IKARIKAR http://www.ikar.sk

Literárny stĺpček Celkový počet komentárov: 3
 

 Literárny stĺpček Evy Avy Šrankovej

 

 


     O tom ako písať sa v radách pre začínajúcich autorov popísalo mnoho, nuž nebudem poučovať, veď nie o tom som chcela napísať. :-)
     

     Knihy – čierne písmená na bielom papieri, vyvolávajúce nemálo emócií. Prežívame pri nich chvíle napätia, humoru a či lásky; vďaka nim nahliadame do mysle autora, zoznamujeme sa s jeho fantáziou. Príbehy, ktoré sprostredkujú, občas berú dych; tajuplní hrdinovia sa nakrátko stávajú našimi priateľmi.

     Písanie a literatúra vôbec sa mi zavŕtali hlboko pod kožu. Čítam vždy, keď si nájdem čo len chvíľu, a s písaním to je rovnako. Vo svojich románoch ponúkam okrem fabuly aj skutočné historické reálie, a preto u mňa čítanie ide ruka v ruke s písaním. Aby som čitateľovi mohla priblížiť dobu, v ktorej moji hrdinovia žijú a v ktorej často „žijem“ sama, potrebujem mať v prvom rade načítané. Bez toho to určite nejde, nie, ak chcem podať príbeh vierohodne a to rozhodne chcem! Priznávam, že som detailista, ktorý si zakladá na drobnostiach, a tak nie div, že sa mi často píše ťažko, pretože sa dokážem dlho hrať možno pre niekoho s hocakou maličkosťou, ktorá je však pre mňa podstatná.

     Viete, že vymyslieť príbeh, nie je vôbec jednoduché, no keď ho odrazu „uvidíte“, nastane tá najťažšia časť: dať ho na papier; spracovať ho tak, aby mal čo povedať aj medzi riadkami, aby čitateľ videl aj nevypovedané. Koľko času zaberie vybudovanie charakterov postáv, všakže!? Ad. charaktery, dajte si na nich záležať, správne vykreslené vyvolajú vlnu emócií, okrem iného, samozrejme. :-)
Som presvedčená, že každý autor, ktorý to s písaným slovom myslí vážne, musí mať v prvom rade načítané. Nuž dočítania, a tiež dopísania vám. Pracujte na sebe, na svojich textoch, vyplatí sa. :-) Veď aká to radosť pre autora, keď zistí, že svojou prácou, ktorá ho často stála nemálo úsilia a či driny, chytil za srdce nejedného čitateľa.

 

Eva Ava Šranková

 

 Komentáre

Zdena1.11.2013
 

Eva,pekne a pravdivo si to napísala.

ava1.11.2013
 

Vďaka, Zdenka. :-)


Keď môžem, pomôžem, nuž ak by ste chceli na čosi opýtať, pýtajte sa.

Laura =)1.11.2013
 

Evi, skôr by som ti rada nechala súkromný mail, lebo mám otázky týkajúce sa proma tvojej tvorby.. ani nie tak otázky, ako možno trošku zaujímavú ponuku :) mail: hraskova.eva@gmail.com

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: