IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ľalie a zelená káva (Šára Šuvadová)20.12.2012
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 284, Komentáre 0

 
Ľalie a zelená káva
Opretá o parapet sledovala ako sa za zaroseným oknom pomaly rozvidnieva. Ako slnko stúpalo nad obzor, odhaľovalo pochmúrnu novembrovú krajinu - opršané chodníky prikryté zhnednutým lístím, holé stromy a domy vyzdobené tekvicovými dekoráciami.
Podľa niekoho najdepresívnejší čas roka, podľa nej to najkrajšie obdobie. A aj tak nebola šťastná, niečo jej stále chýbalo. Tma, ktorá sa voľakedy krčila len v tých najužších kútoch jej mysle už ovládla celé telo. Dávno pominuli chvíle plné nefalšovaného smiechu a spokojnosti.
Vodopád sĺz sa nechcel zastaviť. Vreckovku ktorú hemžila v dlaniach už mala celú popremáčanú. Nebol tam s ňou nikto, čo by jej tie slzy poutieral, žiadna bútľavá vŕba, ktorej sa možno vyrozprávať, nikto, čo by ju zachránil.
Odrazu sa otočila a tak ako bola – bosá a len v tenkom svetri za sebou dôkladne zabuchla vchodové dvere a vykročila dolu ulicou, smerom k rieke. Zuby jej drkotali od zimy, prsty mala skrehnuté. Podchvíľou cítila, ako jej na tvári pristávajú krehké snehové vločky a hneď sa aj rozplývajú. Každá mala iný tvar, každá bola výnimočn...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Šára Šuvadová

O mne

16 years young

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: