IKARIKAR http://www.ikar.sk

Linaril (Ján Dudič)14.11.2009
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 162, Komentáre 1

 
Linaril
V neznámej krajine, uprostred nekonečných rovných pláni stálo honosné hlavné mesto ríše. V meste sídlil kráľ ktorí mal jednu jedinú dcéru a žiadneho syna. Volala sa Linaril a bola taká krásna, ako dobre vedela narábať s mečom či lukom. Bolo len málo bojovníkov krotí by sa jej vyrovnali a a ešte menej tých, ktorí by ju prekonali.

Medzi nich patril aj muž menom Theory, jej majster a súčasne generál kráľovského vojska. Práve teraz mal Theory plné ruky práce, pretože sa pripravoval na vojnovú výpravu na juh kráľovstva proti odbojným trpaslíkom. Do tejto výpravy bola prijatá aj Linaril. Bola to jej prvá vážna výprava proti organizovanému nepriateľovi a ona sa na ňu strašne tešila.

Nadránom dňa odchodu Linaril niečo prebudilo zo spánku. Nepočula to ani nevidela. Necítila ani to nevedela nahmatať. Bol to zlý pocit vyvolaný jej schopnosťou vycítiť mágiu. Pomaly sa pohybovala nočným hradom až stretla Theoryho. Zjavne to cítil tiež no ani on nevedel povedať o čo ide. Spoločne postupovali ďalej a keď si uvedomili, že sa čoraz viac blížia ku kráľovským komnatám pridali do kroku. V kr...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ján Dudič14.11.2009
 

Tak hlavne chcem upozorniť, že to nieje dokončené, zatiaľ som to sem dal aby som nebol príliš dlho neaktívny. Napriek tomu by som vás chcel poprosiť aspoň o krátke komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ján Dudič

O mne

Rád čítam fantasy prípadne pozerám filmy tohto žánru. Občas si niečo napíšem a rád by som vedieť názor aké to je, prípadne čo zlepšiť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: