IKARIKAR http://www.ikar.sk

Legend of Kožany (Dávid Ferenc)25.5.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 10, Komentáre 2

 
Legend of Kožany - 1

Mám 17 rokov som vysoký a nie vždy milý chlapec. Moje hnedé oči sú veľké a pekné, no vlasy mam čierne a zvyčajne ostrihané na krátko. Bývam v meste menom Bardejov spolu s mojou adoptívnou rodinou, o ktorej, račej, ani nehovorím. Nemám ich veľmi v láske väčšinou si ma nevšímajú, ale som im vďačný, pretože vždy mi dali to najlepšie, teda lepšie než to čo mi dali moji pravý rodičia, aj keď som ich nikdy nevidel. Verím, že ich raz stretnem, a potom sa pomstím! Hoci som nezvykol byt zlým no všetko sa zmenilo, moje meno je Dávid a tu je môj príbeh... Keď som bol mladší nebol som ako ostatný. V škôlke som bol čudák a v škole zasa emák. Všetci ma odsudzovali.
V mysli som si nahováral, že raz sa to obráti a všetci poznajú bolesť, ktorú cítim. Prial som im aj horšie a vôbec ma netrápilo, že konám nesprávne. Prestal som chodiť do školy, račej som sa túlal po meste. V jeden deň som sa šiel prejsť do parku. Nikto tam nebol, bolo tam ticho a nie veľká tma. Moja nálada bola hrozná. Premýšľal som nad sebov a mojím životom, ktorý stácal význam. Studený vietor zafúkal spoza...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Dávid 25.5.2016
 

Ďakujem za radu, určite pomôžu :)

Andrej H.25.5.2016
 

Ahoj, Dávid.
Chceš rady k písaniu? Dobre.
V prvom rade daj textu priestor, väčšiu voľnosť, vyplň ho vatou, a nechaj dýchať, rozviň opisy. Nasekal si priveľa udalostí na prikrátky úsek a úplne ušiel náboj a emócia všetkého, čo si chcel na začiatok vykresliť.
Text rozdeľuj na odstavce, inak je ťažko prehľadný a odrádza čítať a... skrátka sa to tak robí a uvidíš to v každej knihe, ktorú otvoríš.
Naštuduj si, ako sa píše priama reč, chýbajú ti čiarky, nesprávne píšeš úvodzovky.
V texte sa nachádza kopec preklepov typu \"sebov, kamarátou, prekliatý, račej\" a podobne, inde ti zasa chýbajú dĺžne, niekde sú zbytočne, rovnako je to aj s mäkčeňmi. Neviem, aký softvér na písanie používaš, ale vo worde ti väčšinou slová nepodčiarkuje červeným pre nič za nič.
Taktiež máš v niekoľkých vetách nesprávny slovosled, skús po sebe čítať a opravovať chyby, zamieňať slová tak, aby sa ti neopakovali...
A vyhýbaj sa slovesám mať a byť v opisoch, veci sa dajú predsa opísať oveľa krajšie a pestrejšie.
Snáď ti moje rady nejako pomôžu.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dávid Ferenc

O mne

Rád píšem a hrám sa s fantáziou. V písaní sa potrebujem zlepšiť a tak budem rád za každú radu a názor.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: