IKARIKAR http://www.ikar.sk

Letná búrka (Petra Tomisova)18.3.2012
 

4
 počet hodnotení: 14
prečítané 453, Komentáre 6

 
Letná búrka
 
Letná búrka
Poznal ju od narodenia. Pamätal si jej prvý detský plač. Stál pri nej, keď robila prvé krôčiky, aj vtedy, keď prišli prvé odreniny, jazvičky, rozbité kolienka... Bol pri nej vždy, keď si to priala, ale aj vtedy, keď to vôbec netušila. A niekedy mu dala riadne zabrať !
Na svoje desiate narodeniny dostala nový bicykel. Bola ním očarená. Nevedela sa dočkať, kedy ho vyskúša. Ale ako na potvoru, vonku pršalo.
Ivana sa však nedala odradiť. Nasadla na bicykel a trielila v hustom daždi hore ulicou. O chvíľu bola mokrá do nitky, ale ani to jej neprekážalo.
Pred hlavnou cestou zaváhala, chcela sa otočiť a ísť domov. Potom si to však rozmyslela, skrútla volantom. Už- už by bola vyletela na hlavnú cestu, keby nenabehla na akýsi nepodarený kamienok a...odniesla to zlomená ruka a rozbité koleno. Ležiac na zemi schytala ešte riadnu sprchu spod kolies nákladiaka, ktorý práve prefrčal tesne popri nej...
Vodič ani nepribrzdil. V hustom daždi ju, pravdepodobne, vôbec nez...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

vizvo20.2.2015
 

Super! Toto je tvoja najlepšia poviedka! Mohlo tam byť viac JEHO pohľadu, ale aj tak si 5 hviezd určite zaslúži. Naozaj skvelá!

Petra2.9.2013
 

Ahoj \"emko\", tvoja reakcia ma veľmi potešila. Nečakala som, že si aj moje staršie príspevky ešte niekto prečíta... VĎAKA. Dúfam, že aj nová poviedka, ktorú pridávam, ťa pobaví. Ešte raz ďakujem
:-)

Emko1.9.2013
 

cez slzu, ktorá sa mi tlačí do oka ani neviem, čo napísať...
tieto tvoje poviedky sú fakt dobré,dokážeš zaujať. Už som ťa doporučila aj švagrinej, a úprimne povedané, to sa mi ešte pri nikom na MT ešte nestalo.

Petra18.3.2012
 

Som rada, že zaujalo, vďaka.

Linda18.3.2012
 

Také dobré na zamyslenie. Sú veci medzi nebom a zemou. Možno je to naozaj tak. (?)

Šibalka18.3.2012
 

Zaujímavé...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec




 

Projekt

mediálne
podporujú: