IKARIKAR http://www.ikar.sk

List ministrovi (Zuzana Dodoková)13.1.2017
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 128, Komentáre 0

 
List ministrovi
Vážený pán minister Plavčan,
už dlhšiu dobu vo mne rezonuje odporúčanie vášho ministerstva podporiť čitateľskú gramotnosť u žiakov. Téma i myšlienka je skvelá, pravda, ak by ste nepovedali ako na to, urobili by ste lepšie...
     Prišli ste s nápadom, ako to docieliť. Behom, lebo „čítanie je pohyb myšlienok a jeho rozvoj je spojený aj s pohybom tela.“  Skvostné! Tak nápadité a originálne! Toto by mňa ako rodiča veru nikdy nenapadlo. Svoju myšlienku rozvíjate aj ďalej: „Šport prispieva aj k prekonávaniu pohodlnosti, a teda k budovaniu vytrvalosti, cieľavedomosti a sústredenosti. Rovnako aj čítanie si vyžaduje tréning, pravidelnosť a koncentráciu."
Nuž, ja svoje deti od malička vediem ku knižkám cez obrázky, písmenká, príbehy, rozprávky. Priznám sa, že skutočne by ma ani len vo sne nenapadlo ísť na to cez šport.
Rozviňme lepšie návrh z Vašej dielne. Viem si predstaviť, že mnoho „kapacít“ si m...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuzana Dodoková

O mne

Milujem knihy, som typická knihomoľka. Čítam všade, nielen sebe, ale aj deťom. Milujem aj detské knihy a občas ich aj prekladám z nemčiny. Mám v šuflíku nejaké poviedky, ktoré by som rada nechala posúdiť profesionálom.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: