IKARIKAR http://www.ikar.sk

Lístok (Matúš Mahút)19.9.2018
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 49, Komentáre 2

 
Lístok
Skončilo sa mi skúškové, najracionálnejší spôsob, ako pripraviť ľudstvo o zdravý rozum. Aspoň to z mládeže, buditeľky rána, urobilo slušných análnych horolezcov a mohla si premyslieť budúcnosť v zahraničí bez titulu. Ja som mal vybratý Kingston, nie ten na Kube, ale v Kanade, staval by som drevené domčeky. Nanešťastie som skúšky zložil a moja potenciálna kariéra slušného Kanaďana sa rozpadla.   
   Nastúpil som na rýchlik šesťsto niečo a hľadal som si voľné miesto, kupé skraja sú väčšinou prázdne. Vyložil som nad seba napchatý kufor, sadol som si k uličke, čo najďalej od vraždiaceho slnka. Bol som spotený ako Róm v bystrickom magleve, nie preto, že ma desať sekúnd pred výstupom z deväťdesiattrojky požiadal pán revízor o lístok, ale preto, že bratislavská betonáreň sa rozhodla všetkých prítomných zmeniť na aspik. 
   Prisadol si starší pán s kufríkom a ponožkami krémovej farby, aké predávajú len chlapom po vyšetrení prostaty. Vyzeral ako Jožko Golonka, no neskôr som sa dozvedel, že športy nepozerá. Kedysi vraj hrali fotbal študenti a úradníci, vtedy to bol šport, teraz j...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Rada28.9.2018
 

dobré

Alia S. 24.9.2018
 

Matúš, táto poviedka je momentálne za posledné mesiace najlepšie, čo je možné na tomto portáli nájsť. Dočítala som do konca, snažila sa nevšímať si chyby, prichytila sa pri úškrnoch.
Dobre napísaná, nenechala ma zívať, zaspať. Bavili ma prirovnania (srdce mi bilo, akoby ma vysadili v Normandii), vtipné vystihnutie reality, detailov, pozorovací talent, nesklamal záver.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Matúš Mahút

O mne

Daj Pán Boh zdravia!

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: