IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ľahkosť žitia (2. časť) (Nataša Holuby)15.6.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 99, Komentáre 1

 

Celkovo bol Grepen sám so sebou a so svojim egom až natoľko spokojný, že si dosť pravidelne preveroval, či mu náhodou nejaké nepredvídané okolnosti (nevedel ich presne exaktne určiť, len sa obával, že nejaké existujú, pričom jednou z najpravdepodobnejších boli podľa neho jeho alkoholické večery) nenabúrali podľa neho naozaj obrovský inteligenčný potenciál, ktorý si Grepen tak strašne považoval. Nadpomery nafúknuté ego mal nielen počas školských čias, ale aj vtedy, keď sa mu život prevrátil naruby a skončil ako najposlednejší vyvrheľ spoločnosti, za bránami väznice.
Svoje schopnosti skúmal najmä ako študent pomocou rôznych IQ testov. Dá sa tiež povedať, že bol dokonca odborník na to, aby vedel vytriediť všade dostupné a „zaručené“ testy na meranie inteligencie na internete od tých, ktoré sú skutočne zmysluplné a o niečom môžu aj v skutočnosti svedčiť. Väčšinou ale šlo, samozrejme, len o lacné podvrhy určené na pobavenie sa ľudí.
Pri tých, kde Grepen stratil o niečo viac bodov ako obyčajne, situáciu vyhodnotil tak, že asi jednoducho nemal svoj deň alebo ešte vyhovujúcejšie vy...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.15.6.2015
 

Schválne: aký je rozdiel medzi \"exaktne\" a \"presne\"? (\"...nevedel presne exaktne určiť...\")

Text sa číta nesmierne ťažko. Nerozumiem zvolenému štýlu, ktorý ma unavil v prvých odsekoch. Žiadnu z udalostí, ktorá sa spomedzi toporných nánosov vynárala, nepovažujem za natoľko zaujímavú a zmysluplnú, aby sa stala ťahákom.
Je nevyhnutné venovať niekoľko odsekov tomu, aké rôznorodé vedia byť ťaháky? Ani ich popis s množstvom prídavných mien a zaťažujúcich okolností posunu nepomáha.
Nedostala som sa teda ďaleko. Skúsila som najskôr prečítať prvú kapitolu a zistila iba, že dej je umiestnený vo väznici, zrejme komunistického Československa, keďže je smomínané. Rovnaké monotónne nánosy, žiaľ.
Podľa mňa si urobila všetko pre to, aby sa dielo stalo nezáživným a od prvých riadkov odradilo čitateľov.
Vzdávam sa hneď na začiatku, radšej nebažím po zápletke, ktorá možno nepríde, prípadne si ju pod nánosmi nevýživných, zbytočne rozpitvávaných informácií nevšimnem.
Stagnujúci text, dialógy (ak už sa nejaký konečne objaví), v ktorých trestanci rozprávajú ako naprogramovaní, nie je asi vhodne zvolený spôsob.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Nataša Holuby

O mne

"Realita nemusí byť až taká tvrdá, záleží na tom, z akého uhla sa na ňu pozrieme."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: