IKARIKAR http://www.ikar.sk

LESKO a SEDEM HAVRANÍCH SKÚŠOK (Jan R.)3.12.2014
 

3
 počet hodnotení: 5
prečítané 38, Komentáre 2

 


Dieťa noci
1. Kapitola
    V tú noc nebolo nad Arkonským údolím ani mráčka. Vial len slabý vetrík, ktorý sa pohrával s bielymi vlajkami na drevených vežiach mesta Arkony. Toto mesto nebolo obyčajné. Bolo celé z dreva. Obrovské hradby, na ktorých bolo za dňa počuť dunenie krokov stráží v túto noc mlčali, pretože ich obrancovia  spali tuhým spánkom. Mesto za dňa žilo čulým životom, obchodíky kováčov, mastičkárov či farmárov boli v noci však zatvorené. Plné ulice ľudí predávajúcich či kupujúcich vystriedalo cez noc ticho.
    V strede mesta bolo však niečo, čo nebolo z dreva. Bola to obrovská skala na ktorej rástol majestátny dub, ktorý sa veľmi podobal na ľudskú bytosť. Akoby sa príroda pomýlila a dala tomuto stromu formu človeka. Nikto sa už nepamätal na prastaré báje, a tak si tento strom vzali za svojho boha. Okolo neho postavili chrám a nosili mu obete, či už kvôli dobrej úrode, zdraviu alebo šťastiu. Skala...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mathias de Abzi4.12.2014
 

Dovolil som si \"prepísať\" prvý odstavec a dať mu trochu viac dramatičnosti:
Bola jasná mesačná noc a nad Arkonským údolím nebolo jediného mráčka. Iba slabý vánok sa pohrával s bielymi štandardami nad vežami Arkony. Na rozdiel od iných miest je Arkona niečim odlišná. Celá je vystavaná z dreva. Každá jedna budova. Vysoké hradby, ktoré sa cez deň ozývajú dupotom stráži boli teraz mĺkve. Tiché. Stráže spali až neprirodzene hlbokým spánkom. Mesto cez deň žilo čulým ruchom - ulice plné ľudí, obchodníkov, remeselníkov a farmárov - a cez noc pokojné. No túto noc ovládlo ulice a aj celé mesto hrobové ticho.

Na dlhšie hodnotenie je jedna kapitola málo, ale z toho čo tu je vyvodzujem, že to bude ľahšia fantasy, možno rozprávka s prvkami slovanskej pohanskej mytológie.
Uvidíme kam a akým smerom sa bude príbeh uberať. Zatiaľ je to také relaxačné čítanie na dlhé zimné večery... (ja si ich teraz krátim sériou Zaklínač od A.Sapkowkého)

Zdenča4.12.2014
 

Vyzerá to zaujímavo :D Nápad dobrý :D Len je tam jedná malá chybička ktorú robím aj ja, opakujúce sa slová. Ale tých mám dosť aj ja :D

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jan R.

392541_456919397656736_1225344512_n.jpg
O mne

Mám 24 a som grafik. Digital-artu sa venujem asi tri mesiace :D. Akosi ma to začalo baviť :) V hlave mám príbehy, ktoré postupne dávam na papier.

Ak by ste sa ma chceli hocičo opýtať kludne napíšte na:
jan.repan.90@gmail.com

Viac mojich ilustrácií najdete na:
http://janr90.deviantart.com/

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: