IKARIKAR http://www.ikar.sk

Lovec mágov (Adam Vonkomer)9.11.2013
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 57, Komentáre 1

 
Lovec Mágov
 Nad krajinou sa vznášali husté mračná a silný vietor sa opieral do stromov. Všade bolo ticho pretože štebot vtákov sa už dávno vytratil. Všetky odleteli ďalej na juh pretože sa blížila jeseň, čo pre sever Cirdonského kráľovstva znamenalo sneh a zimu akú na juhu mali až oveľa neskôr. V diali bolo okrem vetra počuť iba rieku Killon ktorá svojim šumotom toto veľké ticho prerušovala iba mierne. Sever Cirdonu pokrývali husté lesy a vysoké pohoria. Nikto by nečakal, že mág si zvolí zrovna túto krajinu ako možnosť úteku, Arganovi však bolo jasné čo ho sem privádza. Vognonský priesmyk bol totiž jediným priesmykom medzi vysokými Birmonskými horami cez ktorý sa dalo bezpečne prejsť von z Cirdonského kráľovstva do Funastského. Týmto sa ukázalo z kadiaľ mág prišiel, ale nie čo chcel na svojej misii dokázať. Vognonský priesmyk bolo strážené miesto, keďže bolo jediné kadiaľ sa mohli armády Cirdonu a Funastu dostať na druhú stranu hôr. Tieto dve kráľovstvá viedli už veky krvavú vojnu a preto Cirdon do priesmyku zasadil strategicky postavenú pevnosť Albor. Alborská pevnosť strážil...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Melody13.11.2013
 

Ahoj Adam, aj keď sa nepovažujem za kritika, prečítaj si, čo sa mi na tvojom diele páčilo/nepáčilo.
Páči sa mi tvoj štýl písania, je síce trochu opisný a na začiatku ma vyčerpali všetky tie názvy miest, priesmykov a vrchov ale páči sa mi.
To, čo sa mi nepáčilo bola podobnosť s Pánom prsteňov. Je veľká! Argon? Aragorn...
\"ľahká retiazková košela z kvalitnej Ildonskej ocele...\" príliš ako Pán prsteňov.
Takže žiaľ, môžem povedať, že je to pekné ale má to budúcnosť len keď sa uspokojíš s napodobovaním Pána prsteňov. Ak to bol zámer - vyšlo to :) (dúfam, že som ti aspoň trochu dala spätnú vázbu, ktorá ti pomohla).
Anyway, píš, máš talent :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Adam Vonkomer

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: