IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ľúbostný chaos (Miyya)22.2.2015
 

3
 počet hodnotení: 20
prečítané 516, Komentáre 20

 
Prológ Ľúbostný chaos
Zbláznim sa, nervózne prechádzam po luxusnom hotelovom apartmáne. „Čo urobím?? Ako som sa mohla dostať do takejto situácie?!"
V hlave mi víria myšlienky ako to vyriešiť, udalosti posledných hodín boli nečakané a prirýchle. Najradšej by som ušla z vlastného tela. Ale podpísala som zmluvu s agentúrou a vlastne nemám iné východisko.
Nemám sa na koho obrátiť a ak nezoženiem peniaze, tak som od budúceho mesiaca bezdomovec. Skúsila som už všetky možnosti, ale toto je už úplné dno...!
Pozerám sa do zrkadla v drevenom ráme zaveseného v izbe. Miriam mi priniesla sexy čierne negližé z hodvábu s jemným čipkovým vkladom.
Sledujem svoj odraz v zrkadle a sama sa nespoznávam. Vedela som, že priateľka si takto privyrába popri štúdiu a berie to ako super džob. Keď mi chcela v tejto zúfalej situácii pomôcť, sama som neverila vlastným ušiam, keď z mojich úst vyšlo: „Áno, beriem to!"
Zavolala šéfke a tá po odoslaní mojej fotky cez mobil, súhlasila s pohovorom hneď nasledujúci deň. Stačilo sa na druhý deň stretnúť, urobili mi profil, pár fotiek, podpísala som zm...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

mykaellle30.3.2015
 

Ahoj, tak som prečítala zatiaľ deväť kapitol. Naozaj pekne opisuješ chémiu, medzi Annou a Patrikom, ale nemôžem si pomôcť, mne to dosť pripomína päťdesiat odtieňov sivej.. aj hlavná hrdinka sa volá Ana, obaja cítili, že by si mali odolať, aj ona bola „chudobná“, a on bohatý, z neznámou minulosťou.. ďalej sú to také technické veci, často píšeš oslovenie Ťa Ty s veľkým písmenom, okrem listov sa všade píše s malým t. Naopak, sa mi páči, že opisuješ to, že mladé dievča, ľahko spadne do pokušenia zarobiť si peniaze „inou cestou.“ Ďalej príliš podľa mňa opisuješ, čo mala oblečené, akej farby bola spálňa, kúpeľňa, vankúše, čo je myslím si že pre čitateľa nepodstatné. Držím palce a píš ďalej. Nútiš čitateľa čítať ďalšie kapitoly a tak to má byť :-)

Majka30.3.2015
 

Ahoj ďakujem za hodnotenie. Upravím tie oslovenia. To je pracovná deformácia. :D No ona bola pôvodne Hana ale sestra /ktorá nikdy nečítala 50 odtienov/ ma presvedčila na Annu. Všetci mi zato nadávajú, ale nemám síl to prerobiť.
Určite si prejdem dielo ešte raz a nechám sa inšpirovať. Ale áno on je zlý chlapec, ale biť ju nebude. Skutočne to úvodom pripomína aj 50 odtienov. Tiež si to uvedomujem, vlastne každý chlap v románoch je podobný ako Grey len má iný odtieň farby. Neviem to však zmeniť, takto som to cítila. Nešlo mi o kopírovanie. Len som vysnívala princa na bielom koni.

mykaellle30.3.2015
 

ja verím, že nešlo o kopírovanie, len ono, každému zíde na um rovnica ona - nevinná, on vášnivý a sex :-) ale držím palce :-)

Majka23.3.2015
 

Ahoj môžem sa opýtať,kde sa stratil príbeh?Rada som ho čítala.

M.B.24.3.2015
 

Ďakujem, vrátim ho tento týždeň. Robila som menšie úpravy a opravy :D . A stále píšem ďalej. :)

Majka24.3.2015
 

Ďakujem,stále sledujem či nepribudli ďalšie časti,čakám na pokračovanie.:)

M.B.24.3.2015
 

Ani si nevieš predstaviť ako ma teší tvoj záujem. Pridala som teraz dve kapitolky. :)
Ďakujem za záujem.

Stella Maris2.3.2015
 

Milá Majka,
možno Ťa poteším, keď Ti poviem, že chybám, či už gramatickým alebo štylistickým, sa nevyhne žiadny autor. Ide o to, aby sme ich mali v texte čo najmenej a čitateľa neznechutili. Ideálne je nechať text pred pridaním chvíľu odležať, a potom si ho minimálne ešte raz prečítať (ale z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy nepomôže ani to :)
V rámci žánru „ženský román“ je pomerne ťažké prísť s niečím originálnym. Väčšinou je postavený na zápletkách, ktoré tu už boli miliónkrát, len v iných „odtieňoch“ sivej, ružovej, fialovej :) Obávam sa, že tento typ príbehov nikdy nebude vysoko hodnotený a ani to nie je jeho cieľom. Tvoj štýl je svieži, chémia medzi Annou a Patrikom funguje dokonale, preto verím, že takéto oddychové, pohodové čítanie si svojich čitateľov nájde. Držím palce a som zvedavá, ako sa ich vzťah bude ďalej vyvíjať.

M Brtka2.3.2015
 

Stella som zvedavá aj na tvoje dielo. Neviem ho však nájsť. Ak sa vrátiš k môjmu dielu, budem rada, keď mi napíšeš jeho názov. Ďakujem :)

M.Brtka2.3.2015
 

Ahoj Stella, zo srdca Ti ďakujem za tvoj čas.
Gramatika je zrejme môj bič a dostávam poriadne rany za moje hlúpe chybičky. Viem, priznám si to, ja tie chyby prehliadam a neviem si pomôcť.
Vystihla si to správne, tento žáner sa považuje za \"nekvalitnú literatúru.\" Viem to, ale jednoducho to tak cítim. Túžila som napísať tento román. Bolo to u mňa nečakané rozhodnutie a teraz v sebe držím ten zápal a pomáha mi v tom aj mamtalent. Nechcem to vzdať. Ďakujem ďakujem, že sa Ti páči ich začínajúci vzťah a pevne verím, že nesklamem v ich ďalšom vývoji. Annu čaká ešte mnoho nových zážitkov a rozhodnutí. Sama som zvedavá ako ich bude prežívať.

Ivana2.3.2015
 

Mne sa to páči :)

Saska28.2.2015
 

Nenechaj..

Saska28.2.2015
 

Majka,je to vyborne!!
Nenehaj sa hlavne odradit a pis dalej.

M Brtka1.3.2015
 

Ďakujem

Ella Lenart27.2.2015
 

Ahoj Majka,
prikláňam sa k názoru, že chyby sa dajú prehliadnuť na začiatku, keď sa opakujú, odrádza to od čítania ďalších kapitol.Oslovovanie Ty, Ťa, Vás a pod.sa píšu s malým písmenom, veľkým v korešpondencii. Priamu reč daj do úvodzoviek a myšlienky Anny, možno kurzívom resp. zvýrazni.Sem tam ti ušlo veľké písmeno v strede vety.
Veľmi dobré poznám vlastnosť, keď myšlienky sú rýchlejšie ako oči, čím spôsobujú chyby. Sama to robím a mám chyby v textoch. Preto aj ja som bola veľmi vďačná za nájdenie chýb, názory tu na MT. K príbehu:mňa nadchol. Prvá kapitola veľmi vydarená, nanútila čítať ďalej.Možno je koniec čitateľný ja si osobne myslím, že nie je. Lebo tvoj štýl písania, spôsob zápletiek je nepredvídateľný a predsa jasný. Čo je výborne, je tvoj spôsob opisu pocitov.To niečo medzi Annou a Patirkom je tak cítiť! Napätie, vzrušenie som cítila pri pohľade Anny na \"poloboha\"!Chcem teda fakt vedieť kam to smeruje a teším sa na pokračovanie.Držím palce a sledujem Ťa :-)

Maja28.2.2015
 

Ahoj Ella Ďakujem za úprimnosť. Ja som tiež začala čítať tvoje dielo, ale mám pred sebou ešte veľa kapitol. Potom Ti napíšem dojmy.
K tej gramatike, viem som hrozná. Ja som to už kvôli tomu chcela odtiaľto stiahnuť. Vždy keď si idem skontrolovať chyby nakoniec skončím pri úprave textu a predstavujem si dej. :) Dejová línia je zatiaľ predvídateľná. Som si toho vedomá, dúfam, že ťa časom prekvapím.

Zana26.2.2015
 

Milá Majka, o chybách už ti napísali, tak to nebudem opakovať. Ja som to teda skúsila dočítať až do konca, prvá kapitola gradovala zaujímavo a síce možno tuším, ako by sa príbeh mohol rozvíjať, myslím, že v rámci žánru ženské romány by to mohlo byť príjemné čítanie ;)

Maja Brtka26.2.2015
 

Ahoj Ďakujem. Priznám sa, že neviem ako to bude končiť ale dúfam, že mi vyjde môj zámer prekvapiť.
Viem o chybách, rýchlejšie píšem ako rozmýšľam nad gramatikou. Ďakujem upravím ešte ďalšie kapitoly, keď sa vyliečim a pridám ich sem.

No...22.2.2015
 

Majka,
už niekde na začiatku prológu máš v jednej vete dve obrovské chyby! Priniesla MI (nie MY) a šaty Z hodvábu (nie S). Nech je príbeh akokoľvek dobrý, takéto chyby môžu tvojich budúcich čitateľov odradiť hneď v úvode. Ako odradili mňa. Prepáč. Okrem toho máš slovo vlasy 2x v jednej vete a všade je len samá Miriam. Ďalej som sa nedostala. Počkaj na ďalšie komentáre a popracuj na svojom texte.

Maja Brtka23.2.2015
 

Ďakujem :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Miyya

O mne

Zverejňujem svoju prvotinu, ktorá zatiaľ čaká na svoje dokončenie. To je môj cieľ, ukončiť ju čo najskôr. Avšak využijem čo internet ponúka a podelím sa s Vami o môj príbeh. Nikto múdry z neba nespadol a ja verím, že Vaše dojmy a kritika ma posunú ďalej....

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: