IKARIKAR http://www.ikar.sk

Letný sen (Dana Lennerová)31.3.2011
 

4
 počet hodnotení: 7
prečítané 2932, Komentáre 5

 
1.Opäť doma
Nie tu
Plakať.
V objatí tvojom,
pri tebe telom,
no myšlienkami ďaleko.
Ďaleko za obzorom.
Tam, kde slnko zapadá.
Tam, kde deň k spánku sa ukladá.
Tam, kde iný túži bozkať moje pery.
Iný, čo na lásku verí,
celým srdcom svojím.
Tam chcem sa vrátiť,
pretože tam ťa naozaj milujem,
to viem.
10.8.2005
1. Opäť doma
Eva Nováková vždy vedela, že ju niečo ťahá tým smerom, tam niekam do diaľky k obzoru, za slnkom. Ako pozorovala lúče odrážajúce sa na vrcholkoch stromov, spievajúce vtáky, ktoré vítali prichádzajúcu noc, kvetiny skláňajúce svoje okvetné lístky k tráve, celú prírodu ukladajúcu sa k spánku, srdce sa jej zaplnilo zvláštnym smútkom. Chýbalo jej to miesto, ktoré jej pripomínalo domov.
Ale v ten deň, keď sa mal autobus spolu s ňou pohnúť po ceste smerom na západ, jej smutno nebolo. Tešila sa na nevlastnú sestru Jitku, na švagra Mirka, aj na svoju neter Katku, synovca Kubka, tešila sa na malého a roztopašného chlpáča Dyka a možno tiež na susedov. Teda, obzvlášť na jedného z nich...
Jej priateľ Marek držal v rukách veľkú cestovnú tašku a pomáhal vodičovi nasúkať ju do takmer...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alica Náhliková13.6.2011
 

Ahoj Dejna, prečítala som prvú časť tvojho diela a už viem, že ho budem chcieť dočítať do konca.Skrátka ma to bavilo čítať.Naraz sa to nedá, ale určite si to po častiach prečítam.Veľmi sa mi tvoj štýl písania páči.Gratulujem.:)))

Dejna14.6.2011
 

Ďakujem veľmi pekne za pozitívny komentár :) Dúfam, že sa bude rovnako páčiť aj zvyšok.

Raniya3.4.2011
 

Milá Danka,
aká škoda, že som sa k tomuto dielu dostala až teraz! Je síce pravda, že som čítala zatiaľ len poslednú (24. alebo 25. kapitolu), ale pevne verím, že to nebola posledná.(I keď asi hej, čo?! ) Veľmi sa mi páčila a už dávno ma niečo tak neprimälo čítať aj napriek tomu, že je to také dlhé :)
Píšeš naozaj krásne, podľa mňa určite. :-) Hneď teraz sa idem pustiť do tých predchádzajúcich kapitol. (Ja viem, je trochu divné, že idem od veci, ale ja som už raz taká :))
A v podobnej jaskyni som už bola i ja a tiež tam bol Batman, čo ma teraz veľmi pobavilo a vyvolalo príjemné spomienky :)
Párkrát sa tam objavil preklep, ale to nič nemení na tom, že sa tu určite ešte zastavím, aby som to dočítala celé.
Lne pre budúcnosť by som Ti určite poradila, aby si kapitolky dávala po 1, lebo takto, tým, že ich dáš naraz všetky, si znižuješ čitateľnosť a prichádzaš o možnosť zaujať aj ďalších :)
To len tak, na margo.

Zatiaľ prajem krásnu, slnečnú nedeľu. U mňa to máš za 5*

Ak sa Ti bude chcieť, môžeš sa i Ty u mňa raz zastaviť. Možno to nie je také úžasné ako Tvoje, ale ja som vďačná za každú kritiku i pochvalu. :)

Dejna3.4.2011
 

Ahoj Raniya,
ďakujem veľmi pekne za príjemný komentár :) naozaj ma potešil. začnem od konca. dielko som sem dala celé naraz kvôli tomu, že som naozaj chcela stihnúť uzávierku Literárnej ceny, hoci každým dňom začínam pochybovať, či som jej propozície pochopila správne, ale nevadí, uvidíme :) (a preto aj tie preklepy, nestihla som si to po sebe prečítať celé, keďže som sa s písaním celkom ponáhľala, ale som rada, že ťa chyby neodradili :)) inak je mi celkom jasné, čo to porobí s čitateľmi (skúsenosti z literárneho portálu liter.cz).
ale teda dúfam, že aspoň teba aj tie moje predchádzajúce kapitoly zaujmú minimálne tak, ako tie predchádzajúce. momentálne ťa ale asi sklamem, 25. kapitola je koncom Letného sna (možno však nie úplného konca príbehu ;)).
a určite sa zastavím :) rada! a ešte raz veľmi pekne ďakujem, tvoje slová mi padli naozaj dobre. :)
príjemný zvyšok dňa a užívaj si začínajúcu jar s úsmevom!

Raniya3.4.2011
 

Som veľmi rada, že som Ťa potešila. :)
Tých preklepov tam nebolo až tak veľa, len sem-tam, čo sa stane každému.
Ak by si chcela pritiahnuť čitateľov, možno by si mohla teraz, po uzávierke, začať kapitolky nanovo pridávať :)
To je však teraz jedno, ja Ti budem veľmi držať palce, aby sa Tvoje dielo ujalo, lebo vravím, fakt ma to zaujalo.

Aj Tebe pekný večer a jar tiež.

P.S.: A čo znamená, že to možno nie je koniec príbehu? :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dana Lennerová

ja.jpg
O mne

Písaniu sa venujem od svojich desiatich rokov. V súčasnosti študujem na ESF MU v Brne a spolupracujem so študentským portálom LeMUr, kam prispievam ako redaktorka. Medzi moje najväčšie koníčky patrí práve literatúra.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: