IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ľahkosť žitia (Nataša Holuby)9.6.2015
 

2
 počet hodnotení: 3
prečítané 120, Komentáre 1

 

Dva tehlové múry s obitou omietkou stojace rovnobežne oproti seba nápadne odhaľujúce nešikovnosť murára z čias komunizmu. Jeho jediným cieľom zrejme bolo prácu dokončiť, ako len vedel a postaviť niekoľko ďalších podobných, aby splnil povestnú päťročnicu. Nie síce v celorepublikovom poňatí bývalého socialistického Československa, ale šlo o jeho osobný plán, ktorý mu zadal predák.
Samozrejme, že za päť rokov by stihol oveľa viac, než vybetónovať pár väzenských múrov, no kto by robil navyše, keď úloha bola jasná? A bolo predsa dané, aby mal každý prácu, tak si ju bolo treba šetriť.
Človek stojí na vybetónovanej plošine uprostred a má pocit, že múry sa približujú k sebe a každú chvíľu ho pridusia. Úzka čelná stena spája oba nevyspytateľné monumenty vyzerajúce, že by boli schopné dostať sa samovoľne do pohybu – na strane oddeľujúcej od toho úzkeho priestoru rozsiahlejší dvor len mrežová bránka pod zámkom, zvnútra sa človek kľučky nedopátra...
 „Načo som vôbec povedal...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

názor9.6.2015
 

Ľahkosť bytia opisuješ hrozne ťažkopádne, miestami premýšľam, čo chceš vyjadriť, miestami píšeš tuším prejav.
Dej neposúvaš, opakuješ Grepen, dlhými vetami komplikuješ, naťahuješ. Motáš sa v kruhu, nedá sa vydržať dočítať po koniec 1. k. Neviem, či takýmto štýlom zaujmeš skôr nie ako áno.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Nataša Holuby

O mne

"Realita nemusí byť až taká tvrdá, záleží na tom, z akého uhla sa na ňu pozrieme."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: