IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Leto na vlastný pohon (Sya)21.11.2010
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 68, Komentáre 4

 
Leto na vlastný pohon

Na začiatku bola túžba,
nasledovalo odhodlanie,
ďalej stačila už len vôľa.
Nič z toho by však nenašlo svoj zmysel, nebyť ľudí. Nás dvoch.
 
Túžba
Bola na úplnom začiatku. U Dušana nástojčivá a uvedomelá, v mojej zaneprázdnenej duši driemajúca, no bola. Bez nej by sme nikam neodišli. To viem.
Cyklotúru sme si sľubovali celé dva roky, odkedy sme spolu absolvovali päťdňový výlet po myjavských kopaniciach a Valticko-Lednickom areáli.
Bicykel je našou spoločnou láskou. Dušan jej dáva viac času aj energie, ale môj vzťah k nej je rovnako vrúcny (len na tachometri zriedkavejšie a pomalšie naskakujú číslice).
Pri úvahách nad letnou dovolenkou sa Dušan dopátral k faktu, že cyklistika vo Švajčiarsku nie je žiadny nepochopiteľný úkaz, a že aj „kancelárska krysa“ ako ja, by to mohla zvládnuť.
U mňa zafungovalo to, čo som už niekoľkokrát uviedla – túžba. Prekonala všetky racionálne argumenty, nedala pochybnostiam šancu. Vôbec nepripustila, aby som si preštudovala čosi viac, hlbšie sa zamyslela a prišla na to, čo som postupne zisťovala na vlastnej kož...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alica Náhliková21.4.2011
 

Milá Sylva,tak toto som nečakala.Nádherný cestopis.Čítala som zatiaľ len kúsok,ale môžem povedať,že si veľký talent.Pri čítaní som túžila byť účastník tohto putovania.Krása...bodujem
5*.Ja píšem básničky pre deti,ak chceš prídi sa pozrieť.Cestuj a píš.:-)

Sylvia22.4.2011
 

Srdečná vďaka, Alica. Práve dnes som po dlhšom čase absolvovala krásny cyklovýlet, ktorý spolu s Tvojimi slovami povzbudenia vo mne vyvolal nové odhodlanie viac písať a, samozrejme, aj viac bicyklovať. V sedle biku ma totiž múza navštevuje najčastejšie :) Skús mrknúť aj na môj cestopis o Korzike, mohol by Ťa zaujať - aj vďaka nádhernej zvláštnosti tohto ostrova.

Sylvia10.12.2010
 

Veľmi pekne ďakujem za reakciu a povzbudenie. Som rada, že čítanie vzbudilo okrem iného aj cyklocestovateľské chúťky. Tento spôsob spoznávania nových končín, podľa mňa, nemá konkurenciu. Vrelo odporúčam.

Marián5.12.2010
 

Cyklo-cestopisto sa zase tak casto nevidi. No navyse toto je celkom slusny kratsi roman s ambiciou aj tak trochu literarnou. Pri tomto druhu literatury absolutne neobvykly sposob napisania. Ale co je najlepsie je ta stavnatost s akou je to napisane. Hned teraz mam chut vstat oprasit toho svojho tatosa a vyrazit - iba s tuzbou a nadejou ze to dobre dopadne. Ale to uz je udel vsetkych cestovatelov ... doporucujem vsetkym (cyklo) cestovatelom. Tesim sa na zvysne cestopisy od autorky. Ak su aj tie take dobre tak sa uz teraz na ne tesim.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Sya

O mne

Písanie a snívanie ma sprevádzajú od detstva. Rada píšem o svojom živote, zaznamenávam čriepky udalostí a svojich myšlienok a pocitov. Inšpiráciou sú mi najmä príroda, cestovanie a detský svet. S manželom sme pred pár rokmi podnikli tri dobrodružné cyklovýlety po krajinách Európy a tie sa stali témou mojich cestopisov.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: