IKARIKAR http://www.ikar.sk

Mačka (Juraj Sališ)26.11.2014
 

4
 počet hodnotení: 1
prečítané 333, Komentáre 1

 
Mačka
V byte
 
„No čo cici?“ prehovorila Milada milo na mačku a pohladila ju. Mačka sa o ňu s láskou obtrela a zatrepala hlavou. „Asi ti to pri tom uchu budem musieť vybrať, zneužívam ťa!“ prehovorila ku nej opäť a položila pred ňu misku s kúskami hovädzieho mäsa. Mačka sa do mäsa pustila, no nezjedla všetko. Napila sa vody a potichu zašla na krytý mačací záchod. O chvíľu vyšla von a ľahla si na svoje obľúbené miesto. Bolo ním okno. Tadiaľ pozorovala svet, ktorý dosiaľ nespoznala.
 
Milada si zívla, pretiahla sa a zasadla k laptopu. Mačka ku nej vyskočila a obtierajúc sa o ňu, začala hlasno priasť. Milada ju pobozkala a prehovorila ku nej: „Ja viem Mici, že tebe to nič nehovorí, no zajtra máme v redakcii uzávierku. Zanedbávam ťa však? No neboj sa, zajtra ti to vynahradím.“ dohovorila a hladiac ju , uložila mačku na sedačku.
 
Milada zaspala za stolom. Niečo po dvanástej šťukla v jednoduchých vstupných dverách zámka. Na rozdiel od Milady, mačku nečakaný zvuk prebral. Z čierneho klbka vykukol pár guľatých žltých očí, s čiernym pásikom v strede. Dvere sa pomaly...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Anna10.1.2015
 

Zaujímavý príbeh.Dobre napísané.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Juraj Sališ

O mne

Môj každodenný príbeh sa odohráva v obchode s realitami. Roky utekajú, a ja čoraz častejšie pociťujem, že sa potrebujem zastaviť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: