IKARIKAR http://www.ikar.sk

Legenda (IJ)16.7.2010
 

5
 počet hodnotení: 4
prečítané 98, Komentáre 2

 
Legenda
V dávnych dobách, ešte pred samotným úsvitom vekov, kedy ľudstvo žilo v temnote nevedomosti, bohovia stvorili ženu a v jej srdci ukryli večný oheň.
Tá žena žila v podzemí. Nevedela o svojom dare ktorý dostala od bohov. Raz, keď sa matka zem opäť zachvela a odhalila skryté poklady svojho lona, žena pocítila slabučký závan vetra. Na chvíľu ju zaplavilo teplo. Ten dosiaľ nepoznaný ale príjemný pocit ju zarazil. Jemný vánok zavial znova a ona cítila ako sa jej životodarné teplo šíri do celého tela. „To ten vánok“ pomyslela si „to on mi dáva ten pocit tepla“. Poháňaná zvedavosťou ho nasledovala z podzemia až na povrch.
Ocitla sa na zelenej lúke plnej kvetov, lemovanej vysokými stromami. Zostala stáť v nemom úžase, ohromená nádherným obrazom života, ktorý sa zrazu zjavil pred jej očami. V tej chvíli zavial vietor. Poláskal ju po tvári, nezbedne jej postrapatil vlasy a opäť rozohrial jej vnútro. Krúžil okolo nej, pohrával sa s ňou ako zvedavý mladík túžiaci dostať sa deve pod sukne. Bol všade a zároveň nikde. S každým novým závanom vetra sa rozohrievala čora...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Denisa24.7.2010
 

Nebol mi veľmi jasný záver, čo sa s ňou stalo:) Ale inak máš úžasnú slovnú zásobu a úroveň písania:) Páčia sa mi tvoje opisy, niektoré situácie ma úplne pohltili:)

IJ24.7.2010
 

Ahoj Denisa, dakujem za pozitivne hodnotenie, velmi ma potesilo, ze sa moja tvorba niekomu paci :) ten zaver je otvoreny zamerne, neviem totiz, co sa stane, to ukaze az zivot :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

IJ

O mne

Život je záhada, ktorú stojí za to preskúmať.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: