IKARIKAR http://www.ikar.sk

Lásky vtákov (Ivana Alexi)17.10.2018
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 49, Komentáre 3

 
A že to bola skutočne hotová veda, o tom by nikto nemohol pochybovať. Stačilo si len predstaviť všetky aspekty, ktoré bolo nutné brať do úvahy - rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúceho auta, silu vetra, rýchlosť svoju vlastnú... Na základe týchto, a mnohých ďalších meraní, bolo treba vypočítať ten najideálnejší moment na štart. Nie príliš skoro, aby sa z premysleného aktu nestalo len akési neuvážené divadlo pre ostatných, ale zas ani o stotinu sekundy neskôr, pretože ten by znamenal istý koniec, bez šance na reparát. Samozrejme, bola tu i možnosť neočakávaných okolností, napríklad auto mohlo náhle zmeniť dráhu jazdy alebo prudko zrýchliť, takisto aj vietor vie byť občas nevyspytateľný... Vozidlo už bolo skoro na pomyselnej hranici a tým zaujalo jeho plnú pozornosť. Nohami silno zovrel hrubý konár a nedočkavo sa pozrel na kŕdeľ na neďalekom strome. V mysli rátal sekundy. Tri, dva, jeden... Teraz! Jeden z vrabcov náhle vzlietol. So zatajeným dychom sledoval jeho dráhu. Keď vyberal oblúk nad cestou, stuhla mu krv v žilách. Vták s ľahkosťou presvišťal pred autom a rovnakým oblúkom s...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S. 18.10.2018
 

Text je treba rozčleniť do logických odsekov, priamu reč na nový riadok. Je malá pravdepodobnosť, že ten jeden zhluk bude niekto čítať do konca. A tiež je vhodné písať zrozumiteľne, nie beztvaro. Čítanie som vzdala čoskoro, keďže netuším, o čom poviedka je, začiatok ma nezaujal, bol akýsi nejasný, príliš tajomný, aby sa mi chcelo lúštiť, o čo sa vlastne jedná.
Poviedka je krátky útvar, preto treba starostlivo zvážiť každú vetu, informáciu, aby sa ňou stihlo povedať všetko dôležité aj s nečakanou pointou. Prípadne odkazom. Ale hlavne zaujať od prvých slov, čo sa v tejto poviedke rozhodne nestalo. Prepáč, ale mne text pripadá, akoby ho písal klient psychiatrického oddelenia, lebo mu lekár kázal vypísať sa zo svojich bludov.

I.A.18.10.2018
 

Aha, fakt, teraz vidím, že je to v jednej kope... Skúsim sa s tým vyhrať.

I.A.18.10.2018
 

Ďakujem za názor. Osobne si myslím, že text je rozdelený dobre a každá veta v ňom má svoj význam. Ale s poviedkami viacmenej len začínam, tak na to budem myslieť.
Každopádne, vďaka
PS: Nie, nie som psychiatrický pacient ;)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ivana Alexi

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: