IKARIKAR http://www.ikar.sk

Mylné šťastie (Natali)11.10.2009
 

4
 počet hodnotení: 56
prečítané 2147, Komentáre 50

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elis J.V.21.8.2010
 

Natali, na základe tvojho komentára pod mojim dielom, som opätovne pozrela tvoju tvorbu. Neviem čo napísať, aby som ťa neurazila, nedotkla sa ťa a nevyznela ako ten najväčší kritik, lebo v skutočnosti som na všetkých taká prísna ako na seba. Snažím sa zdokonaliť, zlepšiť a ťahať pri tom týmto smerom aj ostatných, ktorí sa rozhodli publikovať na MT.
Preto napíšem len toto - veľa sa toho v tomto románe nezmenilo. Pravudpovediac, v prvom odseku som si napísala hneď tri poznámky a potom mi prišlo nepochopiteľné, prečo takto sekáš román, prečo zrazu je tam veľká medzera a kvázi ďalší odsek, keď dej pokračuje v tej istej miestnosti s tými istými aktérmi.
Takže, Natali, predpokladám, že ak píšeš ďalší román, tento už od základov meniť nebudeš. Viem, aké je to ťažké, koľko času a námahy si to vyžaduje. Počkám si teda si teda na tvoj ďalší román a ak budeš stáť o kritické pripomienky, tak stačí napísať. :)
Veľa inšpirácie prajem.

Natali 21.8.2010
 

Samozrejme, že stojím i o kritiku. Ak ma posunie ďalej...
Tak k tým odsekom. Budem vypadať ako totálny antitalent, ale priznám sa, že takto chcem oddeliť stránky. Aby to nebol jednoliaty text. Ako mi skončí strana v PC, tak tam to useknem. Nikde som a nedočítala, ako to urobiť inak...
Ja unesiem veľa. I keď nad tým budem určitý čas premýšľať, no potom sa pustím do písania znova. Je to ako magnet.
Natali

Lýdia21.6.2010
 

k: Mylné šťastie - nová kapitola - oznam 19.6.2010

Milá Natali, Laura pokračuje?

Natali 21.6.2010
 

Nepokracuje. Len sa mi omylom nahodila nova kapitola a nemozem to zrusit. I ked je pravda, ze nad pokracovanim intenzivne premyslam. =) Privelmi sa mi nepozdava ten koniec. Najprv by som chcela dokoncit druhy roman, do ktoreho som sa nedavno pustila.
Oznam sa tyka zmeny nazvu.

Lýdia10.5.2010
 

Milá Natali,
je to dobré, bavilo ma to a teším sa na Váš ďalší román.
Ale, zdá sa mi, že ku koncu ste sa trochu ponáhľali - akosi som sa začala strácať v dialógoch (občas som sa musela vrátiť, aby som zistila, s kým Laura komunikuje).
Pre budúce písanie - maličké pripomienky k pravopisu:
- trojbodka sa píše takto... a nie takto . . .
- pri vykaní je v slovese rovnaký tvar v mužskom aj ženskom rode, napr.: boli ste, písali ste, a nie: bol a bola ste, písal a písala ste,
- občas pozor na \"i\" v prvej osobe množného čísla,

majte sa krásne a ďakujem za možnosť čítať,
čitateľka mamtalentov

natali 13.5.2010
 

Milá Lýdia,
Ďakujem za komentár. Priznám sa plne k tým nesprávnym bodkám. =) Neriešila som to z gramatickej stránky, pretože sa mi to tak páči oveľa viac. Posnažím sa polepšiť. Prvá osoba množného čísla. Viem, čo tam patrí. Pri písaní sa tak utrhnem, že aj toto sa mi zadarí. Posnažím sa byť dôslednejšia. Ani by som nepovedala, že som sa ponáhľala. Len som pociťovala veľký stres. Obávala som sa konca. Ako ho napísať? Mala som veľa nápadov, len žiadne sa mi nezdali dosť dobré. Nie som síce perfekcionistka, no pristupovala som k tomu zodpovedne. Všetko, čo som napísala sa mi nepozdávalo, tak som to hneď vymazala. Nakoniec som sa rozhodla pre takýto koniec, no i tak som sa obávala reakcií čitateľov. Ako to vezmú.

Mám rozpísaný nový román, no akosi sa nemôžem dostať k dopísaniu prvých kapitol. =((

Natali

Eva Sládeková10.4.2010
 


Že sme to s Tebou vydržali??? Ver si, prosím!!

Je to krásny príbeh. A koniec, aký sa však v živote tiež môže stať. Ženy vedia milovať aj odpúšťať.

Gratulujem Ti.

Napísať krásnu knihu je zázrak. A Tebe sa stal. Nech Ti nikto a nič nezoberie ten dobrý pocit z tohto konca (samozrejme, literárneho).

Ale niečo mi je ľúto. Že sme si možno dopísali. V každom prípade, kontakt na mňa má Penelope Toomey. Jej adresa je v jej komentároch tuším na dvoch miestach. Pod jej poetickými vecami.

Držím Ti palce na úplne všetko, čo Ti dni prinesú...

A ĎAKUJEM!!! Že som pri Tvojom písacom období - trošičku - mohla byť. Bolo mi potešením, Natali. Skvelý výdych prajem zo srdca. A keby si ma nejako potrebovala a ja by som Ti mohla byť užitočná, kľudne sa ozvi.

Eva

natali 11.4.2010
 

Ahoj!
Priznám sa, že som ešte doteraz napätá. =)) Asi to opadne až časom. Ten kontakt si u nej pozriem. Nesľubujem, ale dúfam, že nekončím. Mám rozpracovaný nový román, pretože klavesníca je pre mňa ako magnet. Pri dobrej konštalácií hviezd bude dokončená prvá kapitola do konca apríla. Uvidíme, čo čas prinesie...
Ďakujem.
Natali

natali 10.4.2010
 

Priznám sa, že som to dopísala doslova päť minúť pred dvanástou. =)) Takže dúfam, že som vystihla podstatu, ktorú som plánovala na začiatku. I keď dnes sa dívam na to inými očami. Ale to je asi normálne. Vždy, kedy by som to chytila do rúk, by som niečo opravila. Som zvedavá na názory . . . =))

Natali.
Ďakujem, že ste to so mnou vydržali. =))

Eva Sládeková9.4.2010
 


Zatiaľ ok, som spokojná... ako čitateľka (úsmev).
Drž sa. V prípadnej záverečnej kvázi panike rob jednoduché, sústredene, pokojne dýchaj. Napätie prejde, určite. Zvládneš to!!

natali 9.4.2010
 

Inak si to odhadla výborne. Stresujem.

natali9.4.2010
 

Priznám sa, že je to zložitejšie, než som si predstavovala. Alebo som až príliš zodpovedná?! Som presne ako moje znamenie - váhavá. Stačí mi vedieť, že je tu zopár skvelých autorov a už mám červíka v hlave. Ešte pár strán, ale priznám sa, že to ide zo mňa ako z chlpatej deky . . . Musím začať dýchať. =))

natali 8.4.2010
 

Zajtra pridám ôsmu a poslednú deviatu kapitolu. =))Dúfam, že sa mi to podarí.
natali

natali 8.4.2010
 

Ďakujem za usmernenie. Asi som potrebovala postrčiť. =)) Urobím to tak, ako som plánovala na začiatku. Lebo teraz už asi len vymýšľam a nič sa mi nepozdáva...

Eva Sládeková7.4.2010
 


Posielam osviežujúci pozdrav. Mám zvláštnu radu. Skús si spomenúť na prvý záver, aký si k námetu mala, prvý, čo Ťa napadol. A ten skús spracovať. Závery nemusia byť veľkolepé, stačí, ak sa kruh uzavrie... Nemusí to byť štýlovo áách, stačí aj vecná skratka. Dobré knihy máme aj v takejto podobe radi. Úspešný lov, Natali!!!

natali 7.4.2010
 

Milá Sondra,
priznám sa, že si mi vohnala slzy šťastia o očí svojim komentom. =)) Práve sa trápim, ako dokonči román. Chcela by som ho poslať do literárnej súťaže. Skúsiť šťastie? Ale neviem, mám ešte toľko nápadov a tak málo času . . .
Ďakujem!!

Sondra7.4.2010
 

pevne verím, že ten správny záver ťa napadne...mne sa v mojom románe stalo to, že postava, ktorá mala byť záporná, bola nakoniec úplne kladná :),neviem s akou myšlienkou si svoj román išla písať, takže poradiť ti veľmi neviem, ale si šikovná a určite na niečo prídeš...:)

Sondra7.4.2010
 

Natali, tvoj román som začala čítať už hneď, ako si ho vložila, potom som si dala pauzu, ale teraz je to dočítané a musím ťa pochváliť, veľmi pekné...drž sa dievča! :)

ANDREA BUGÁTOVÁ2.4.2010
 

Milá Natali,
len som Vám chcela oznámiť, že som Vás vsunula do svojho nesúťažného diela - rozprávky pre MT, nejaká tá ďakovačka mojim komentátorom. Každému som sa vyjadrila k jeho dielu, aby o tom vedel. Ja by som bola najradšej všetkým dielam, ktoré mám rozčítané, aby boli v knižnej podobe. Lebo nestíham všetky dočítať a veľmi ma to mrzí. Tak aspoň táto forma vďaky.

Eva Sládeková31.3.2010
 


Natali,
si na dobrej ceste...

Opäť raz povzbudzujem na kreatívnu vytrvalosť a prajem krásne a na dobrý, ten najúspešnejší pocit bohaté celoročné obdobie!!

Eva

Natali30.3.2010
 

Gabika ďakujem za komentár. Mám skoro dopísanú aj siedmu kapitolu. Len neviem, či stihnem do konca mesiaca ju vložiť na internet. Zostáva už len málo času . . .
Natali

Gabika29.3.2010
 

Myslíím, že je to veľmi príjemné čítanie. Zahĺbila som sa opäť do nových kapitol a páči sa mi to.Zabudla som na čas a zhodila zo seba povinnosti.

natali9.3.2010
 

V piatej kapitole som sa snažila dať priestor i opisu. Tak dúfam, že sa mi to aspoň trošku podarilo. Momentálne som v polovici šiestej kapitoly . . .

natali7.3.2010
 

Velmi pekne ďakujem Andrejks zs koment.

ANDREA BUGÁTOVÁ8.3.2010
 

Mimochodom vložila som Vaše dielko na facebook MT, aby si ho mohli aj ostatní mámtalenťáci pozrieť, ale aj iný, čo tu nepíšu.
Dá sa vojsť do facebooku, aj cez MT. Je nás tam už dosť z MT, ak chcete, pridajte sa k nám.

ANDREA BUGÁTOVÁ7.3.2010
 

Milá Natali,
na Vašu žiadosť, že som si Vaše dielka nepozrela odpovedám: \"Už, áno\". Prečítala som si 1 a 1/2 z druhej kapitoly. Veľmi zaujímavý príbeh, čo sa môže stať každej žene, tehotná bez manžela. Čo dodať. Len niečo, čo mi vadilo: na konci niektorých odsekov, ktoré sa neskončili, by som dala radšej tri bodky a na začiatku ďalšieho znova tri bodky. A jedno slovo mi tam nepasovalo. Bolo to slovo neustaj- asi 2x, nahradila by som ho spisovným neustále. Inak určite sa k Vášmu románu vrátim, keď budem mať viac času a som zvedavá, ako to Laura a Marek zvládnu. Inak taká sebecká mama, ako jej, fúha, nechápem také. Ale aspoň to nie je len také ľahké, v tom Vašom románe pre Lauru. Musí byť dáka zápletka.
Ďakujem za koment k mojim básničkám, ktoré ste nazvali rozprávky :)...ale, samozrejme, mám aj tie.
Prajem Vám, aby ste nemali takú budúcnosť, ako Laura, a rada by som si tento román prečítala v knižnej podobe. Tak píšte ďalej, určite to má zmysel.

natali 25.2.2010
 

Dokončujem piatu kapitolu. =))

natali 10.2.2010
 

Pre Kubka
Tak na tu pani sa pozriem. =)) Na zelanie erotikus scena bude, no radsej to stihne az po porode... =)) A bo uvidime, co ma napadne.
Dakujem.

natali 10.2.2010
 

Pre Petu.
To by som bola velmi rada, keby si si kupila moju prvu kinu, ale ak sa porozhliadas na tejto stranke zistis, ze je tu velka a silna konkurencia . . .
No v medicine sa nevyznam. To je par minut na nete. =)) Az mam strach, ze ma odhalia. =)
Dakujem.

Peťa10.2.2010
 

ale veď sa hovorí, že nádej zomiera posledná nie? treba byť optimista =)

Držím palce :)

Kubko Zdenkovic10.2.2010
 

Nooo no job v robote tak som si to precital hehe, celkom zaujimave. Len jedna vec mi tam vadila vtedy ked dosla do tej cakarne, pises ze tam bolo dievca co malo asi sedemnast a malo uz dve deti-jedno z toho pet rocne-to ako ta herecka ho zakvasila v jedenastich? potom tam treba dopisat ze to bola pohnedsia dama z lunika 9 ;))
A hodila by sa tam nejaka riadna erotikus scena ;)) mne by vohovovalo Laura s riaditelkou nech uz sa to riadne zamoce hehe

drzim palusky a cakam na dalsie kapitoly.

Peťa =)9.2.2010
 

mne sa takýto typ románov veľmi páči. Klobúk dole pred takými nápadmi, také nemá každý. O to viac sa mi páčilo ako sa dobre vyznáš v medicíne. :)
Podľa mňa máš na to, aby si v tom pokračovala a keby to vyšlo ako kniha, bola by to prvá, ak nepočítam učebnice :)
ktorú by som si kúpila.
Krááááááááásne teším sa na pokračovanie :)

natali5.2.2010
 

A este som chcela poprosit, aby ste sa nebali mi napisat svoj komentar. Posuva to cloveka dalej.

natali 5.2.2010
 

Uz som nieco pomenila. Len sa priznam, ze do menenia deja sa mi prilis nechce. Taky razny zasah by som urobila iba v pripade velkej nutnosti Tak to citim.=))
Posnazim sa regulovat svoju dynamickost.

Natali 17.1.2010
 

Ahoj.

Vôbec si ma nevystrašila. =)) Práve naopak, som Ti veľmi vďačná. Len mám obavy, či to ešte viac nepokazím. Ale mám pocit, že viem, o čom hovoríš . . . tak sa pokúsim o zázrak. =)) Zrejme musím dať viac na svoju ženskú intuíciu. Spočiatku som chcela stihnúť termín uzávierky, no nechcem to urobiť na úkor dobre odvedenej práce. Nechcem nič pokaziť. Vládne vo mne taká príjemná túžba, ktorá ma poháňa vpred. Splniť si svoj sen. Vlastná kniha. I keď mi ešte nikdy nikto doteraz nepovedal, či na to skutočne mám . . .
Vždy som si myslela, že autorom dobrých diel stači iba talent. Nie je to však pravda a teraz to už viem. Človek sa má neustaj čo učiť.
Jediné, čo môžem naisto sľúbiť je, že sa posnažím byť dobrá zo všetkých síl. A hlavne dúfať ako iní autori, že si ma raz možno niekto všimne . . .

Ďakujem za všetky komentáre.

Natali

Eva Sládeková15.1.2010
 


Ahoj.

Ja som si priebežne čítala Tvoje veci. Stojím si stále za tým, že na písanie dobrých ženských vecí máš. Dúfam, že to vyznie tak pozitívne, ako to myslím. Nie každá beletria pre ženy je bagatelizovateľná. Takáto literatúra je zmysluplnejšia, ako sa jej dáva za dosť, ale je to zložitejší fenomén.

Včera som si však skompletizovala tento Tvoj najrozsiahlejší počin. Už prvý letmý náhľad mi ukázal, že - pozor na dynamiku! Naháňa Ťa, metaforicky povedané. V texte sa to prejavilo vo väzbách jednotlivých dialógov, stretnutí, udalostí. Aspoň pre mňa je tam deficit opisu. Všimni si prvú kapitolu, úvod. Možno sa Ti zdá rozpačitý, keďže sa Ti darí rozvíjať dej a riadky pribúdajú, človek sa zamýšľa zvyčajne vždy nad tým začiatkom, najmä tam by chcel meniť, opravovať (osobná skúšobná skúsenosť, možno to tak všeobecne neplatí).

Skrátka, pozri si ešte raz tretiu a štvrtú kapitolu. Určite si to všimneš.
Máš tam chybičky - práve pre to tempo, asi by si chcela stihnúť záver do termínu súťaže, pravda? Nevadí, ak to nevyjde. Myslím, že máš v rukách dobrú knihu, námet je fajn, takže určite by si uspela neskôr - aj v inej ako súťažnej rovine. Je to moderná mainstreamová vec, ale veľmi, veľmi slušná. Za to veľká pochvala. Držíš sa v tom, máš to aj v poviedkach, to si Ty, Natali. Dobrý autorský rukopis.

K tým chybičkám (gramatické opomeniem, lebo to by Ti aj tak poopravoval editor)... Karol si v parku potykal s Laurou a potom sa to dialogicky zmätkuje - raz si tykajú, raz vykajú. A keď mu nečakane zavolala, niekde tam bola taká situácia, je tam akoby nezmazaná iná verzia toho telefonického rozhovoru... Ak som to teda dobre čítala, snažila som sa sústrediť a chápať...

Natali, ďakujem za dôveru, že si chcela ešte raz počuť môj názor. Kedykoľvek by si ešte niečo potrebovala, len napíš pod to Vyhlásenie.

Dúfam, že som znela zrozumiteľne, že som Ťa nevystrašila. Dynamika je dobré znamenie - sú v Tebe nápadité vlny. A je ich dosť. Len, zverím Ti tajomstvo dobrého písania (secondo me - podľa mňa) - je v korekcii a backspace. Nemusí to byť často, ale je to potrebné. Takže povzbudzujem na najodvážnejšie na písaní - na náhľad späť. Niekedy totiž na to treba najviac síl. Človek sa v tom môže stratiť. Držím palce, verím, že sa neutopíš (naozaj, nie je v čom, sú to drobnosti).

Si dobrá.

Prajem Ti rozvážne a príjemné - a zvláštne, nadčasovojarné - dni. Nech sa spolu tešíte z Tvojej tvorby.

Eva

Kristína10.1.2010
 

Pekné čítanie, zaujímavý štýl, veľa talentu... hodnotenie daného románu. Rada prečítam pokračovanie.

Peter10.1.2010
 

Zaujímavé čítanie, čakám na štvrtú kapitolu, pokračuj. Teším sa...

Anna10.1.2010
 

Čítala som tvoje tri kapitoly románu, pekné čítanie. Pokračuj dalej, rada si pričítam pokračovanie.

Gabika8.1.2010
 

A ta stvrta kapitola?

Gabika18.12.2009
 

Tak ja si rada pockam na pokracovanie.

natali15.12.2009
 

Po Vianocach vlozim tretiu a stvrtu kapitolu.
Dakujem!Lepsie sa mi pise.

karinuska 14.12.2009
 

Kedy bude pokracovanie? =))
Paci sa mi to. Taky iny styl,
ako maju ostatni.

Natali 23.11.2009
 

Priznám sa, že som prečítala iba jeden cudzí príspevok. Od Sondry, ktorý sa mi veľmi páčil. Odvtedy pochybujem, či má zmysel sem hodit svoj nápad. =))
Ďakujem.

ElizabethJV22.11.2009
 

No, neviem. Trochu mi unikala pointa hneď na začiatku. Akési situačné skoky, ktoré nemali súvis. Ty čítaš príspevky ostatných autorov? Páčia sa ti. Každopádne ti držím palce.

Natali23.10.2009
 

Ďakujem!Doteraz som nevedela, či to má zmysel, ale určite áno. A bude ma to o to viac baviť!!

Eva Sládeková23.10.2009
 


Tak ja sa veľmi teším na pokračovanie!!
A držím palce na chuť i čas, aby Ti boli naklonení.
Vynikajúci štýl písania, príjemný námet.

Tomáš Poslední16.10.2009
 

Supr! Moc zajímavý čtení i pro mne, jako chlapa. Zaujalo mne to a taky pobavilo. Jen tak dál. Držím palce mladým talentům:)

Madelová Patrícia16.10.2009
 

Velmi pekné, dúfam, že čoskoro bude pokračovanie :)držím palce

Jarka13.1.2010
 

Milá Natali,kraaaasne.teším sa čo bude dalej.Verím ,že to nezostane len na tejto veebovej stránke,lebo si to zaslužene žiada postup.Držim palce .Jarka

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Natali

O mne

Veľmi rada píšem, preto bola táto súťaž pre mňa výzvou. =)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: