ma vidíš, nemusíš sa báť.
Vyľakala sa žienka tentoraz aj ona, lebo netušila, že v lese nie je sama. Na veľkom gaštane sedel na konári malý trpaslík. Hompáľal pri tom nohami a veselo sa usmieval na preľaknutú ženu. Mal husté hnedé vlasy zapletené do vrkočov. Dokonca a...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Novohradka

O mne

http://rozpravky.bloger.cz/

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: