IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kým zapadne moje slnko (Miloslav Marčok)2.1.2010
 

5
 počet hodnotení: 49
prečítané 2092, Komentáre 10

 
Kým zapadne moje slnko - kapitola I
KAPITOLA I
   Norbert neznáša ranné vstávania. Každé ráno, keď počuje budík, má chuť ho chytiť a rozbiť. Zvuk budíka mu pripomína jeho školské časy, keď musel každé ráno veľmi skoro vstávať, aby stihol autobus, ktorý ho prepravil z jeho obce do školy do mesta. Keďže býval v malej dedinke veľmi ďaleko od mesta, musel sa každé ráno vychystať veľmi skoro. Jeho rodičia z neho chceli mať múdreho a šikovného chlapca a neustále mu hovorili, že nemôže skončiť ako chudobný sedliak. Norbert sám vedel, že nechce byť ako jeho rodičia, ale ranné vstávanie napriek tomu neznášal. Tak rád by si poležal, ale vedel, že škola nepočká. Aj teraz v dospelosti je pre neho zvuk budíka veľmi nepríjemný. Norbert však vie, že musí vstať do práce. Pracuje vo veľmi dobrej nadnárodnej spoločnosti. Je hrdý na svoje postavenie, pretože málokto sa ako 25-ročný môže pochváliť tým, že je vedúcim finančného oddelenia.
   Každé ráno sa dlho venuje hygiene. Je na seba zaťažený, dáva si záležať na svojom výzore. Kvôli dlhotrvajúcej rannej hygiene a výberu oblečenia...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Marcos30.1.2010
 

Mne sa to pacilo.

Matteo Villarosa21.1.2010
 

Zo začiatku ma to neskutočne nadchlo, čítal som v kuse až po XVIII. kapitolu, potom som sa o pár dni opäť k tomu vrátil a s odstupom času som už nebol tak nadchnutý príbehom... a vtedy som si uvedomil, že vlastne aj viem ako to dopadne - jedna dobrá rada: nabúce neupozorňuj vopred, že to neskončí happyendom!
Taktiež je to písané lahším štýlom, čo je aj celkom dobre - ale najlepšie je si to prečítať naozaj jedným dychom! Teda ako poviedku to hodnotím veľmi kladne... určité pasáže nútia popremýšľať nad reálnosťou prípade logikou a aplikovanosťou v živote, ale pokiaľ má byť príbeh a dejová línia chápaná symbolicky, možno nájsť v nej veľa poučných prvkov, ktoré si myslím, že by mohli a mali každého osloviť.
Dielo ponúka určitý odkaz, myšlienku, že sa netreba báť pozerať nad štandarne zaužívaný rámec vnímania a nájsť radosť a vnútorný východiskový postoj pre ktorý sa žiť - ešte pred tým, než zapadne naše slnko!
Prosba na autora: Skús písať aj veci, ktoré končia veselšie. Na mnohých miestach si ma skvele pobavil :) ...prajem pri ďalšej tvorbe veľa šťastia a zdravého optimizmu!

Kritik11.1.2010
 

Odporúčam prečítať, je to skvelé dielo. Dúfam že pokračovanie ale možno iné dielo od tohto autora bude už čoskoro. Pozdravujem ho.

Autor7.1.2010
 

Dopísané, skončené. Dúfam, že sa vám to bude páčiť.

Viktor7.1.2010
 

plačem...

Autor7.1.2010
 

Ďakujem za všetky vaše doterajšie komentáre aj za hodnotenia, svieti tam 5 hviezdičiek zatiaľ,takže diky. Pokojne však privítam aj kritiku. Pochvaly ma tešia, kritika ma posúva vpred. Ale dielo už meniť nebudem. Onedlho ho dopíšem, snáď už dnes, dúfam, že sa vám páči a že sa vám bude páčiť aj koniec. Nečakajte však happyend, nemám rád happyendy, lebo v skutočnom živote sa máločo končí šťastne.

Mony4.1.2010
 

Rýchlo xcem pokračovanie... : ) Som hotová z toho.

Keytee3.1.2010
 

hmm..celkom zaujimavy začiatok, číta sa to ľahko, je to romanticke, zaujimave a ku koncu(úryvku) aj celkom napinave, som zvedava ako to bude pokracovat:)

Monika3.1.2010
 

Mne sa to paci, tesim sa na pokracovanie.

Miro3.1.2010
 

AJ MNE, SOM ZVEDAVY TAKTIEZ NA DALSIE KAPITOLY.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Miloslav Marčok

O mne

Ťažko ma opísať, pretože to, čo sa odohráva v duši každého človeka, je neopísateľné. Treba ma spoznať, v opačnom prípade môžete ľutovať : )

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: